:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,694,448
Активни 789
Страници 5,378
За един ден 1,302,066

Заради Желева ЕК обмисля нови правила за конфликт на интереси

Снимка: ЕПА/БГНЕС
Румяна Желева напусна Брюксел преди реално да е пристигнала, коментира електронното издание "Юропиън войс" неуспешната й кандидатура за еврокомисар от България.
Нови правила за конфликт на интереси трябва да бъдат въведени в евроинституциите след казуса "Румяна Желева", пише електронното издание "Юропиън войс". Един от най-важните проблеми пред българската кандидат-комисарка се оказа неточната й декларация за конфликт на интереси. Най-елементарната проверка щеше да разкрие, че Желева не е декларирала, че докато е била евродепутат, е участвала в компанията "Глобал консулт". Много други депутати също подават непълни декларации за финансово състояние, които ЕП не подлага на проверка и не санкционира нарушенията, пише изданието. Подписването на декларация за липса на конфликт на интереси очевидно не е достатъчно. Случаят с Желева показва големи дефекти в процедурата, която ЕК прилага при потенциални конфликти на интереси, коментира "Юропиън войс". Миналата година бюджетната служба на ЕП публикува доклад, според който сегашните правила създават сериозен риск от скандали. Една от слабите страни е, че липсва определение на понятието "конфликт на интереси".

В друг материал "Юропиън войс" съобщава, че шефът на ЕК Жозе Барозу обмисля да назначи Меглена Кунева за ръководител на Бюрото на съветниците по европейска политика - анализаторско звено в ЕК, което съветва председателя и комисарите по различни въпроси. Българският кандидат-комисар Румяна Желева напусна Брюксел преди реално да е пристигнала, но нейната предшественичка Меглена Кунева може да се завърне, преди да е напуснала, коментира изданието.
14
1842
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
14
 Видими 
28 Януари 2010 20:32
И пак даваме нещо на света - правила за всички, що могат да четат /Не се отнасят до родните политикани!/
------------------------------
Блогът на Генек

28 Януари 2010 21:16
Взехме им страха на Европейците.И‌ преди са подозирали какви тъмни Балкански субекти сме, но след случая"Руми" се убедиха съвсем
28 Януари 2010 22:54
Единственото което България показа в ЕС‌ до сега е пълен цирк.
Желева беше предизвестена смърт още като министър във Вънкашно, но понеже си имаме мислеща и нормална журналистика, ... всичко се подмина и с коментара за изборите в чужбина, и с междунардния скандал в Москва.
Казусът "Желева" е всъщност казус "България" - във всяко едно отношение ! Първанова се държа като първа махленка с клюкарското изражение на лицето ... под фон дьо тен-а на което се киреха аграрните следи на произхода. Българските ни политици и търговци още маат гащи по света като изогламени , кои с путурите под костюма , кой с пеньоара под блейзъра ... Напуснали селото , но не и селото тях ... Казус е една цяла страна, не отделна личност ... Те така те, както казва ВОЦИ‌ ‌ !
ВОЦИ-И-И-И-И-И , къде си ?


Редактирано от - San De Cannes на 28/1/2010 г/ 23:34:57

29 Януари 2010 01:10
San de Cannes,


Преди години се прочухме в гимнастиката с новите елементи (салто май) на Стоян Делчев. Сега - с "казуса‌ Желева". Утре може нещо друго да се случи, дано да е позитивно... Нали знаеш, че ако не се чува за някого, все едно го няма, та така и за България ("българския чадър", "българската следа", и т.н., добре е да се обръне вече плочата !).
29 Януари 2010 05:20
Марсианецо, пропусна най-характерния белег, символът на България в ЕU - българският кенеф...
29 Януари 2010 05:24
то поне чадъри да правехме...ех какви следи" щяхме д а оставяме :
дамско чадърче с олекотен приклад..с фул екстри удобно за ниско летящи самолети ей на имаме участник познал точните килограми...и в резултат на това няколко самолета не успяват да кацнат въвъ враждебна...ех мечти
29 Януари 2010 07:58
Как да не се гордееш, че си българин.От вълнение не мога да го изпиша на енглиш.
29 Януари 2010 10:50
"Казусът Желева" за България не се изчерпва с проблемите при подбора на еврокомисарите.Той поставя остро въпроса за публичността и критериите при подбора и определяне на държавните изборни ръководни длъжности-депутати, министри, посланици, съдии, прокурори, полицаи...Ако Желева, примерно, бе подложена като кандидат-министър на процедура подобна на брюкселската, нито министър щеше да стане, нито кандидат-еврокомисар, нито щяха да се обсъждат двете й оставки.Единствено партийните лидери нямат интерес от такава публична процедура.При нея личната им власт намалява.Но се повишава качеството на ръководителите.
29 Януари 2010 14:29
Нека обмислят нови правила, ще заобиколим и тях.
29 Януари 2010 15:12
вила,
29 Януари 2010 15:54
Еврокумуняги избират еврокомисари...
Трябва ли сега да разбираме, че Желева е отговаряла на предишните правила и тази несправедливост налага спешната промяна? Или трябва да разбираме, че не е отговаряла и преди, но никой не си е дал труда да провери. Поради което правилното решение е смяна на правилата. Щото всяко правило един път максимум е редно да се нарушава и предното вече изчерпа възможностите си.

29 Януари 2010 17:00

Ех, ако можеше и за всички ръководни длъжности от директор на училище до министър да се провеждат конкурси по този начин, грешка нямаше да има.Ама ех.., мечти!
29 Януари 2010 19:04
Абе вила може и да е прав, но какво от това? Иначе да гледаме позитивно - положителното на казуса Желева е промяната в правилата на Европ. съюз. Т.е. и България има принос!
29 Януари 2010 20:00
Въпреки многобройните пробойни в ЕП и ЕК е приятно да се види , че в Европа реагират веднага , а не както у нас . Разликата е от небето до земята , няма какво да го коментираме в тази му част. У нас например от обикновена битова и криминална престъпност благодарение на бързата реакция в държавата ни се роди , след това дондуркахме , захранвахме и сега берем плодовете на мафията . Другото хубаво е , че все пак ще се внесе известна доза демократизъм и конкурентност , а не както сега еднолично решение на някой.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД