:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,723,034
Активни 440
Страници 7,937
За един ден 1,302,066

Гърция се уплаши от реформите и обяви предсрочни избори

Атина опустошена и опожарена заради народното недоволство срещу новите мерки
СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Гръцки пожарникари гасят огъня в историческото кино "Атикон" в центъра на Атина.
Предсрочни парламентарни избори в Гърция ще се състоят през април, съобщи неочаквано вчера говорителят на гръцкото правителство Пантелис Капсис, цитиран от световните агенции. Това стана малко след като парламентът одобри програма за строго ограничаване на държавните разходи, изисквана от кредиторите от ЕС и МВФ. "Правителството има един месец - месец и половина време за работа", заяви Капсис. Това означава, че трудните реформи и драстичното орязване на доходите, които бяха одобрени от парламента в Атина, ще бъдат приложени от новото правителство. Мандатът на кабинета на Лукас Пападимос технически можеше да продължи до октомври 2013 г., но още при избирането му през ноември м.г. министър-председателят обяви, че ще остане на власт до договарянето на новия спасителен заем от ЕС и МВФ на стойност 130 млрд. евро. Атина ще получи първите 30 млрд. евро от втория спасителен пакет до 5 март, за да може да се разплати с частните си кредитори, писа в. "Та Неа". Според изданието парите ще са под формата на облигации от Европейския фонд за финансова стабилност (ЕФФС) и ще отидат директно у частните инвеститори като част от сделката за преструктуриране на гръцкия дълг.

Подготвеният законопроект от гръцкото правителство за рестриктивни мерки беше приет в ранните часове на понеделник в парламента със 199 депутати от общо 278. ПАСОК и "Нова демокрация", които подкрепят коалиционния кабинет, изключиха депутатите си, които гласуваха против рестриктивните мерки. "Нова демокрация" изгони 21 от общо 83-та си депутати. Социалистическата ПАСОК прогони 20 от общо 153-та си представители. Докато в парламента вървяха дебатите, демонстрациите прераснаха в сблъсъци с органите на реда от Атина до туристическите острови Корфу и Крит. По време на протестите в столицата и в Солун бяха запалени няколко пожара, а над 100 души са били ранени. Само в Атина са били разграбени стотици магазини, а най-малко 45 сгради, между които и исторически, изгоряха напълно.

НРАВИ

Егоистичните интереси на гръцките политици остават на преден план дори и сега, когато страната е поставена на колене, писа в. "Нафтемпорики". Хора, близки до държавниците, продължават да са назначавани на високи постове. Доскорошният шеф на канцеларията на бившия премиер Георгиос Папандреу - Костас Теос, например стана зам.-директор на държавната електрическа компания, въпреки че постът не бил овакантен. Политиците остават в плен на клиентелисткото мислене и изобщо не се опитват да решат този въпрос, защото така биха отрязали клона, на който седят те самите, коментира изданието.
76
3188
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
76
 Видими 
13 Февруари 2012 20:11
Дали ГЕРБ ще се замислят над "нещото друго" , дето го няма в Инструкциите ????? Анализирайте бре , диванета !!! Диагнозата ни е същата ...
13 Февруари 2012 20:44
Странни хора са гърците...Недоволни, стачкуват ,палят и като дойдат избори - пак си избират ПАСОК или Нова демократия. Хак да ви е . Между двете няма никаква разлика .
После защо било така, недоволни сме ... Ми, изберете си такива , които няма да клечат на фонда,СБ, Брюксел. В края на краищата, тези 30 млрд. дол не ги дават за гърците, а за погасяване задължения към банките . Само че ще ги вземат от джобовете на всички.
13 Февруари 2012 21:02
Някои ще да се изненадат през април.
13 Февруари 2012 21:07
Издумайте си го със скелето , Фирмин мили . Кучето ще ви чете ...
13 Февруари 2012 21:10
Накратко , вси Болкънюнета , сме длъжни да наблюдаваме повече от внимателно , Гръцкият процес и разрешаването на кризата в него !!! ...
13 Февруари 2012 21:32




скеле,гърците са много по умни от нас, независимо коя партия ги управлява!Като САЩ.Ето ,че им опростиха половината дълг, и още ще им опрощават т.е. : Кой ял-ял, кой пил-пил.Само ний се тупаме по гърдите (и по задниците),за да докажем финансова стабилнст,което всъщност е един вой в нищото.
13 Февруари 2012 21:46
Гърция се уплаши от реформите и обяви предсрочни избори.

Не очаквах това от редакторите на СЕГА.. Я си представете заглавие:

"България поиска от роднините на убито момиче да се извини на МВР".
13 Февруари 2012 23:42
На това, с горчивия си опит, българите му казваме "византийски номера". Искрено се надявам, че този път няма да минат, защото тогава ГЕРМАНЦИТЕ ще излязат на улицата, а те са сериозни хора и много не разбират от майтап. Единственото нещо, което Европа може да предложи вече на Гърция е банкрут по Търговския закон за фирмите - спиране на дейността и разпродажба на активите. А гърците могат да си правят избори всеки месец срещу заплащане от електората.
13 Февруари 2012 23:58
Не искам да съм груб Здравков,
но по отношение на суверинитета гърците са доста напред спрямо германците.
И като конституционни ограничения и като чужди бази на тяхна територия ......
Наследство
14 Февруари 2012 00:30





МВ ,прав си!В десятката!
14 Февруари 2012 01:41
Panayotis,
да не би да считаш, че Гърция не бива да се плаши от "реформите", т.е. от затриването си и трябва да го приеме и то с радост, та си разтълкувал заглавието, като обидно ?
-
Не знам дали е сложна планирана игра или просто патриотизъм, но гръцките политици проявяват много по-голяма съвест, от българските. Отказват се от властта, но не искат да се изцапат с отговорността да заведат народа до кланицата.
-
Ти ще кажеш има ли вече нови политически сили, които могат да заменят ПАСОК и НД, но доколкото знам комунистите в Гърция са силни и едно спечелване на изборите от тях би имало много положителен ефект.
Първо ще хвърли в ужас Тройката и ще ги направи много по отстъпчиви, второ може да дойде изненадващо помощ от Китай или Венецуела. Във всеки случай възпроизвеждане на сегашната политическа картина в Парламента обрича Гърция на по-бърза или по-бавна смърт.
14 Февруари 2012 02:17
При фалит на суверен не се прилага търговският закон, въобще никакъв закон не се прилага, няма закон и съд за такива неща.
Предвижда се рев за изгорялите с облигации и нова тоалетна хартия....
Колко са патриоти гръцките политици не знам, но има много неща дето не взимате под внимание.И Пасок и десницата се стопиха като подкрепа, галъп дава 8% на пасок, депутатите знаят че ако искат да влязат в новият парламент, то няма как да стане с досегашните им партии.Затова гласуваха против знаейки че ще бъдат изгонени и че няма да променят нищо с 80 гласа...
Следващият парламент се очертава доста интересен, крайна левица и крайна десница в коалиция а сентристите в малцинство.
14 Февруари 2012 03:30
Не им берете гайлето на гърците. Гарантирам ви, че ще прекарат системата. Фор-ума, запомнете едно от бай ви Котя,
Грък и еврейн пари и дългове не връщат, направо за срамота го имат.
14 Февруари 2012 03:35
Ето ,че им опростиха половината дълг, и още ще им опрощават т.е. : Кой ял-ял, кой пил-пил.

Мечтата на всеки с лява резба ориентация....
14 Февруари 2012 06:14
Това което се случва сега в Гърция един ден ще ни дойде до главата и на нас.
14 Февруари 2012 06:29
14 февруари 2012
Господа, Керин Хоуп призова за съчувствие към растящия брой гърци, които „трябва да преживяват някак си с доход от 600 евро на месец”. За някои в Източна и Централна Европа това може да не изглежда достатъчно за събуждане на съчувствие. Като професор на пълно работно време в университет в България моята месечна заплата е около 600 евро. А заплатите на мнозина българи са по-ниски, пише в писмо до вестник “Файненшъл таймс” проф. Донка Ангелова.
В Атина с една пенсия явно може да се издържат трима души, а в София обикновено не стига и за издръжката на един. България е най-бедната държава в ЕС, но избегна финансова криза и никога не е получавала финансова помощ.
14 Февруари 2012 06:47
Както и прогнозирахме преди два дни:
Гръцките политици знаят ДВЕ неща:
1. Планът на ЕС и МВФ изисква политическа воля за справяне с
традиционните гъцки ценности - "трудолюбието" на народа и "почтеността" на гръцките чиновници и политици.
Тези ценности са толкова дълбоко вкоренени, че изправянето срещу тях е равно на политическо самоубийство.
2. Фалитът ще свърши същата работа - дву-три кратно съкращаване на бюджета, пенсиите и заплатите.
НО ТЕ ПАК ЩЕ са до казана с блажната яхния с черпак в ръка.
А казанът си е казан - дори наполовина пълен...
14 Февруари 2012 06:56
Нема таквоз нещо като "финансов суверенитет".
Таквоз нещо може да живее във вид на прегладнял бръмбар
в некои чугунени черепи с петолъчка отгоре им.
Държавата е политически суверенна, ама щом е подписала ДОГОВОР -
требва да го спазва.
Ще е много ИНТЕРЕСНО откъде аджеба Гърция ще взема нови заеми...
14 Февруари 2012 07:08
ЛАОС вече заявиха че след изборите ще отхвърлят мерките, затова пазарите реагираха така зле.
На Гърците не им трябват нови заеми , достатъчно им е да не плащат старите и от дефицит бюджета им отива в излишък.
Не сравнявайте българи с гърци, те нямат поговорка за наведена глава и сабя, на нас и кръвен данък да ни сложат ще си траем.
14 Февруари 2012 07:26
Има да се учим още от съседите. Те използуват целия арсенал, за да отклоняват или отлагат неприятни решения. Понякога времето се явява много важен фактор.
14 Февруари 2012 09:59
Слушах одеве гърците по РТ , евала им правя, изкараха банките виновни, че им давали толко много заеми досега. Гърците никакви пари няма да върнат, нито ще търпят "дайгъзец" политици.
Пуснете си тука новините и слушайте, как се прави политика и се отстояват интереси.
Натисни тук
14 Февруари 2012 10:29
Вече в ЕС си изработиха и план Б: фалит и излизане от еврозоната. Фалитът означава, че кредити няма да има отникъде, ще си печатат драхми колкото им душа иска и ще си увеличават заплатите поне всеки месец. Какво ще могат да купуват с тях е отделен въпрос. На гръцките политици много добре им е ясно за какво става въпрос.
Ако искат да прилагат реформи - добре, ако не искат - насила хубост не става. Парите на европейските данъкоплатци могат да отидат директно за покриване на загубите на банките и да не пълнят бездънната яма Гърция.
14 Февруари 2012 10:37
Като професор на пълно работно време в университет в България моята месечна заплата е около 600 евро. А заплатите на мнозина българи са по-ниски

И поради тази благодат българите никога не са стачкували, а гърците подпалиха света.
Затова светът ще отстъпи на гърците и ще нагъзи още повече българите за компенсация.
Защото като не можеш да си отстояваш правата, хленчи по вестници и форуми.
14 Февруари 2012 10:42
На Гърците не им трябват нови заеми , достатъчно им е да не плащат старите и от дефицит бюджета им отива в излишък.


Откога не се бях смял така...
14 Февруари 2012 10:49
Cruella de Vil 14 Февруари 2012 10:29
Вече в ЕС си изработиха и план Б: фалит и излизане от еврозоната. Фалитът означава, че кредити няма да има отникъде, ще си печатат драхми колкото им душа иска и ще си увеличават заплатите поне всеки месец. Какво ще могат да купуват с тях е отделен въпрос. На гръцките политици много добре им е ясно за какво става въпрос.
Ако искат да прилагат реформи - добре, ако не искат - насила хубост не става. Парите на европейските данъкоплатци могат да отидат директно за покриване на загубите на банките и да не пълнят бездънната яма Гърция.

Круела, гърците са тарикати и , ако стане това , което си писала, ще стане както казваме ние " Вместо да им извадят очите, им изписаха веждите".
Този сценарии мое да е неблагоприятен само за гръцките евро-чиновници и депутати. При фалит , нямат дълг, а това, че паразитите МВФ-та и Световната и Европейската Банка нямали да им отпускат пари, много важно. Свят голям. Държави много, не беше много отдавна, когато Русия и Китай им предложиха помощ.
Парите на европейските данъкоплатци могат да отидат директно за покриване на загубите на банките и да не пълнят бездънната яма Гърция.
Това изречение много ме развесели! Какво достижение и келипир за европейските данъкоплатци, че парите им ще отидат директно за покриване на загубите на банките и да не пълнят бездънната яма Гърция.
14 Февруари 2012 10:49
Brightman,

1. Замяната на по-точни определения с уравниловъчното "Гърция" е недопустимо. Тя с нищо не се различава от легендарното "България уби дете".

2. Мандатът на правителството Пападимос е бил изначало разчетен до пролетта на 2012 г. Така че няма нищо ново, което да оправдава ТЪПОТО заглавие.

3. Социалните проучвания сочат, че левицата ще има увеличено присъствие в новия Парламент. Но да се свързва това с някакви помощи от страна на Китай или ... Венецуела е доста несериозно.
14 Февруари 2012 10:59
На Гърците не им трябват нови заеми , достатъчно им е да не плащат старите и от дефицит бюджета им отива в излишък.

Доколкото знам, Гърция приключи 2011 с първичен дефицит от 2,4%. Планирали са бюджет за 2012 с първичен излишък от 1,1%, ама то от планирано до изпълнено има разлика. На теория няма никакъв проблем Гърция да спре плащанията по дълга. Никой няма да и обяви война, никой няма да конфискува острови. Може да се секвестират някакви гръцки държавни активи в чужбина, ако кредиторите се обърнат към местните съдилища и толкова. Обаче оттук нататък ще трябва да забравят за външно кредитиране - както финансово, така и търговско. Пари - само колкото си изкарат. Внос - само срещу предплащане. Връщане на финансовите пазари и кредитиране - само след уреждане с кредиторите на стария дълг. какво ще се случи с гръцките банки, които държат доста гръцки облигации - друг въпрос. Това направи Аржентина. Няма проблем да го направи и Гърция, ако иска. Ама май не иска!
14 Февруари 2012 11:03
Гърция напуска еврозоната и приема драхмата . Това ще е първия удра към разпадащата се еврозона и начало на трансформации на ЕС , който ще се свие до формата Европейска Общност. Другите - като БГ, ще се спасяват поединично. С опоскани икономики и розови от пощипвания бузки на нашите политици. Изборите в Гърция няма да променят нищо, ако гърците по инерция си изберат пак ПАСОК и Нова демократия. Ако силните леви формации се обединят , които по последни изследвания на общественото мнение имат общо 38 % , то картината ще е доста променена , това означава рязък завой към добри отношения със страните от Евразийския съюз и най вече Русия и Китай. При това Гърция няма да напусне ЕС. Това разбира се няма да попречи на Гърция да се пренасочи след години към друг съюз, стига там да има по- добър келепир. Просто защото гърци и евреи са първи братовчеди.
Но не може да се отрече , че се борят за кяра си и за разлика от нас българите не са : " абе , имам работа - зает съм , абе, мани ги тези- едни и същи са..... , от нас какво зависи" и прочие следствие на ниско миналия турски ятаган .
14 Февруари 2012 11:45
Леви, десни, кой с кого щял да се обедини, как щели да прецакат ЕС. Глупости на търкалете. ЕС трябваше отдавна да им бие шута на гърчолята. Щели били да им занулят борчовете и кредиторите никога да не си ги видели. Пълни простотии, дълговете са си дългове, гърчолята могат да се измъкнат от хватката на дълговете си само чрез молене към кредиторите или чрез саморазправа с тях. Второто е немислимо в днешно време, ставало е спрямо тамплиерите през средновековието, но днес няма начин. Остава им да го ударят на рев и молби. В ЕС или извън дълговите им си остават. Нека не забравяме и вторичните явления от изхвърлянето им от ЕС. Инвестициите ще замрът, най-вероятно ще минат през голяма инфлация, след това депресия, огромна емиграция. Ще бъдат принудени да се молят и хленчант пред вратите на Европа. От край време го твърдя, ЕС трябваше да изхвърли гърчолята от съюза и да ги остави да минат през катарзиса на държава грешник. Пълни глупости са, че това щяло да разбие ЕС, това щеше да е само оздравителен процес за Европа и аз виждам предимно ползи, а не вреди.
14 Февруари 2012 11:50

Натисни тук
O, Да Дирлада!
Натисни тук
14 Февруари 2012 11:56
Излизането на Гърция от ЕС е глупост! Няма такава възможност.ЕС е безброй търговски споразумения между участниците, от много отдавна.Какво би станало с митото, със квотите в земеделието, евросубсидиите,директивите, годишната такса...немислимо е!
Еврото е без значение, могат и крони или японски йени да ползват, макар че според мен унгарският форинт ще им е най на далавера, но това са дреболии, само се оскъпява всичко, и то напълно безсмислено.
Дефолта не е свързан по никакъв начин с еврото, защото се печати от ЕЦБ, не от гръцката банка.
Плана с лишенията им "пести" 3 милиарда, а те са приготвили 5 милиарда за мартенския падеж на облигациите( 14,5 млрд), е какво ще стане ако не платят? Ще премахнат новите лишения и ще им останат 2 милиарда!До сега са плащали по 40 милиарда годишно само лихва!
И престанете с това нямало да им дават повече кредити! Смешно е, сега се редат на опашка да им дават, така ли? Предварително плащане....е какво ще стане с военните доставки? 8 френски фрегати, 100 изтребителя, 150 леопарда, 2 подводници? Все германци и французи трябва да ги произведат, ще се откажат ли?С 18 % са си вдигнали военният бюджет тази година!
Фалита е най доброто за гърците, и най лошото за кредиторите.
14 Февруари 2012 12:08
paragraph39
14 Февруари 2012 12:20
Аде Йорго!
http://vbox7.com/play:243bdef0
14 Февруари 2012 12:24
Това изречение много ме развесели! Какво достижение и келипир за европейските данъкоплатци, че парите им ще отидат директно за покриване на загубите на банките и да не пълнят бездънната яма Гърция.

Няма какво да те разсмива. Вече е помислено за това.
Виж тук
14 Февруари 2012 12:28
ЕС, та ЕС ..... "Так держать !" Мантри. Там е работата , че мнозинството от гърците вече не щат и да чуят за ЕС във формата и политиките , които им предлагат . Иначе нямаше да са на улиците. Няма сила , която да спаси ЕС от реформиране и свиване до страните от Стара Европа. А кой - как ще се пригоди и какви мерки ще предприеме, за да не остане капо от членството - това си е негова работа. Независимо , че гърците си гледат далаверата , в тези хора има дух да си я отстояват ,а не типичното българско овчедушие.
14 Февруари 2012 12:28
Манрико !
14 Февруари 2012 12:33
Доколкото знам, Гърция приключи 2011 с първичен дефицит от 2,4%. Планирали са бюджет за 2012 с първичен излишък от 1,1%, ама то от планирано до изпълнено има разлика. На теория няма никакъв проблем Гърция да спре плащанията по дълга. Никой няма да и обяви война, никой няма да конфискува острови. Може да се секвестират някакви гръцки държавни активи в чужбина, ако кредиторите се обърнат към местните съдилища и толкова. Обаче оттук нататък ще трябва да забравят за външно кредитиране - както финансово, така и търговско. Пари - само колкото си изкарат. Внос - само срещу предплащане. Връщане на финансовите пазари и кредитиране - само след уреждане с кредиторите на стария дълг. какво ще се случи с гръцките банки, които държат доста гръцки облигации - друг въпрос. Това направи Аржентина. Няма проблем да го направи и Гърция, ако иска. Ама май не иска!
Дефицитът за 2011 e малко над 9% - не знам какъв е този "първичен" дефицит. Отделен въпрос е че на гръцки числа никой не вярва. И всъщност да - има един огромен проблем Гърция да спре плащания по дълга - и ние го изпитахме на гърба си. И това е именно невъзможността за рефинансиране - щото никой няма да е толкова луд вече да им даде пари назаем. И тогава трябва да живеят според дереджето си - както и ние 90те години. Естествено нашето положение беше влошено от това, че седераслъкът бастардиса промишлеността и селското стопанство и нямаше с какво да живеем. Гърция за съжаление няма кой знае каква икономика извън туризма и морския флот - и те просто не стигат да задоволят нуждата на населението от всички удобства на модерния живот. Вече какво всъщност е "нужда" е отделен въпрос - за справка статията дето е пуснал параграфа.
14 Февруари 2012 12:45
Рефинансирането при фалит е много мръсен номер, при исландският фалит британци и холандци си получиха парите, а останалите реваха.Е, и при гърците ще е така, на който им е изгодно ще върнат парите, макар и не всичките, от който нямат далавера ще изгори...
14 Февруари 2012 12:46
Дефицитът за 2011 e малко над 9% - не знам какъв е този "първичен" дефицит.

Първичен дефицит (или излишък) е финансовият резултат, без да се отчитат плащанията по дълга. Ще рече, от общо около 9,5% дефицит за 2011, 7% са дошли от плащания по дълга, а 2,4% - от похарчено в повече от приходите.
14 Февруари 2012 12:46
Гърците пак искат да изклинчат. Папандреу щеше да прави референдум и се изниза, тези сега ще правят избори, очаквайки следващото правителство да извади горещите картофи и вероятно надявайки се нещата да се оправят някак от самосебе си - в това отношение типичният гръцки наивитет, съчетан с автентничен балкански тарикатлък е направо чаровен. Въпросът е, докога ЕС ще ги търпи.
14 Февруари 2012 12:47
На ограничените български камилчета дето си разсипаха селско стопанство, индустрия, икономика, наука, енергетика, образование, медицина и т.н. , им остана да чакат само на помощите и фондовете от ЕС.
Гърците отдавна са си взели, тяхното. На сегашния етап за тех е по-добре да не зависят от "банкрутиралото" ЕС и да са независими.
Нито им требе Шенген да хрантутят всеки Манго избегал от "демократизираните" арабски държави и Африка, нито да се съобразяват с бюрократите на ЕС, нито да се подчиняват на неизгодни ембаргота и т.н. и т.н. , a на банковите мошеници по едно Дирлада на изпроводяк...
14 Февруари 2012 12:51
Е туй трошене на чинии ги докара до преразход.
14 Февруари 2012 13:01
Ей, форуминте корифеи разбраха, че най-доброто решение за Гърция е излизането от Еврозоната и връщане на драхмата ама гърците - не! Искат си новите заеми и се дръжат за Еврото, ама друг да им го дава...
14 Февруари 2012 13:26
Cruella de Vil 14 Февруари 2012 12:24 и , какво се опитваш да ми кажеш с този линк от Капитал? Каква е файдата за европейските камилчета от това, че банките щели да приберат някой виртуален долар?
14 Февруари 2012 13:29
Ситуацията е , наливане от пусто в празно, та дрънка!
14 Февруари 2012 13:59
Едно трябва да стане ясно на форумните умници, не ЕС се нуждае от Гърция, гърчолята се нуждаят от ЕС. Това, че има разговори за заеми, за помощ към фалиралата Гърция е само зарди криворазбраната солидарност, която се шири в Европа, а и заради евентуалният срам при изхвърляне на един от членовете от това, че Европа е неспособна да си подреди собственият си двор. Абсолютни глупости са това, че заради лобистки интереси на банките Европа дава пари на Гърция които веднага се връщат при банките. Ами нали по-лесно щеше да е ЕС да подпомогне директно закъсалите западни банки вместо да се превърта всичко през Гърция. Другата глупост е, че нямало механизъм за изхвъляне на държава от ЕС. Поредната демагогия, имало било търговски договори и прочие, ама има и определени правила към които трябва да се придържат държавите членки. Определено правилата са нарушени от страна на Гърция, лъгали са и са крали доста години. Ако няма конкретен механизъм то това лесно се изработва от сътветната комисия и се приема чрез гласуване в европейският парламент. Механизъм се създава, а предпоставките са на лице, ясно и кратко, само воля да има. Като заключение, гърчолята трябва да бъдат изритани от ЕС, за поука на другите.
14 Февруари 2012 14:03
Каква е файдата за европейските камилчета от това, че банките щели да приберат някой виртуален долар?

Има файда, разбира се. Като се дават заеми на Гърция, част от тях остават за вътрешна употреба и с част се изплащат заемите. Ако парите директно отиват в кредиторите излиза по-евтино.
14 Февруари 2012 14:06
Няма как, това ще даде импулс на "доброжелателите" на ЕС. Съседите трябва да минат през Чистилището. Ако сами натискат да се отцепят никой няма, и не може, да ги спре.
14 Февруари 2012 14:11
Гърците отдавна са си взели, тяхното. На сегашния етап за тех е по-добре да не зависят от "банкрутиралото" ЕС и да са независими.

Така ли? Ама не щат да излизат от еврозоната. Защо ли? Ако имаха сметка да са извън еврозоната и ЕС веднага да са го направили.
Манолис Глезос и Микис Теодоракис призовават за европейска солидарност, т.е. продължавайте да ни давате, а не за излизане на Гърция от ЕС. Интересно защо същите не призоваха да се дава на България и Румъния примерно, а не на далеч по-богатата Гърция? Което е сметкаджийство и цинизъм от всяка гледна точка, само не и от гръцката.
14 Февруари 2012 14:21
Cruella de Vil
Повечето кратунковци във форума повтарят една и съща параноична мантра, за лошите ЕС които гледат да заробят невинните гърчета. Сякаш не могат хората да мислят логично, не виждат очевидното. Гърците се натискат за ЕС и никой не обелва и дума за напускане. Ама нашите форумни умници едно си знаят и едно си баят.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД