:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,673,330
Активни 711
Страници 15,895
За един ден 1,302,066

Кризата увеличи двойно дълговете на граждани и фирми

За една година дълговете на граждани и фирми, които подлежат на принудително събиране, са скочили двойно, обявиха вчера от Камарата на частните съдебни изпълнители. През 2008 г. задълженията са били 850 млн.лв., през миналата година те вече са 1.7 млрд. лв. Това са признати от съда вземания, по които са образувани дела, и частните съдебни изпълнители трябва да ги съберат.

На фона на увеличаващите се изпълнителните дела и дългове намаляват събраните суми. През миналата година от 1.7 млрд. лв. дългове на кредиторите са върнати по-малко - 365 млн. лв. Преди две години хората са плащали още когато са били уведомявани от частните съдебни изпълнители, че могат да се издължат доброволно. Сега обаче дълговете не могат да се съберат и при запор на сметки, защото по тях просто няма пари.



Още в "България"
26
2086
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
26
 Видими 
16 Април 2010 22:25
Cherchez l'argent chez Goldman Sachs!

Редактирано от - Salieri на 16/4/2010 г/ 22:27:16

16 Април 2010 23:43
Ето, ето - сега е момента боко да ореве орталъка - не само държавата, но и гражданите и фирмите също са сключвали "необезпечени" договори...


Излизат още и още заложени мини от подлата тройна коалиция.

Редактирано от - Чарли Дарвин на 16/4/2010 г/ 23:43:36

17 Април 2010 00:11
Е, това беше и целта на кризата, хора и цели държави да не излезнат от дълг, а да задлъжнеят още повече.
17 Април 2010 01:45
Еми то е така . Вземаш заем и се хващаш на хорото. От тук нататък подскачаш според такта на музиката.
Не можеш да кажеш че не си имал избор. Имал си . И си го направил . Според акъло в канчоко.
17 Април 2010 10:20
натиснете тук
17 Април 2010 12:06
Повече лесни пари водят до дългове. После една криза води до намаляване на наличните за харчене пари у всички. По-малко пари за харчене води до по-малко поръчки към жълтите и заедно с падането на заплати под натиска на безработицата води до по-малко аутсорсинг.
Та думата ми е, че сегашната война не се води с танкове и оръдия. Поради което предвиждам повечко работа и по-малко пари още доста време.
А предишните добри резултати добре се обясняват с предишната идеологическа война - аскетизъм срещу изобилие.
Е, сега се налага обратното.
На война като на война.
17 Април 2010 12:08
мда, най-важната вчерашна новина е пропусната - интересно щеше да бъде да прочетем мнението на фичо - сигурно се разкъсва между любимия си президент и любимата си компания.

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
17 Април 2010 12:48
България е може би единствената страна в света, която самоунищожи огромен дял от собствената си индустрия и селско стопанство или продаде все още действащите си активи срещу жълти стотинки. Сега ни предстои дълги години да "жънем" резултатите от една погрешна политика. В същото време външният дълг, предимно частен, гони 40 млрд. евро.
Поради това няма как в близките 10-15 г. стандартът на българина да се повиши видимо.

17 Април 2010 13:36
Въпрос:

При каква дължима сума човек може да бъде спрян от пътуване в чужбина , кой го решава(кой може да изиска ) и колко време би отнела процедурата?
Предварително благодаря, ако някой е запознат и отговори!
17 Април 2010 15:17
VOCI, Ами те в Америка 90% подскачат под такта на музиката.
17 Април 2010 16:03
ГС вчера падна 12%, но пазарът май доста "овърреактна" - реалната загуба ще е < от 100 млн, може би само 15 млн - ще се компенсира бързо. Повлече и другите банки - Сити тъкмо беше се закрепила на пет и падна на 4.60.
Тюх, язък.
Настроението в ГС е позитивно, случи се "ние" вчера да сме в отпуска за един ден за празника на Карнеги Мелън. Четвъртък вечер проводих младежа и посрещнах жената от Китай. Хубаво, че вече има надеждни данни за полетите и на блакбери, с положение, височина и скорост.
Аз съм за реформа, да се намали шанса за безотговорно поведение на банките във вреда на обществото и клиентите им, като им остави шанса да печелят. Обама прави каквото може да почеше народния сърбеж, без хептен да кастрира банките. ГС са по-хитри от средното и си пазят добре лозето и без реформи. Но прекалената им репутация им и вреди, много горчивина ражда у другите.
Рки правилно е усетил колебанията на дребния търговец с левоцентристки убеждения, описани класически още от Иван Хаджийски. Доколкото иска да печели от капитал, е капиталист, доколкото е скромен трудов човек, е работник. Две души във неговата гръд.
17 Април 2010 22:25
Обама прави каквото може да почеше народния сърбеж, без хептен да кастрира банките.

начи викаш това е само кризисен пи ар? може и така и да е - ще видим.
ей кво не прави досега с пожарникаря - хюсеин ептен на него заприлича.
колебанията на дребния търговец с левоцентристки убеждения,

оправи ми настроението.

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
17 Април 2010 22:40
VBA , за САЩ са 80 % , в Канада 50 %. Мен там ме няма.
Ама сега говорим за положението в България. Как е там ?
17 Април 2010 23:11
Нема страшно, Боко е обещал че СИ-БАНКя ще покрие
някои минуси а изтерзаните кредитиполучатели
ще получат едноседмична почивка олинклузив
на Пампорово!!!
17 Април 2010 23:51
В броевете на пенсионерските вестници-" 2-ра младост " или " 3-та възраст " от миналата седмица прочетох как руски медиуми осъщ-ли контакт с 2-ма бивши финансисти-единият -Рузвелт, а 2-рият живял след него . и 2-та изразили категоричното мнение, че е необходим строг правит. контрол и плановост, но не тая от соц. миналото . Теорията за стихийността на пазара е неадекватна и, ако не се вземат бързи и спешни мерки, връшането във феодализма е неминуемо .

18 Април 2010 00:40
Заглавието лъже.
По-долу се уточнява, че лошите кредити на физически лица и фирми са увеличени двойно, а не кредитите като услуга.
Интересното в случая е, че голяма част от тези лоши кредити са обезпечени недостатъчно, т.е. дори и банката да продаде обезпечението, няма да може да покрие дължимите им суми...
18 Април 2010 01:24
С факта на отменените полети, над 20 милиона ще съхранят бюджета си непокътнат, и по тоци начин ще се подобри жизненото им състояние.
18 Април 2010 08:46
Еми то е така . Вземаш заем и се хващаш на хорото. От тук нататък подскачаш според такта на музиката.

Да ама кога при капитализЪМЪТ изведнъж се смени такта, тогава и хорото се разтуря. Тук е заровено кучето, че при капитализъмЪТ и трудова активност и просперитет се основават на заеми, а нямаш предсказуемо бъдеще, когато вземаш тези заеми оти тактът много бързо се мени.
18 Април 2010 11:57
при капитализъмЪТ и трудова активност и просперитет се основават на заеми, а нямаш предсказуемо бъдеще
А при социализма имаше една предсказуемост ...! Ако беше станала, трябваше да гледаме два TV канала на чернобели телевизори и да пишем с писалки, превилигированите, другите с перодръжки .
Всъщност коя криза е по-добра: тая при капитализма, поради алчност се отива на спекулации на пазара и раздувки на балони, гола пропаганда (гарантираната печалба);
или при социализма, поради завист се отива на обсебване на властта (тоталитаризъм, авторитаризъм) и раздувки на балони, гола пропаганда (светлото бъдеще на комунизма)?
Как разбра, че просперитетът се основава на заеми? Когато меракът надхвърли възможностите, се пораждат дългове; когато възможностите доминират над мерака, се реализира печалба. А просперитетът е, когато има съотвествие, модерното - балансираност, на мерака и възможностите.
18 Април 2010 16:55
А при социализма имаше една предсказуемост ...! Ако беше станала, трябваше да гледаме два TV канала на чернобели телевизори и да пишем с писалки, превилигированите, другите с перодръжки

Ти защо сравняваш нещо, което е било преди 20 години със сега. Па се мапъваш да кажеш, че тогава е нямало и химикалки. И нещо повече сега много гледат повече ТВ канали (ефирните сега са 4, а в провинцияат и по-малко) на спрени студени радиатори и на гладно.
18 Април 2010 17:49
Мисирков , а кажи как я глеат телевизията в страните на победилио социализъм.
18 Април 2010 18:40
VOCI, тук положението не е розово, по-скоро доста мъгливо.Хората станаха по-неуверени.Специално вземам отношение за сина ми, че и той както много други се върти в същата центрофуга.От начало по-малко, но от 5-6год. месечната му вноска е 2228 долара на месец. Сега аплайва за нов кредит, за друга подобна къща при условия, че даун пеймана ще бъде 700 дол.Това е добре до тук. Ама какво ще прави със стария кредит, ако вземе новия. Не може да обслужва идвата. Трябва да си развали стария кредит или нещо като банкрупс, за да отиде в новата къща. Изобщо не ми се говори. Много студени кърпи на челото му ще има. Между другото, много хора са объркани, в очакване за по-добро, ама един господ знае.Паживиом, увидим.
18 Април 2010 19:50
Нека не омаловажаваме и заслугата на държавата- с прекратените плащания към общини и фирми се допренесе твърде много за междуфирмената задлъжнялост. Редно е да обърнем заслуженото внимание на всички задълбочаващи кризата фактори
18 Април 2010 21:08
***

Редактирано от - sybil на 18/4/2010 г/ 22:15:00

18 Април 2010 21:53
VBA, да ти е живо и здраво момчето. Ако са изпълнени тия две условия работа в Америка винаги щ си намери. От икономическото положение за дадения етап зависи доколко платена ще е тя.
И така бачкане - плащане и малко барбекю с биричка през уикендо. Тва е положението. Другият вариант е под наем или пък дома в панелките. Дали е по-добре не знам.
18 Април 2010 22:35
Нито пракламирам, нито пропагандирам, още по-малко демагогствам като Mrx++, защото със "спрени студени радиатори и на гладно" могат да бъдат 2 млн. души. Останалите са без радиатори, и сега и преди, голяма част и без канализация, а някои и без електричество. Това, което се случва сега тук е свързано с това, което и било преди 40 и повече години. Когато се мисли в черно и бяло (марксизъм-капитализъм) и се планира как "Ворошилов" ще произведе 3 млн. телевизори, без да създаде нова технология; когато правилата се определят по силата на вярата на някои фанатици, поради което в цялото общество прелива от правен нихилизъм, а покраднюването е критерий за успех, няма как да не се натрупат дългове, всякакви. Ей на и Djok, кое е "заслугата" на държавата - че е сключила неизгодни договори или не се е разплатила по тях? Какъв е тоя бизнес, който разчита единствено на обществени поръчки? Не разбирам тоя гьонсурат - междуфирмената задлъжнялост е сто пъти по-голяма от дължимото от държавата и вместо бизнесмените да се научат да сключват изпълними договори между себе си, държавата им била виновна, че не им създала работа. Не бих се изненадал да се организира и стачка на работодателите, защото печалбата им била паднала.
Няма значение каква е възрастта ми - също съм плод на социалистическата демагогия и продължавам да се лекувам от нея, не чета за "капитализъма" единствено "Капиталът" и практиката в Америка, гледам какво е и в Япония, Индия, Бангладеш, та дори Сомалия. Не пропускам и Китай.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД