Шефът на една от държавните ни агенции ще бъде арестуван или предаден на прокуратурата днес. Предупреждението отправи в петък премиерът Бойко Борисов пред БНТ. "В понеделник се надявам, че дали ще го арестуваме, или директно ще го предадем на прокуратурата, но един шеф на държавна агенция още в понеделник ще го оправим. Ще разберете защо, защото в момента ни тече проверката, но вече знам какво е сторено", каза Борисов. Той отказа да даде повече подробности с обяснението: "Нека да се тормозят събота и неделя. Те са 30 агенции. Нека се тормозят."
Вътрешният министър Цветанов потвърди снощи, че въпросният служител е шефът на Държавната агенция за бежанците при МС Светослав Мичев, назначен от Сергей Станишев през май 2006 г. Проверка в агенцията през последните дни е констатирала сериозни злоупотреби - например било плащано за оборудване, което никога не било монтирано. Проверката се основава на разследване на Нова телевизия и репортера Васил Иванов.
Пред в. "Труд" Мичев потвърждава, че в петък в агенцията е имало проверка по закона за обществените поръчки, чийто резултат ще стане ясен в понеделник. Той обаче заяви, че не се притеснява. От години Мичев е председател на областната структура на БСП в Русе. Бил е депутат в три Народни събрания.












