След дълъг размисъл БСП все пак реши да не отстъпва шефското място в социалната комисия, което бе освободено от Емилия Масларова заради прокурорската проверка срещу нея. В знак на протест БСП оттегли и зам.-председателите си от още 8 комисии. Управляващите гледат положително на връщането на левицата. Скоро ГЕРБ дори ще инициира работна група, която ще отправи официална оферта към социалистите да предложат свой кандидат за мястото на Масларова.
От БСП отвърнаха, че ще се възползват от офертата, но още не са готови с кандидатурата. Засега се смята че най-подходящ е бившият съветник на Сергей Станишев, а сега член на социалната комисия Драгомир Стойнев. Другият възможен вариант е Кирил Добрев, но той е твърде спорна кандидатура и едва ли ще бъде наложена.
ГЕРБ са категорични, че няма да се попълват и зам.-председателските места в другите 8 комисии, които БСП освободи. "Местата ще останат незапълнени, докато те не преосмислят решението си", бе категоричен и съпредседателят на ПГ на ГЕРБ Искра Фидосова. В левицата обаче още не са съвсем готови да извървят пътя. Темата ще бъде обсъдена на семинар за социално-икономическата политика на партията в Пловдив в края на месеца. В самата партия решението за оттеглянето не бе прието еднозначно и бе отчетено като грешка дори от хора в ръководството.
------БЕЗ ШЕФ
Без шеф е и външната комисия и макар че "Атака" има апетити към нея, от "Синята коалиция" са категорични, че това е ключов орган и не бива да се поверява на националистите. Мястото се оваканти, след като РЗС се разпадна и Димитър Чукарски изгуби правото да е начело на тази комисия. Волен Сидеров отказа коментар. От ГЕРБ също все още пазят в тайна своя претендент. За шеф на външната комисия се спрягат две имена - досегашният й зам.-председател Живко Тодоров и Красимир Минчев.
А какъв напън беше..












