:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,777,981
Активни 493
Страници 4,855
За един ден 1,302,066

Лихвите по кредитите пак тръгнаха нагоре

С поведението си банките опровергават оптимизма на финансовия министър, че кризата свършва
Виолина Маринова
Кредитите през април отново са поскъпнали въпреки чувствителния спад на лихвите по депозитите. Това сочат данните от статистиката на БНБ. Причината е, че трезорите се опитват да компенсират лошите кредити и се въздържат да кредитират евтино нестабилни клиенти, които утре могат да останат без работа, коментираха експерти.



Хората, които са изтеглили потребителски кредит в левове през април, са го взели на по-висока цена в сравнение с късметлиите, които са получили парите през март. Годишният процент на разходите по тези заеми (който включва не само лихвата, но също таксите и комисионите) се е качил средно от 14.26% на 14.38% през април спрямо март. Подобните заеми, но в евро, също са поскъпнали - от средно 11.51% на 11.63%. Една от малкото банки, които промениха условията по потребителските си заеми през април, беше Общинска банка. Тя вдигна някои от таксите при теглене на заем.

БНБ е регистрирала априлско покачване на лихвите и при левовите заеми за покупка на дом на старите клиенти. От 9.24% процентът е скочил на 9.41% средно. Една от банките, която през април оскъпи вече изтеглените заеми, беше УниКредит Булбанк. Тя повиши лихвата на част от старите си клиенти с 2.50%, а на друга част - с 1%. Но при заварените потребителски кредити за последната година почти няма промяна. Същото важи и за изтеглените жилищни заеми в евро.

Видимо е, че цените на кредитите по договори отпреди 2-3 години не падат, а дори отново се покачват, за да могат банките да абсорбират нарастването на необслужваните кредити. Според шефа на Асоциацията на банките в България Виолина Маринова лошите кредити, по които няма плащане над 90 дни, вече са 9.2% от всички отпуснати заеми. "За момента процентът не е рисков. Надяваме се, че ще го задържим", твърди Маринова.

"При влошаването на икономическата ситуация има хора, които си губят работата и не могат да си посрещат вноските. Това води до загуби за банките и се изразява в една компенсация във вдигане на надбавката", обяснява шефът на УниКредит Булбанк Левон Хампарцумян. При новите кредити, особено потребителските, цените се задържат високи не заради липсата на ресурс, а поради тревогата на банките за бъдещето на икономиката и оттам - за финансовото положение на хората, които теглят кредити.

Банкерите през последните месеци обещаваха лихвите да паднат. "Нашите очаквания са да наблюдаваме плавно понижение на лихвените проценти - както по кредитите, така и по депозитите. Основания за това ни дават, от една страна, първите сигнали, които показват началото на преодоляване на икономическите трудности в световен и европейски мащаб, а от друга - високата ликвидност на банковата ни система", каза преди месец изпълнителният директор на ПИБ Матю Матеев.

Фактът, че лихвите по кредитите в банковата система като цяло се задържат високи, противоречи на оптимизма на финансовия министър Симеон Дянков, че кризата отминава. На пръсти се броят банките, които са предложили по-изгодни жилищни заеми на клиентите си през април. По-ниски лихви по част от продуктите си за нови клиенти предложиха Първа инвестиционна банка и СИБанк. Няма гаранция обаче, че 1-2 месеца след изтеглянето на заема процентът няма да се вдигне.



Отпор

Партия "Атака" вече е внесла предложенията си за въвеждане на таван на лихвите по кредитите, така че те да се задържат на приемливо за бизнеса, по-ниско ниво. От БНБ обаче вчера заявиха, че се отнасят резервирано към подобна идея.



СПЕСТЯВАНИЯ

На фона на задържащите се нива на лихвите по заемите процентите по новооткритите влогове със срок до 1 година през април са паднали сериозно. При фирмените депозити в левове доходът само за месец е паднал от 5.29 на 4.71%, а в евро - от 4.44% на 3.61%. Новите персонални левови влогове със срок до 1 година през април са носили 6.28% средна лихва срещу 6.57% през март. В евро процентът е паднал от 5.52% на 5.25%.
44
5880
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
44
 Видими 
31 Май 2010 23:01
е това новина ли е?

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
31 Май 2010 23:05
имаше изявление че в бьлгария имало пазарна икономика и затова лихвите се определяли на пазарен принцип
както е на пазара с книги и компщтри издателите печатат евтино и продават скьпо на пазара
така и банките взимат парите на хората за влогове с ниска лихва и дават пари с висока лихва
важното е да се уредиш какво да печатиш и продаваш
харитя или пари или печатни платки и чипове за компютри
и всичките прекупвачи и продавачи се притесняват за сьстоянието на бьлгарскта икономика
31 Май 2010 23:46
абе ора они кредитите никога не са поевтинявали. Това беше поредния трик толелиран от БНБ та модерните робовладелци (като казва един съфорумец) да излъжат някои друг заблузен клиент подведен и от медиите. Този Волен като ги настъпа малко веднага ревнаха начело с Искров техния официаялен адвокат. Защо не реваха когато се приемаше новия закон за потребителския кредит - еми щото не ги ощетява с нищо. До колкото си спомням в пазарната икономиска има равнопоставеност между страните и точките се променят след преговори. Аз не знам да има такава банка у нас. Второ ние плащаме нещо, което нямаме ясна представа какво е цена ресурс ала бала и т. н. В пазарната икономика има ясно ценообразуване и когато купуваш нещо на негова база предценямваш дали е това и редица други гадни номера на същите тези умници. На запад банките немогат а си поемат разходите натрупани от алчност и си плащат за това с фалити само у нас това се плаща от народа. И същите тези гадови ни заливат с реклами колко са поевтинели кредитите и техните служинтели масово лъжат хората в клоновете къде спи ЦВък Цвък за тези измами къде е КЗП къде е БНБ ????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????

пазят спокоиствието на банковия картел щото явно страната се управлява от Хъмпърцунянци Ягадинци от Пощенска и други алчни и безскрупулни хора. Да се надяваме, че въпреки яката подкрепа на БНБ и Държавата пазара ще си каже тежката дума. Аз лично бих се радвал първо да гръмне една от най-алчните банки Пощенска банка. Ако си спомняте заради нея БНБ вдигна минималните резерви края на 2007 ако не се лъжа. Най-интересното тепарва предстои и идва ред на банките да плащат
01 Юни 2010 00:00
"При влошаването на икономическата ситуация има хора, които си губят работата и не могат да си посрещат вноските. Това води до загуби за банките и се изразява в една компенсация във вдигане на надбавката",
Ами ако загубилите работа решат да компенсират загубите си чрез вдигане, опс подкопаване на трезори, банкомати, ще се разглежда ли като адекватно поведение на свободния пазар? Или пак ще се твърди "Да са внимавали в дребния шрифт", опс "Да се внимавали в дребните детайли на сигурността"?
01 Юни 2010 00:15
Единствените печеливши при тая криза са точно ония, които я предизвикаха.
БАНКИТЕ.
Това не ви ли навежда на определени мисли?

_________________________________
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg
01 Юни 2010 00:50
Няма как да се намалят лихвите по ипотечните кредити докато цените на имотите стремглаво падат. Някой трябва да плати за обезценката на обезпечението на банковите активи и това естествено са баламурниците, които вече са се хванали в мрежата
01 Юни 2010 00:58
Това не ви ли навежда на определени мисли?
Навежда ни Така печелеха и петролните компании, когато барелът нефт подскачаше между 90 и 140 долара. И в двата случая се лееха обяснения, че пазарът бил такъв и не можело компанията/банката да е на загуба, защото се срутвала цялата икономика.
01 Юни 2010 02:47
Дянков каза, че износа за последния месец е нарастнал по статистика. Това е поне факт за размисъл. Не знам защо някакви глупаци, като са чули това, чакат на другия ден да видят по-ниски лихви по кредитите.
01 Юни 2010 04:19
Банките в България буквално се гаврят с клиентите си. Но интерсното е друго - клиентите им нямат нищо против и продължават да взимат заеми
01 Юни 2010 05:57
Хаахахахахххахахахахахахххаа....ооохохохох охох...ще падна от смях!

Е, колко пъти трябва да напиша каква е технологията на всеки възстановителен процес? Колко пъти трябва да кажа, че възстановяването не е свързано с даване на кредити от банките?! Трябва да си наистина малоумен или неграмотен за да вярваш, че банките (тези принципно консервативни институции) ще са първите да рискуват при едно излизане от криза! Ужас! Аман, от писатели... Трябват повече читатели... Банките просто имат да си оправят балансите както всички икономически субекти по време на криза... Какво кредитиране очаквате да започне и какви лихви да паднат!? По-добре чакайте други клатещи се работи да паднат
01 Юни 2010 06:54
Вълкът козината си мени...
---------------
Блогът на Генек
01 Юни 2010 07:03
Толково ли е трудно държавата да изгради своя мощна и конкурентна банка, която да предлага кредити при ниски лихви на българския бизнес? С един подобен ход чуждите банки ще бъдат принудени да свалят лихвите, ще се даде импулс на родната икономика. И стотици милиони новосъздаден в България доход няма да пълни чуждите трезори.
01 Юни 2010 08:05
M A F I A
01 Юни 2010 09:26
"За момента процентът не е рисков. Надяваме се, че ще го задържим", твърди Маринова.


Интересно с какво ли ги задържат ?

Кога ли тези които си плащат Кредитите, ще кажат? - Аз бях до тук, елате и си се оправяйте !
01 Юни 2010 09:29
Само няколко факти: В момента в Калифорния едно семейство от средна класа може да вземе ипотечен кредит при 4.75 % фиксирана лихва при това плащанията по лихвата са освободени от данък общ доход за първо жилище, в Германия е 5.75 % плаваща лихва, а в България е около 8.5 % плаваща лихва, но само нагоре. Това обяснява откъде е златото по госпожа Виолина на снимката. В България могат да се заведат основателни потребителски искове срещу банките за нарушаване на правата на клиента и неравнопоставеност в едни договорни отношения.
01 Юни 2010 09:34
Банките в България буквално се гаврят с клиентите си. Но интерсното е друго - клиентите им нямат нищо против и продължават да взимат заеми

Най-адекватната реплика.
Връща ни към основния закон на пазарната икономика - щом има нарастващо търсене, то неминуемо ще води до повишаване на цената.
Всички вопли Воленови, Маркови и прочие ще си останат само такива, докато пред банките има чакащи за кредити, голяма част от които са просто за задоволяване потребителското его от по-лъскава кола или по-голям телевизор.
01 Юни 2010 10:22
Кредит = дълг: харчиш чужди пари за кратко и връщаш свои пари за дълго.
По целият свят е така...
01 Юни 2010 10:22
Според шефа на Асоциацията на банките в България Виолина Маринова лошите кредити, по които няма плащане над 90 дни, вече са 9.2% от всички отпуснати заеми.
"При влошаването на икономическата ситуация има хора, които си губят работата и не могат да си посрещат вноските. Това води до загуби за банките и се изразява в една компенсация във вдигане на надбавката", обяснява шефът на УниКредит Булбанк Левон Хампарцумян.

Безспорното е, че кризата се е отразила доста благотворно на госпожата от фотографията. След това ще трябва да се занимаваме и с възможностите такива да не биват "окрадени", ако се движат между простосмъртните.
Ако кредитът е за жилище и не са платени само 3 вноски, след продажбата на имота, банката си възстановява сумите. Загубата е за гражданина, останал без работа. Банката го изпуска, като муха от паяжина.
Ако кредитите са потребителски, защо ги отпускат така и "глобяват" изрядните платци с високи лихви? Истината е, че в случая банките са толерирани да печелят и в кризата. Гражданите могат да губят, но банкерите - не.
01 Юни 2010 11:14
Разбрах - давали банките кредити на "юнашко доверие", сега някои не могат да плащат и за да не губи банката - "товари" тези, които редовно си плащат! Аман!...
Аполитичния вчера цитира как е било през миналия век - имало е ЗАКОН и ЗАКОННА ЛИХВА!... Просто и ясно за всички - лихва над ЗАКОННАТА е НЕЗАКОННА! И НЕ СЕ ДЪЛЖИ...
Днес Тънката лайсна пита:
Толково ли е трудно държавата да изгради своя мощна и конкурентна банка, която да предлага кредити при ниски лихви на българския бизнес? С един подобен ход чуждите банки ще бъдат принудени да свалят лихвите, ще се даде импулс на родната икономика. И стотици милиони новосъздаден в България доход няма да пълни чуждите трезори.

И аз съм питал - подобна ипотечна или ипатекарна банка на първо време може да дава кредити срещу ипотека на новодомци, както и да рефинансира вече изтеглени кредити с по-приемлива лихва...
И да повторя Параграфа - чистата печелба на Уникредит за 2009 г. е почти 200 000 000 лв... Ако имаше държавна банка, поне половината от тези пари щяха да са за държавата, а това са около 100 нови детски градини!...

____________________________
Не мир дойдох да донеса, а меч…
01 Юни 2010 11:27
Връща ни към основния закон на пазарната икономика - щом има нарастващо търсене, то неминуемо ще води до повишаване на цената.
Всички вопли Воленови, Маркови и прочие ще си останат само такива, докато пред банките има чакащи за кредити

Другарю, ми то конкуренция няма, винаги има хора, на които им трябват пари. Може ли български клиент да си вземе заем от немска банка в Германия, щото му е по-изгоден?
Ти по тая логика утре ще кажеш, че щом се купува хляб, значи има търсене и трябва цената му да се вдигне.
Няма ли КЗК да разследва съмнително еднаквите лихвени проценти впрочем?

_________________________________
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg
01 Юни 2010 11:33
Може ли български клиент да си вземе заем от немска банка в Германия, щото му е по-изгоден?
Може, но се съмнявам, че ще му излезе по-изгоден. Ако намериш банка, която да се съгласи да ти го отпусне, вероятно ще те натовари с такава рискова премия, че по-добре да си вземеш от нашенска банка.

_______________________
Покажи неуважение към георги първанов (гоце), пиши името му с малка буква!
Блогът на Манрико
01 Юни 2010 11:42
Трябва да има ограничение при вдигането на лихвите по кредитите, за покриване на загуби от лоши кредити и товарене на изрядните клиенти - това да става само ако банката вече няма печалба. т.е. след вдигането на лихвите в този случай банката не трябва да има печалба.

Редактирано от - alabala12 на 01/6/2010 г/ 11:57:47

01 Юни 2010 12:31
уважаема кайли,

немските банки предлагат лихвени проценти по депозитите около 1-1, 5%, българските по 5%. Замисляла ли си се защо няма поток от немски граждани, желаещи да си внасят парите по депозити в БГ банки?
01 Юни 2010 12:42
Уважаема Цветелина,
да бяхте попитали директора на ПИБ като очаква плавно спадане как така НАМАЛИ лихвите по сметките на клиентите ТРИ ПЪТИ през май, а въведе нови такси още от април!
Излиза че целият народ трябва вече да работи за да се окичат със злата като наркобарони и баронки видните банкери...[/list]
01 Юни 2010 13:01
Аман, от писатели... Трябват повече читатели...
Ами четем и като четем виждаме лъжа и измама:
- тези "принципно консервативни институции" не бяха ли именно ония лекомислени измамници, които нарушиха договорите в икономиките на целия свят?
- ако нещо чакаме, но по-точно настояваме, договорът след като е свещен, банките да го спазват като джентълмени, а не да се въртят кат курви при всеки прекомерно раздаден бонус;
- икономически субекти по време на криза си оправят балансите като се реорганизирват, преструктирирват, сливат или фалират , но не прехвърлят задълженията си на други субекти, както гордо се хвалят банкерите (лошият договор по кредит с един субект се обезпечава с промяна на договор по кредит/депозит на друг субект).
Все пак няма да е лошо да споделиш отново "технологията на всеки възстановителен процес" и по точно към какво точно ще се възстановяваме - имотен балон, бетонни курорти, просторни голф игрища или направо времето от 1996-1997 г.? Само не към Държавна спестовна каса с твърдата лихва от 2%, удържана преди теглене на кредита, партийно препоръчан.
Все пак възстановителен, възродителен или рестартиращ ще е процесът, дето ще ни доведе икономическия ръстеж?
01 Юни 2010 13:12
драмата с липсата на законови ограничения е пряко свързана с налагащата се от 10-15г. хипотеза че всичко що е чуждестранна инвестиция трябва да се котка и кътка и е живо подаяние за всеки българин. е затова за първо деветмесечие на 2009, по данни от приятел който работеше тогава в пощенска, имаше 130 млн. печалба. защото една инвестиция чиято печалба не се реинвестира тук не върши никаква работа на нашта икономика. е затова за мен най-моралните и заслужаващи адмирации инвестиции са пенсиите на чужденците преселили се у нас. е затова тгрябва да има привилегии за чужди инвеститори но само при много тежки условия за реинвестиране в страната и наказания за износ на чисти печалби. е затова трябва регулация на ценообразуването по формулата себестойност+ морално приемлив % печалба. пък който го мързи да върти 3 млн. за 5 хил. печалба месечно - да си ходи, друг ще дойде. я вижте как китайците ни учат на бизнес, на истински бизнес а не като чужденците и наште чорбаджии дето искат така лежейки да акумулират пхечалби в пъти.
01 Юни 2010 13:14
Може ли български клиент да си вземе заем от немска банка в Германия, щото му е по-изгоден?

Този номер се прави, ама само с близки от чужбина. Намираш си някой, живеещ в чужбина, той тегли кредита от тамошна банка, а ти го изплащаш. Рискът обаче е за теглещия и той трябва да е сигурен, че длъжникът няма да го преметне.
А най-добре е в тази ситуация кредит въобще да не се тегли.
01 Юни 2010 13:17
Успоредно със съдиите е време и за банките и банкерите.

_________________________________
ДЪРЖАВАТА ТОВА Е ФАРС - http://www.kaily.dir.bg
01 Юни 2010 15:30
бьлгарите са крепосните селяни на феодалите с банки
01 Юни 2010 16:40
до kaily

кви банкери са нашите просто са ашлаци на дребно. Вси са мошеници но си плащат където трябва за да имат този комфорт. Я виж с жената от Плевен разпнаха че снимките и, че кво ли не, а същите тези банки всеки ден мамят и събират такси около 10 пати от направените разходи и никои не ги закача. така я разбират наглеците пазарната икономика. Бих се радвал първа да гръмне Пощенска малиииииииииии ще дам як банкет на приятелите си. Дано има господ и чуе молбите ми
01 Юни 2010 16:44
Моля всеки, който подкрепя каузата срещу банките да се присъедини към групата ни във Фейсбук:
http://www.facebook.com/group.php?gid=118 503631508052
01 Юни 2010 17:41
Ами то е толкова просто - теглете си парите от банките , аз лично отдавна не влагам при тях .Но какво показва статистиката - милиарди левове на влог.Всеки си къта в банките и после банките правели каквото искат .Аиде теглете от пощенска масирано - има ли желаещи????????
01 Юни 2010 17:51
теглете си парите от банките
Как ще теглим!? Тия дето имат какво да теглят, имат договор и си го спазват . Тия, дето нямат, какво да теглят? Освен живота, де го теглят или той тях тегли.
01 Юни 2010 18:10
Ако се теглят пари от банките, лихвите по кредитите по-скоро ще се увеличат. Призивът би трябвало да е "за Бога, братя, не теглете кредити". Странно е защо такива призиви не се чуват

_______________________
Покажи неуважение към георги първанов (гоце), пиши името му с малка буква!
Блогът на Манрико
01 Юни 2010 18:17
те и тия дето имат по договор да теглят най вероятно не всички могат да теглят тия са превели кинтите към Гърция Що пощенска на вдигне лихвате по кредити в Гърция дет са вика там са още по рискови ?????????????
парите са излезли вече. Искров квото и да говори нещата са други. Дали ще си признае истината нали ще стане хаос ще я крие до край.
01 Юни 2010 18:27
Ако не се теглят кредити при тези условия вероятно процентите ще паднат, но една част от тези дето реват най-много, искат първо да изтеглят кредит с 5% твърда лихва а инфлацията да е 10% годишно (или имотите да се качват с по 20%).
Банките не са невинни агънца, но в договорите които съм чел съвсем ясно е описан въпроса с промяната на лихвите. Купувачите на имоти чиито цени растяха с по 20% годишно (да са им честити) не са делили печалбата си с другите, та затова не е много редно да очакват другите да им поемат загубите сега. То затова се реве, не за нещо друго. А които не са си чели договорите добре е да го направят. Има и по-неприятни клаузи от променливата лихва.
01 Юни 2010 19:51
Не знам, ама по соцвреме банкерите не ходеха на работа така "позлатени" като тази госпожа. Измамничеството, както и невръщането на заеми, се наказваха. Сега всичко това просперира, даже му казваха "стопанска предприемчивост".
01 Юни 2010 19:56
Еййй, лихвите се преглъщат, златото - не. Какво толкова - има два малки пръстена, едно колие и един масивен часовник! Много абитуриентки са по-накичени. А един изпълнителен директор на голяма банка няма как да взима под 10 хил лева (а по-вероятно - евро), не е проблем да си купи малко бижута. Вие за 500 лв ли искате да работи?

_______________________
Покажи неуважение към георги първанов (гоце), пиши името му с малка буква!
Блогът на Манрико
01 Юни 2010 20:07
по соцвреме банкерите
Ти къде ги видя? Имаше само една банка и БНБ. С една банка, в БНБ си бяха чиновници. Монетният двор беше по на почест (заради медалите и ордените).
Виж, в ДСК бяха по-добре. Ама то, дето има само жени, "външната украса" изглежда по-агресивна .
А бижутата на г-жа Маринова са направо семпли в сравнение с чалгата. Но подбрани с естетика и стилност са ти направили по-силно впечатления.
01 Юни 2010 21:28
но в договорите които съм чел съвсем ясно е описан въпроса с промяната на лихвите.

аз пък как един такъв договор не съм прочел, пък и това, което е ясно формулирано най-нагло не се спазва от бамките.

__________________________________________ _____________________
Once the government socializes losses, it will soon socialize profits. If we lose our ability to fail, we will soon lose our ability to succeed. If we bail out risky behavior, we will soon see even riskier behavior.
02 Юни 2010 00:45
Г-да от вестника, може ли да попитате Левон, в моя договор къде пише, че аз съм станал порачител на длъжниците, които не могат да си връщат дълговете. И защо г-на прибира печалбата от печелившите дейности а за мене оставя загубите да ги покривам аз...
02 Юни 2010 00:48
Всички, които смятат че е време да се сложи край на тази голяма измама в нашата държава, банките да си правят каквото си искат с клиентите моля присъединете се към нас
http://www.facebook.com/group.php?gid=118 503631508052
02 Юни 2010 11:14
Крайно време е, банките да започнат да пресмятат риск при даване на кредит и да си го носят. А не както сега, при всяка променя на пазара - да ми променят лихвата. Какъв е смисъл тогава от рисковата премия, когато в момента могат да ми вдигат лихвата по-всяко време?! Това не е "никва-рискова" премия в момента, а "премия-печалба"!
02 Юни 2010 17:23
Само няколко факти: В момента в Калифорния едно семейство от средна класа може да вземе ипотечен кредит при 4.75 % фиксирана лихва при това плащанията по лихвата са освободени от данък общ доход за първо жилище, в Германия е 5.75 % плаваща лихва, а в България е около 8.5 % плаваща лихва, но само нагоре. Това обяснява откъде е златото по госпожа Виолина на снимката. В България могат да се заведат основателни потребителски искове срещу банките за нарушаване на правата на клиента и неравнопоставеност в едни договорни отношения.


Devil


Освен с назначени капиталисти, пълно е и с назначени банкери. Като Левон..
За това винаги се повтаря: "Не ограбвай банка, направи си банка.." Куп крадци си направиха.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД