:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,693,976
Активни 746
Страници 4,906
За един ден 1,302,066

Математиката се стори по-трудна от "Под игото" за седмокласниците

Изпитът по математика се оказа по-труден за седмокласниците от този по български език и литература. В продължение на 3 астрономически часа 27 972 седмокласници от цялата страна решаваха тест от общо 50 въпроса, съобщиха от МОН. Ученици, положили изпита в 7-о СОУ си признаха, че задачите с отворен отговор са ги затруднили повече от преразказа на първа глава от "Под игото". Освен това по традиция геометрията ги мъчи повече от алгебрата. Иначе условията на въпросите са били ясни и децата са ги разбрали без затруднение. "Само една от геометричните - с построенията, ми беше много странна, но като мислих много, я разбрах", разказа Ванина. Други ученици се оплакаха от логическите задачи.

"Нямаше задачи, които виждам за първи път, госпожата ни беше показвала подобни и ги бях запомнил", каза Александър. Той кандидатства в Класическата гимназия, защото "там няма математика". Имаше и малцина разочаровани. "Ужасен беше изпитът. Никога не съм правила по-труден. Аз уча в частно училище и мисля, че там ни подготвиха много добре, не съм ходила на допълнителни уроци", разказа Вероника.

И децата, и чакащите ги родители бяха единодушни, че няма как да се справят с изпитите без частни уроци. "Всички ходят на уроци и школи, защото в училище е по-трудно и няма време да решаваме повече задачи. Аз съм и от шумен клас и нищо не се чува в часовете", обясни Ванина.
4
1500
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
4
 Видими 
26 Юни 2009 08:11
но като мислих много, я разбрах",

Момичето открило топлата вода!...Все пак, хубавото е, че после разбрала и за какво се ползва.
26 Юни 2009 13:43
генек,
То туй трябва да се изучава с предимството в училищата - да можеш да мислиш.За другото си има таблици, справочници, интернет...
26 Юни 2009 16:36
"Всички ходят на уроци и школи, защото в училище е по-трудно и няма време да решаваме повече задачи. Аз съм и от шумен клас и нищо не се чува в часовете", обясни Ванина.
Те в това са 90% от проблемите в училище. Колкото и да е изтъркано, лошата дисциплина в час предопределя качеството на образованието.
26 Юни 2009 17:41
Предлагам автора на теста да се покаже по телевизията и публично да реши задачите за един час. По съветските методики учехме, че на учениците трябва да се дава три пъти повече време, отколкото на учителите.
Залагам една учителска надница, че няма да успее.
Вярно е, че SATT изисква 40 задачи за 30 минути, но те не изискват по една страница смятане или изследване на възможностите. Някой пак "се оля".
Да правиш "тежък един безсмислен изпит(кандидатите са по-малко от местата е "вълче безумие".
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД