:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,867,997
Активни 242
Страници 4,877
За един ден 1,302,066

"Мулти" иска на концесия светилището в Старосел

Босът на "Мултигруп" Илия Павлов иска да вземе на концесия тракийското светилище край Старосел. Това се разбра при петъчното посещение на премиера Симеон Сакскобургготски в тракийския култов храм от V век преди Христа.

Новината бе потвърдена от кмета на селото Мито Имирски, от д-р Георги Китов - шефа на археологическата експедиция "Темп", която прави разкопките в района, и от директора на НИМ Божидар Димитров, който придружаваше премиера при разходката му до разкопките. И тримата смятат, че шансовете на Павлов да вземе археологическия обект на концесия са повече от 90%, ако новият Закон за паметниците на културата се приеме в проекта, в който е предложен.

Преди месец и половина разкопките били разгледани специално от Недялка Сандалска, шеф на "Балкантурист" и управляваща туристическата дейност на MG. Тя била възхитена и заявила, че могилата може да се превърне в първокласен туристически обект. Сега светилището се посещава главно от германци, водени от немския туроператорски гигант ТУИ, който е включил обекта в маршрутите си.
754
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД