:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,725,847
Активни 575
Страници 10,750
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Ценови шок при храните поставя света

в опасност, която може да се превърне в продоволствена криза, съобщи в. "Файненшъл таймс", цитирайки данни на Организацията за прехрана и земеделие на ООН (ФАО). Сред възможните последици са бунтове заради храна, геополитическо напрежение, глобална инфлация и все по-голям глад сред най-бедното население на планетата. Сегашното поскъпване на световните цени на храните е рекордно за всички времена според данните на ООН. Ценовият индекс на ФАО, отчитащ цената на пшеницата, царевицата, млечните продукти, месото и захарта, е най-висок от въвеждането му през 1990 г. и дори надхвърля максимума, регистриран при кризата с храните през 2008 г., която предизвика размирици и бунтове в 30 страни. Утешителното е, че цената на ориза, който е основна прехрана на повече от 3 милиарда души в Азия и Африка, нахвърли 1000 долара за тон през 2008 г., докато сега е 535 долара за тон.



1 милион души са без дом в Хаити

година след разрушителното земетресение 12 януари м.г., съобщиха неправителствените организации "Оксам" и "Амнести интернешънъл", цитирани от АФП. Те остро разкритикуваха бездействието на хаитянското правителство и страните донори, както и насилието, на което стават жертви бежанците в лагерите. Едва 5% от разрушенията са отстранени, което забавя строежите, които могат да започнат едва след премахването на повечето руини. Според организациите едва 42% от обещаните 2.1 милиарда долара са били предоставени на страната.



Пекин може да задължи китайците

да се грижат за възрастните си родители с нови промени, съобщи РИА Новости. От Министерството по въпросите на гражданските дела предлагат да бъдат приети поправки към действащия от 1996 г. закон за защита правата на възрастните хора. Поправките предвиждат възрастните родители да се обръщат към съда, ако децата им не се грижат за тях. Проблемът със застаряването на населението става все по-осезаем в Китай, където от 80-те години на миналия век се води политика за ограничаване на раждаемостта. Според официалните данни в Китай живеят над 167 милиона души над 60-годишна възраст. В края на 2009 г. китайците над 80-годишна възраст са били около 19 милиона. В страната има едва 35 000 дома за възрастни хора.
650
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД