:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,735,241
Активни 815
Страници 20,144
За един ден 1,302,066

ЕС налага троен надзор на Гърция

Премиерите Бойко Борисов и Георгиос Папандреу ще проведат съвместно заседание на двете правителства, за да бъдат разгледани общите приоритети
СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Ръководителят на Европейската централна банка Жан-Клод Трише, председателят на Еврокомисията Жозе Барозу, германската канцлерка Ангела Меркел, гръцкият премиер Георгиос Папандреу, френският президент Никола Саркози и председателят на Европейския съвет Херман ван Ромпой (от ляво на дясно) позират след извънредната среща на върха. Това бяха евролидерите, които определиха пътя за спасяване на Гърция с помощта на ЕС.
ЕС наложи троен надзор на Гърция, писаха местните медии, цитирани от агенция "Фокус". Това бе решено от Европейския съвет, който се състоя в Брюксел в четвъртък вечерта. ЕК, ЕЦБ и МВФ ще наблюдават от март дали Атина изпълнява плана си за намаляване на бюджетния дефицит и стабилизиране на изпадналата в тежка криза икономика на страната. Правителството трябва да намали бюджетния си дефицит с 4% до края на годината спрямо сегашните 12.7% от БВП. Дефицитът на страните в еврозоната не трябва да надхвърля 3%. "Ние вече сме под надзор. Беше ни отнета част от суверенитета заради начина, по който сме управлявали финансовите си дела", заяви премиерът Георгиос Папандреу. Той каза, че загубената надеждност ще бъде възстановена "с усилие и пот".

Предстои във вторник финансовите министри от ЕС да одобрят програмата на Гърция. Според запознати те ще поискат Атина да предприеме и допълнителни мерки за стабилизиране на икономиката. На 16 март правителството на Папандреу трябва да внесе доклад за напредъка си.

Междувременно стана ясно, че по време на срещата си в Брюксел премиерът Бойко Борисов и гръцкият му колега Георгиос Папандреу са решили да проведат съвместно заседание на двете правителства, на което ще бъдат разгледани общите приоритети на държавите. Това бе съобщено от правителствената пресслужба в София. "Ще покажем на Европа, че можем да бъдем единни при решаването на проблемите си", заяви Борисов. Георгиос Папандреу пък изрази надежда, че блокадата на българо-гръцката граница ще бъде вдигната скоро.

ГКПП-Промахон бе отворен в четвъртък през нощта за всички превозни средства, вчера следобед отново бе затворен за камионите. Земеделците вчера са решили да останат на блокадата, като продължат да отварят и затварят границата на интервали, съобщи в. "Катимерини". Те щели да продължат тази политика поне до вторник, когато се очаква земеделците да се срещнат със заместник-министъра на земеделското развитие Михалис Кархимакис.
11
1351
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
11
 Видими 
12 Февруари 2010 23:02
Натиснете тук
Выгоните "здесь и сейчас" главного мошенника и карманника Трише
“hatzaras.blogspot”, Греция - 21 ноября 2009 г.


Поэтому решение г-на Трише означает, что "Морган Стенли", "Джи Пи Морган", "Сити Груп", " Голдман Сакс" будут кредитоваться с 0, 25% долларами и будут кредитовать в Европе с 6-7%, и таким образом потихоньку смогут покрыть огромный пузырь в 2 триллиарда долларов, на котором сидит американская экономика.

Это называется передачей богатств из Европы в Америку.
Натиснете тук
Бундесбанк и банки США имеют общую цель: "порвать" заключённого
“styx.gr”, Греция - 30 ноября 2009 г.
13 Февруари 2010 00:52
Уважаеми г-н Дарвин, Милтън Фридман е написал, че идеалната икономика е тази, която само печата хартийки с воден знак, а другите й дават продуктите си срещу тези хартийки. След което дава пример за такава икономика с омразните на мнозина САЩ. Фридман затова е гений, защото обяснява сложни неща с прости думи.


Сметнете сега по неговата схема кой е печелившия и кой губещия в схема, при която американски банки финансират европейската икономика. Подсказка: европейците получават хартийки, когато са им нужни, а ги връщат, когато са им ненужни. Цената на услугата е малко от хартийките, които те самите печатат.
13 Февруари 2010 05:26
Калега, даите на балгарском язьйке , патамучто не всекьй панимает руский.
Предварительную спасиба.
13 Февруари 2010 11:37
Решили са, ама да видим как точно ще стане. По-забавното е, че май на ББ са му нашокали репата да не се пъндза много с влизане в еврозоната, че няма да му се получи Натиснете тук
13 Февруари 2010 15:05
Еми. то е много просто!
1. Изгонвате Фридман и Трише.
2. Твърдо отказвате дори и допира с презрените хартийки с водни знаци, така и така не ви карат насила.
3. Фридман и Трише - на диета.
3. И настава такъв живот - дано, дано, дано.
13 Февруари 2010 19:26
Чарли , остава да обясниш КОЙ , аджеба , задължава европейците да вземат кредити та да си преточват богатствата ?
13 Февруари 2010 19:41
И четворен надзор да им турат, ясно е че нема шанс да върнат 300 милиарда. И това е държавния дълг, частният викат бил още 8 пъти по толкоз. И кой ще ги спасява точно? Франция не е много по-добре /те имаха държавен дълг към 1.5 трилиона 2005та и досега са го направили на 5, / разликата е само че Франция все пак има няква промишленост, но пак не е ясно как се връща такъв дълг /и това е само държавния дълг/. Абе май таман се присламчихме към богатите и пак ше се окаже че сме се ручали жабетата напразно.
13 Февруари 2010 20:00
Що не им изпратим нашия Дянков, хем ще им легне по- евтино, ще ги оправи набързо. Пък и ще заздравим българо-гръцката дружба. Зер освен Турция и Щатите вече други приятели си нямаме.

14 Февруари 2010 00:52
Некаква голема мъка ти е легнала на сърцето , братко Спарти. Тия Щати напрао та втрисат.
14 Февруари 2010 10:46

Мдааа, моментът на разплатата явно приближава. Някъде по-бързо, другаде по-бавно, но все пак, даже и в Германия приближава. А за Гърция, Португалия, Испания... направо чака пред вратата. След десетилетия, през които правителствата, за да бъдат избирани и преизбирани трупаха дългове за сметка на бъдещите поколения, стигнаха до там, че вече дори и нови дългове не спасяват положението. Сега Гърците искат Трише да не спира евтините пари за да могат да вземат нови заеми на по-ниски лихви. Трише обаче трябва да мисли и за инфлацията. Защото заемодателите, които са отпуснали и отпускат нови заеми нямат интерес от инфлация. Напротив, имат интерес от ниска инфлация и високи лихви. Защото от тези лихви се плащат капиталовите печалби на пенсионни и взаимни фондове, застрахователи и пр. и пр. рентиери. А рентиерството е в основата на съвременния "капитализъм". И какво се получава - че гърците в следващите десетилетия ще трябва да работят за немските, френските и швейцарските пенсионери и рентиери. Най-ироничното тук обаче е, че гърците имат по-ниска производителност от споменатите. Т.е. на практика се получава ситуацията "болен здрав носи". Което всъщност е нещо обичайно при днешната кредитна система, която помага на силните да станат още по-силни и съответно на слабите да станат още по-слаби.

Накратко: С цената на огромни дългове, политиците досега успяваха да направят така, че хем капитала да е доволен и да има сериозни печалби, хем електората да не е недоволен. Обаче тази бъчва вече се изпразва. И ще трябва да се измисли нещо принципно ново и различно. Интересни времена предстоят...


____________________________
Всеки, който вярва, че експоненциалният растеж на паричната маса може да продължи до безкрайност, в един ограничен свят, е или луд или макроикономист
14 Февруари 2010 17:17
Пенке , да не намекваш за " Макрорамката" на Сергейко бе ?
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД