:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,682,075
Активни 764
Страници 24,640
За един ден 1,302,066

Зрелостници направиха велики географски открития

Еверест е най-високият връх в Рила, а нос Калиакра и Мадарският конник са в Родопите. Такива "велики географски открития" направиха зрелостници в тазгодишните матури. Второто твърдение например се споделя от 11% от тийнейджърите. Над 1000 от явилите се на матурата по география са решили, че в Дунавската равнина се отглежда ориз, а не пшеница. А във Варна няма корабостроене.

"Двойка на матурата по география имат 19% от явилите се зрелостници, докато м.г. делът им бе 6.26%", съобщи министър Даниел Вълчев. Този изпит бе най-масовият от предметите по избор.Тази година средният резултат по география е 39.41 от 100 възможни точки, докато м.г. беше 46 т.

Макар и по-ниски като общ среден резултат, оценките са по-високи по история, физика, биология, руски език и философия. По-ниски са по български език, география, математика и останалите чужди езици.



Още - в "България"
74
2667
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
74
 Видими 
06 Юни 2009 00:30
Каквито родителите, такива и децата им.
06 Юни 2009 00:56
Това е потомството на първото чалга-поколение.
06 Юни 2009 01:14
Трагично!
Само не ми е ясно, защо изобщо тези "неграмотни" деца са стигнали до матура?!
Не е ли редно и учителите им да бъдат санкционирани?
06 Юни 2009 01:19
По-ниски са по български език, география, математика и останалите чужди езици.

Значи гледайте сега какво се получава - ........ матеметика и останалите чужди езици. Извод - математиката е чужд език.
Да го преподредим на: "По-ниски са по география, математика, български език и останалите чужди езици." Извод - българският език е чужд.
06 Юни 2009 02:39
Няма страшно, ще станат журналисти. Присмел се Хърбел на Щърбел.
06 Юни 2009 07:38
Непрекъснатите екперименти с българското образование на неприлично небръснатия министър Вълчев не можеше да не доведе до това падение.Сега следва да се правят атестации на съответните учители и директори....Защото най-лесно е да се искат високи заплати...Да, но срещу резултати!...Като полицаите-искат високи заплати пък ги мързи да пишат актове...Ако могат да пишат със сносен почерк...
06 Юни 2009 07:49
Я да се попитаме КОИ се явяват на матура по география.
Не по математика...
06 Юни 2009 08:05
Не е проблемът в това на какво се явяваш. Аз си ходих по математика, поради това, че нямах сумарна петица през годините в гимназиалния курс. И си имам четворка в дипломата. По география бих могла да имам и десятка, ако се оценяваше по този начин. Въпрос на интереси и на способности. И сега професията ми има много допирни точки с географията и никакви с алгебрата.Тъжната истина е че днешните 19-годишни са ТОТАЛНО неграмотни и невежи. Като знам и занижените критерии... Мойта четворка си беше колкото толкова. Сега би трябвало да ми пишат 6. Все се сещам за оня зловещ виц - ...стигнаха дъното и сега копаят надолу. Колко ли е до инферното
06 Юни 2009 08:23
Bosa Nova,

Какви учители ще санкционираш. Трудно е изобщо да се намерят такива. За да има истинско образование, трябват огромни инвестиции. Така както направиха в Ирландия с тяхния 25-годищен план. Нещо повече: главната причина на нашето българско нещастие е, че през тези 20 години, образованието беше тотално пренебрегнато, и ето го резултата. " Материалът" наистина е лош. Доброто образованиесъздава макар и не на момента качеството на човешките ресурси, а именно то предрешава успеха на една държава.

Стачката отпреди близо 2 години беще като ли последната надежда за България. Уви!!
06 Юни 2009 08:39
Училището е част от обществото - не може да бъде по-различно от него. То е точно толконва развито, колкото са развити държавните институции, културата, спорта, частния бизнес. Съдете сами - през есента си купих обувки, родно производство, които се скапаха на втория месец. Същото се случи с панталона, закупен преди 4 месеца.

Редактирано от - Тънката лайсна на 06/6/2009 г/ 08:41:12

06 Юни 2009 10:10
След като докторът на историческите науки и по съвместителство министър-председател Сергей Дмитриевич смята, че Кормисош е местност в България, какво очаквате?
06 Юни 2009 10:11
Не е трагично бе! Даже е оптимистично. България има нужда от бачкатори - хора, които да се върнат на село и да работят на полето. От тези с двойките ще излязат или кърски работници или министри. Хубавото е, че бройката за министрите е ограничена...
06 Юни 2009 10:17
то децата ходят на училище да им кажат какво и как да учат в къщи а дцта като се приберат слушат чалга и играят игрички на компютъра
06 Юни 2009 10:35
А ето какво ми каза едно момче от елитно училище, сегашен абитуриент, преди време:
"Който иска да учи, няма проблем. Учителите са добри, учебниците обхващат необходимия материал, но на учениците просто не им се учи. Ако учителите завишат критериите трябва да напишат предимно слаби оценки."
Той самият ми призна, че набляга на математиката, информатиката и английския. И като говорихме на "професионални" теми си ги имаше знанията.
Изглежда решението е да се въведат матури по повече предмети и оценката в дипломата да се формира само от матурите по шест предмета. Така учениците шат не шат ще учат по всички тези предмети.
06 Юни 2009 11:12
Круела, задължителни според мен БЕЛ, математика, чужд език, география и история, плюс още две задължителни на предмет по избор от утвърден списък, в който да влязат физика , химия, втори чужд език и вероятно предмети, определящи профила на съответното училище, икономика, или информатика примерно.
Мен повече ме тревожи, че матурите ще стават вход за ВУЗ. Студентите у нас намаляват. Вузовете се борят със зъби и нокти за , , бройки, , . Май в разни школа, само гордо титулувани , , университет'' ще се влиза с , , подарена, , тройка от матура. Системата я знаем, тези с най-ниския бал, които изобщо прескочат прага влизаха в педагогическите институти, някога, но все пак след приемен изпит и приличен бал. Боя се, че в обозримото бъдеще, някой който нито може да чете, нито да пише грамотно, ще преподава БЕЛ на внуците ни.
06 Юни 2009 11:15
Децата в масовото училище не учат, те зубрят. Още една тъжна констатация от резултатите на матурите -, , помнят, но не мислят, , .
Не знам много за къра и кърските работници, но ми се струва, че лопата и мотика са пригодни само за , , личното позуване, , . Другото иска модерна техника, как ще я експлоатират и ремонтират незнаещите да четат и пишат?
06 Юни 2009 11:27
Системата си е изначално сбъркана. Нашето поколение, както Здравка по-горе припомня, имаше матури по основните предмети с освобождаване и учеше яко. И за кандидатстване трябваше общ бал от дипломата и пак се учеше яко. Разбира се, това беше в гимназиите и в техникумите, които тогава си бяха също доста елитни училища, даващи професия. За децата, които нямат кой знае какъв потенциал, имаше СПТУ и ПТУ, където си вземаха занаят. После дойде УПК-то с абсурдните "оператори на биологични единици" и тем подобни творения, после СОУ-та с обучение от първокласници до 11-то класници /един мой познат директор на училище казваше - едните още се напикават, другите ...../. Това всичкото още по соц.времето. Демокрацията хептен отпусна нещата, тотален хаос навсякъде, дисциплината от тоталитарно време беше изхвърлена - с мръсната вода и детето. Сега се чудим защо такива са резултатите. Такива ще са. Какви други?
06 Юни 2009 12:09
len, ти си учителка, нали? Мисля, че човек първо е учител, после преподавател по... Та да те питам, как вирееш в учителски колектив? Имам приятелки от детските години /тогава играехме на учителки и те превърнаха детска мечта в професия/ Едната не ще и да чуе за училище, преподава западен език в два от варненските университети на хонорар. Другата категорично не желае да се занимава повече с инспекторска работа, не дава дума да се изрече да става директор. Няколко пъти я молиха да се кандидатира формално за спазване на процедурата. Тя е възпитаник на училището в което сега преподава /то е в челната тройка на елитните във Варна. През всичките тези години и двете се оплакваха основно от посредствената среда на т. нар. ''учителски колектив, , . И двете започнаха да преподават преди 1990. После дойдоха и другите проблеми, лошо възпитание, агресия, незаинтересованост на родители, прииждане на хора за които български не е майчин език и драстична неграмотност на гимназисти с отличен успех от училищата в Делиормана... Вярно е че недомАслените реформи и преди и сега + ниското заплащане и рязкото спадане на престижа на професията, съсипват държавата и нацията, няма спор.
06 Юни 2009 12:24
Обаче училището е задължително! Дневната форма - също! Децата стоят в училище, за да докарват заплатите на учителите. Защо държавата да не ми плаща същия бюджет на ученика, за да уча детето си в къщи? И без това родителите учат уроци и пишат домашни заедно с децата. Закупуването на учебници и помагала може да се доказва с фактури. Харченето на парите за обучение - да се документира. Разликата с безполезното училище е тази, че зная, че детето ми не е бито и тормозено; учи, докато усвои материала (няма още 29 деца и галоп през урока) и не се мотае по улиците. В момента имам чувството, че учителите не са обвързани с резултатите, които дават децата. Все им е през това, какви са резултатите от обучението. МОН със същинска даскалска мания товари децата с изпити, матури и тестове (практически няма тест с по-малко от 20 въпроса), вместо да товари учителите с проверки за качеството на ученето през годината. Само в изпитите след 7 клас има по 50 въпроса, решими за 90 минути! По 1, 8 минути на въпрос! В това влиза и създаване на текст (преразказ, напр.) - по български език. А бе, защо министърът на образованието не полага изпити с децата всяка година! Задължително! Какво е безполезното училище!
06 Юни 2009 12:32
Титаните на българския преход страдали от тройственост, която се състояла в това, че с единия крак стоели в миналото, с другия приветствали бъдещето, а
между краката им била страшната действителност. (съчинение)
06 Юни 2009 12:34
Разликата с безполезното училище е тази, че...



стига бе хора, не се излагайте така.. какви са тези глупости -- училището вече и безполезно ли стана? Понеже имало малоумници дето писали, че Еверест е в България -- това ли трябва да се извода? Че училището е безполезно? За мен изводът е, че някои от "зрелостниците" са кретени.

Редактирано от - Perkele на 06/6/2009 г/ 12:39:17

06 Юни 2009 12:37
Географията не е НАУКА, а разказвателен предмет.
Науките са развити дотолкова,
доколкото използват МАТЕМАТИЧЕСКИ методи.
Запомнянето на нищо незначещи факти като "Коя е най-дългата река на Земята?" и "Колко е дълбока Марианската падина?" не развива мозъка, а го товари с глупости.
06 Юни 2009 12:40
prunskenauskas особено за обвързаността с резултатите и проверките. Обаче, има едно голямо НО, началниците на инспекторати май са политически назначения, поне във Варна. Идват твоите на власт и хоп, жената, снахата, балдъзата... Важно е кой те проверява и оценява, нали? Като си помисля и какво чудо, възпитаник на варненската френска гимназия си имаме за министър, да се успокоя ли , че идват избори, или не
06 Юни 2009 12:51
StrikeEagle, няма да споря дали географията е наука, или не. И аз не считам за особено важно да знам дълбочината на Марианската падина. Но познанията по география са си неизменна част от общата култура, не мислиш ли? И е редно да сме наясно поне с континентите, държавите, природните забележителности - нашите в детайли, за света, най-малкото да знаем, че, Еверест /чомолунгма - не съм виновна за малката буква/ е най-високият връх в света, намира се в Хималаите и е висок над 8ооо.
06 Юни 2009 13:50
Орльо, не ги защитавай калпазаните ... чак толкова
Географията си е чудесен предмет, развива паметта, способностите за ориентиране и за анализ. Хлапетата определено печелят от това, че си задават въпроси като "защо на едно място живеят повече хора и къщите им са еди-какви си, а на друго е по-иначе?" Твърдението ти за математиката ми казва, че си пропуснал някои лекции по обща теория на познанието. Научна дисциплина е това, което има собствен предмет и собствен познавателен метод, различни от тези на останалите. Например, маркетингът не е наука, та ако щеш само чрез математика да го разказваш, но психологията е.
06 Юни 2009 14:38
Аз мисля, че за Еверест децата са писали така, защото са разсъждавали логично. Щом от Витоша по-високо нема, значи Евереста требе да е некъде в България. А ако е така, тогава къде другаде може е, ако не в Рила. Ако на картата пише нещо друго, трябва да се оправи немедленно и да се преименува - нали в преименуването ни е силата. За какво ни е туй МО, ако не може да свърши и тази работа. Служителите дето работят там трябва много да внимават, защото ако продължават да я карат така, може и тях да подложим на същите тестове. И тогава глейте кво става
06 Юни 2009 14:48
но психологията е
E как може едно нещо да е наука и да отрича самото съществуване на ОБЕКТА си на познание?
ψ υ χ ή как се превежда от гръцки?
Kaто отречеш съществуването на обекта и продължаваш да го "изучаваш" значи се занимаваш с шмекерство, шарлатанство, магьосничество, но не и НАУКА.
06 Юни 2009 15:13
Страйки, почваш да ме ядосваш, вари го печи го, инж. Ганев. Няма никакво значение в случая, дали психологията е наука, или не , бе джанъм, не вдяваш ли . На път сме да се превърнем в най-неграмотната и опростачена нация в мирозданието, това е трагедия, на чийто фон всичко друго ми бледнее. Днес си общувах служебно в скайпа с колежка, токущо излюпен магистър по икономика, не само, че пише на латиница но думата въобще си я беше изписала , , voopste, , .
06 Юни 2009 15:40
Абе това ли са дечицата на хората дето се смеят на тъпите американци че не знаят къде е България ?
А сега сериозно - и в България , И в Америка който иска да учи има как и къде.
Който си е тъп - нема спасение ако щеш и на Марс да го преселиш. Марсатаката ще ме поправи ако бъркам.
06 Юни 2009 15:53
VOCI, не знам за средностатистическите американци, средностатистическия европеец също не е бог знае колко умен и грамотен. НО, в почти всички случаи, той е ГРАЖДАНИН, със всичко произтичащо от това, зачитане на закона, правата и свободите, собствените и на ближния, грижа за общото, било то кварталната ти градинка, или национална магистрала. Съществуват, култивирани ли, наложени ли от векове ред и дисциплина. Отрепки и аутсайдери /днес им викат лузъри /има разбира се във всяко общество.
Ние сме на път обаче, да се превърнем в общество, или е по-правилно да кажа сбирщина от лузъри.
Край мен е трескава подготовка на изпращане на поредната , , порция, , абитуренти към британски и германски университети. От тези които вече завършиха се прибра в БГ едно дете с диплома и то заради , , голямата любов''.
Изобщо нямаше дискусия висше училище тук, или там, само къде е по-добре там.
06 Юни 2009 16:13
Математиката изисква едно особено усилие от ума. Това усилие прави ума по-силен и в други начинания.
Великият Питагор е написал на вратата си:
"Нека никой неук в геометрията да не влиза" - писнало му било от тъпаци.
Ама сегашните учЕни напират да минело без мъки и терзания - "колкото - толкова". Типична циганска работа - да е лесно.
06 Юни 2009 16:26
Докато ние тук си дерем очите, народа на възраст от 12 до 18 или е в чата, или на барче, Някой се зомбира през слушалките на телефона, някой директно дъни чалгата. Варненци са на плаж, целия клас...
06 Юни 2009 16:56
Изобщо нямаше дискусия висше училище тук, или там, само къде е по-добре там

Правят най-важния си избор по най-бездарния начин. "Там" се отива, само ако си решил да забравиш къде е България. Имам поглед върху много фирми и съм наблюдавал доста младежи "оттам", които на втората седмица разбират, че са загубили 3-4 години от живота си. Толкова им трябват, за да догонят връстниците си "оттук". Не познават реалната среда, а в главите им е пълна каша. Бъдещата професия задължително трябва да се изучи и на родния език. Оптималното е поне първите три курса "тук" и надграждане "там", най-добре платено от бъдещия работодател. Обяснявайте им ги тези прости неща, Здравке.
06 Юни 2009 17:04
Тье идньи варньинци дългу сидяхъ прьед опщината в палаткьи,
щоту нье съ учили матьематикъ кат малки.
Искахъ държавата да им върньи инвестиранитье в пирамидитьи пари!
8 пруцьентъ мьесьечну!
Ама нема лошо - ще се забрави всичко и фараонити пак ша дойдат!
06 Юни 2009 17:25
На плаж викаш...
Ееех...
Тънката лайсна и Воци го казаха най-добре-каквато държавата, такова и образованието и който иска да учи, има къде и как.
06 Юни 2009 18:56
и в България , И в Америка който иска да учи има как и къде.

Това ми напомня един позабравен лозунг от времето на социализЪма:
"Който не иска да работи, търси причина, който иска да работи, намира начин"

Ама в общи линии е вярно, освен ако не попадне на тотално мърляви и некадърни учители.
06 Юни 2009 19:14
и в България , И в Америка който иска да учи има как и къде. Който си е тъп - нема спасение ако щеш и на Марс да го преселиш. Марсатаката ще ме поправи ако бъркам.

Toчно така Voci,

Тези които имат глава на рамената си винаги се оправят и това са горе-долу 15% от народонаселението. Все пак и ролята на даскала не може да се отрече. Особено в началото. Когато се създават навиците. Самоуците по това се разпознават лесно от тези, обучени от майстори. Но това не значи, че понякога първите са дори по-добри. Ако Ван Гог се беше родил в богата интелектуална фамилия, сигурно щяха да го пратят в елитна академия и след това нямаше да знаем, че съществува. Впрочем в случая "много по-вероятно е" е по-точната дума от "сигурно".
06 Юни 2009 19:20
Грешка-а : Но това не значи, че понякога първите са дори по-добри - - Но това не значи, че понякога първите НЕ са дори по-добри.
06 Юни 2009 19:35
StrikeEagle,

Може би защото става дума за образование, постингът ти отключи у мен един спомен от Рибения буквар. Цитирам по памет: Слонътъ има хоботъ. Когато спи слонътъ на ляга, а си завира хоботъ във пясъка, за да не влизътъ бубулечки, мишки и други добитъци.
06 Юни 2009 20:46
Показаното на тези изпити е резултат от реформата на образователната система през последните 20 г.Подражателството на Запада и стриктното изпълнение на техните директиви по този въпрос но докара до тук.Министърът призна, че зрелостниците не могат самостоятелно две изречения да сържат в текст. Мръсни, гадни, продажни "политици".
07 Юни 2009 00:22
Ivank,

Дълбоко се заблуждаваш ако си мислиш, че копирането е само от 20 години. Копирали сме и по-рано, и то още как. Учеше се за Мичурин, глупостите на Лисенко за възможността за промяна на видовете, на Олга Лепешинска за живото вещество, за това че хромозомите били артефакти, отречени от съветската наука - най-прогресивната в света и т.н.....и т.н. В началото на 70-те започна изучаването на руски език още от I-ви клас и то от руски, а не адаптирани учебници. Малко по-късно Сендов се опита да въведе т.н. модерна математика, включваща и ансамблите, които децата така и не успяха да проумеят. Виж този път беше копирана френската образователна система, за да има командировки и на Запад. А откъде копираха системата за развитие на абстрактното а асоциативно мислене така и не разбрах. Караха децата да си блъскат главите над в ъпроси от типа "Защо тюленът не яде гювеч ?", например. Така че спокойно можеш да преместиш репера си напред с поне още 30-40 години.
07 Юни 2009 00:38
***

Редактирано от - sybil на 07/6/2009 г/ 01:38:58

07 Юни 2009 01:24
Виждам много дебати тука. Господа това в образователната система е само едно отражение на упадъка на обществото ни предвещаващо още по големи дълбини. Само си мислим че сме на дъното. А с поколението което расте...мамма миа
07 Юни 2009 02:07
Образованието е отражение на почти всички обществени процеси протичащи в една страна. България не може да бъде изключение. Как изглежда България и нейното общество , може да си направи изводи всеки напуснал страната за по-дълго и всеки чужденец влизащ през който и да е от граничните пунктове. Пътища, сгради , улици , комуникация ... начин на изразяване , облекло , физически белези ... от избръснатите или гримирани лица , зъби и кожа , до походка , поведение на обществени места, спазването на елементарните правила ... култура, законност ... отношение към природата. В България всичко е сбъркано отдавна , много сбъркано. Съжалявам хората , които трябва да живеят всеки ден с компримиси , които са на границата на нормалното и ненормалното ... с начина на престореност , недовиждане, неразбиране , на социален нихилизъм.Критиката ни към едно общество , често означава взискателност, нужда , потребност, неудовлетовреност в определен смисъл , очакване за нещо по-добро в замяна на това което ние с труда си му даваме ... някаква равностойност , честност. Не мога да си представя тези които ми се сърдят , когато пиша във форума с критичност към Бъглария как тях не ги дразнят ЕЖЕМИНУТНО същите тези неща който на другите идващи от други страни им правят лошо впечалтение !? Това не е компромис вече, това е някакъв вид бягство от действителност, жалък опит да не се приеме за това което е , извинение ... всичко но не и патриотизъм е премълчаването на проблемите в България и в това отношение и образовнаието.
Стачката на учителите и лекарите е закъсняла точно с 22 години ! България е жалка , съсипана, почти напълно унищожена и най-лошото е няма хора с визия за тази страна ! Подхилкват се на Обама и неговите политичеки или икономически решения ... критикуват , подхвърлят ехидни забележки, същото правят и с Путин и Медведев ... а не забелязват , че тези страни си избраха точно тези хора да ги представят пред света и са доволни от това което правят и надеждата е все още жива, че можем да направим светът, нашият човешки, малко по-добър. Не че в САЩ или Русия няма мръсни градове или изоставащи райони или училища, има ... но това са огромни страни , които не се управляват така лесно , поради магнитуда на процесите в тях и социлни и икономичеки.
България би могла да се сравянва със страни като Чехия , Словакия , Словения ... Хърватия , Черна Гора ... Унгария и Полша. Къде са те и къде сме ние ? България и след още 20 години сигурно няма да е там тези страни са днес и не защото нямаше шанс , а защото бъгларинът го пропиля ... точно с неговата ехидност , насмешка и всезнайковщина ... с неговия грешно прикрит патриотизъм ! Пишат хората по форума , отиват на избори , сигурно имат по една шапка или фанелка с националното знаме , теглят ни по една майна на нас родоостъпниците ... щото и ние сме виновни с нещо, ... но утре ще търсят познати и ще дават подкупи пак, за да не се забавят ... за да си свършат работата бързо навреме и без тревоги . Така ще е с документите за митницата, с тези за новия бизнес , с тези за данъците , с прегледа на колата с разрешението за строежа , за концесията на плажа , с конкурсните документи за оборудване или строеж ... Ще пресекат на червено, ще паркират на тротура с извинението , че няма къде ... ще си изхърлят боклука тайно през прозореца , ще чакат 20 минути на светофара на Орлов мост, ще дишат прахоляка в неизмития рейс и пушеците по Цариградско, ще се къпят в заразната вода на плажа във Варна или Бургас, ще си оставят бутилката от вода на плажа и ще настъпят мазното петно задържало се във водораслите на непочистения плаж ... Като им писне, хайде с нискотарифните компании за ден или два някъде другаде ... да се разтоварят малко ... Тихо в себе си, ще признават че нещата не са наред и не трябва да се търпи повече ... но и това минава с отпуската и идването на есента ... И така е вече 22 години и така ще е и с българското образование и икономика ... Всъщност образованието е отражение на една цялостна култура. В България се връщат не малко хора и но това няма нищо общо с професионалното израстване , освен ако това не е психолог или лекар по медицина, ... а защото е по-лесно, защото в България нещата са размити , неопределени ...и неясни, няма правила ... а и да има не се спазват , няма отговорност ... няма взискателност , няма желание за подреденост ... обаче има винаги някой друг, който да е виновен ( включвам себе си ) .
Ами толкова за образованието, като функция на обществото ... в България.
07 Юни 2009 04:45
Натиснете тук

07 Юни 2009 09:21
Анастасе, аз наблюдения от завърнали се нямам. Тези варненци, които аз познавам, не се връщат. Идват си само в отпуск през лятото, и понякога за Коледа. След някоя и друга година вече с дечица, които говорят смешен български, като чужд език. Тези 15% от ''оправящи се'' и без това ми изглеждат смешно малко, но и те вероятно се стапят.
Навиците се създават в семейството, бе човек.

Редактирано от - Здравка на 07/6/2009 г/ 09:50:32

07 Юни 2009 09:28
Страйки, алчността не е варненски патент. Имам 2 познати, образовани жени, интелигентни, които загубиха доста пари. Това си е от оня вид масови психози, като тази която изнесе хасковлии на палатки.
07 Юни 2009 10:31
Сандоканът каза:
Имахме в работата си един коелга Стиви. Той беше хомосексуален роб Направиха му забележка, но не го уволниха ... ние сме тъпеливи хора и рабиращи , все пак ... да ... Започна да се появява със синини ... Оказа се , че Стиви го бият всяка вечер ... И това го приехме, та нали и ние сме хора, ... а не зверове ... Имахме още един колега, но той не може да работи пълноценно защото срадаше от СПИН и болестта. Имахме още двама, който напуснаха , единият си намери работа в градската аадминистрация на Сан Диего. Имаме хора, които са готик, имаме и такива които спестяват за поредната татуировка ... Свят широк и ние сме разбрани и толератни и към тях, към всичките и не сме били никой и няма и да бием. Ние сме миролюбци, а някои и повторно родени христиани. Ние сме широко скроени хора ...
07 Юни 2009 10:39
По повод едно пластмасово шише, за.бано на български плаж, същият Сандокан каза:
Съжалявам хората, които трябва да живеят всеки ден с компримиси, които са на границата на нормалното и ненормалното ... с начина на престореност, недовиждане, неразбиране, на социален нихилизъм. Критиката ни към едно общество, често означава взискателност, нужда, потребност, неудовлетовреност в определен смисъл, очакване за нещо по-добро в замяна на това което ние с труда си му даваме (какво ни е дал майцепродавецът, е отделен въпрос - б.м.). Не мога да си представя тези които ми се сърдят, когато пиша във форума с критичност към Бъглария как тях не ги дразнят ЕЖЕМИНУТНО същите тези неща който на другите идващи от други страни им правят лошо впечалтение!? Това не е компромис вече, това е някакъв вид бягство от действителност, жалък опит да не се приеме за това което е, извинение ... всичко но не и патриотизъм (последното е за Гинес- б.м.)
07 Юни 2009 10:56
***

Редактирано от - sybil на 07/6/2009 г/ 14:22:02

... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД