За кадровия резерв на ГЕРБ сме чували и друг път, че е колкото богат, толкова и качествен. Формулировката в заглавието на "Труд" - "Борисов имал дълга скамейка с резерви", не е нова, но винаги е приятно човек да прочете нещо такова.
Че ББ има резерви в отбора си по колоездене например личи и на съседната страница на "Труд" ("Министри карат колело"), както и в другите неделни вестници, писали за традиционния велопоход по случай края на академичната година. Той се проведе под патронажа на просветния министър Сергей Игнатов. Сред по-видните участници ще изброим Трайчо Трайков, Томислав Дончев, арх. Петър Диков и др. Маршрутът му бе с емблематичен начален пункт - фонтана пред президентството. Тук ще отворим скоба, за да напомним, че през първата година от кметуването си ББ усилено ремонтираше шадравани. Този пред президентството бе открит през 2006 с хубава церемония посред кампанията за президентски избори.
Още по-емблематичен бе контролният пункт след първия етап по маршрута на колоездачния преход ездачите спряха да починат в град Банкя и някои от тях се върнаха към добрите си четириколесни убежища с климатик и пропуски за Министерския съвет.
"24 часа" обаче е открил нередност - "Министър подкара неизрядно колело"; байкът на волния ездач Игнатов нямал светлоотразители и звънче, както е според изискванията. Министърът обаче показал висок спортен дух и бодро разказал, че редовно яха колелото и дори веднъж го блъснали пред минсъвета, та цял месец бил повреден (министърът, за състоянието на велосипеда след инцидента не се съобщават данни).
"Труд" също е намерил почва за негативизма си. В редакционния си коментар вестникът нарича мероприятието - "Пиар на колела". Не било оригинално да натискат педалите по веднъж на мандат, трябвало постоянно, щото другото било евтин пиар.
Че лошо ли е, дето е евтин? Така и така цялото управление е пиар, ами барем по-малко да се охарчим...











