:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,732,661
Активни 758
Страници 17,564
За един ден 1,302,066

Държавата въвежда критерий "успех" за финансиране

4 федерации са получили по над 1 млн. лева само за олимпийска подготовка през 2010 г.
Нова категоризация на спортовете в България се обмисля в момента от министерството на физическото възпитание и спорта (МФВС). След като бъдат уточнени, критериите ще бъдат прилагани за финансирането на спортната дейност и олимпийската подготовка на съответните федерации от догодина.

Това обяви пред радио "Дарик" зам.-министърът на спорта Лазар Каменов, който допълни, че се работи по три основни категории - за спортове с много успехи, за спортове с широка дейност и обществено признание, но без съществени успехи, и за спортове на самоиздръжка.

"Срещнах доста трудности в комуникацията с федерациите. Търсим нов вариант, с който да подобрим детайлизирането при определянето на бюджетите - обясни Каменов. - С тези пари не се обезпечават, а само се подпомагат федерациите. Във волейбола, например, се дават 40-50% от общите разходи на централата."

Според отчета на МФВС, публикуван на сайта на ведомството в интернет, финансиране през 2010 г. са получили общо 73 федерации, съюзи и асоциации, 36 от които по програмата за олимпийска подготовка. Сред тях е и волейболът, който е втори по субсидия с 1 696 747 лв. Най-голям дял от държавния бюджет е отпуснат на федерацията по борба (1 974 179 лв.), а над 1 млн. лв. са заслужили още само леката атлетика (1 453 067 лв.) и гребането (1 245 781 лв.).

"Работим за създаване на три групи - спортове с успехи, доказани спортове, които нямат постижения, и спортове на самоиздръжка. Спортът за всички се третира към ученическия спорт. Увеличаваме бюджета за развитието на детско-юношеския спорт. Там се загуби връзката в името на елитния състезател", допълни зам.-министър Каменов.
588
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД