:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,655,601
Активни 436
Страници 26,011
За един ден 1,302,066

Меркел най-сетне склони да подпише за икономически растеж

Германската канцлерка прие доводите на колегите си от ЕС и на Барак Обама
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Председателят на Централния комитет на германските католици Алоис Глюк (вдясно) посреща канцлера Ангела Меркел, която участва във вчерашния Ден на католиците, тържествено отбелязан в град Манхайм.
Европа се нуждае едновременно от фискална консолидация и от икономически растеж. Това се съгласиха лидерите на Германия, Франция, Великобритания, Италия - Ангела Меркел, Франсоа Оланд, Дейвид Камерън и Марио Монти, президентът на ЕС Херман ван Ромпой и председателят на ЕК Жозе Мануел Барозу във видеоконферентен разговор часове преди началото на срещата на страните от Г-8. "Постигнато бе високо ниво на съгласие, че фискалната консолидация и растежът не си противоречат, а са необходими и двете заедно", заяви говорителят на Меркел Щефан Зайберт, цитиран от агенциите. Досега Берлин бе категоричен, че трябва да се правят бюджетни икономии, за да се превъзмогне рецесията в Европа.

Основната тема на започналите късно снощи дебати между държавниците от осемте най-развити икономики в света е дълговата криза в Европа. Очакваше се на срещата в Кемп Дейвид американският президент Барак Обама да настоява пред Меркел за облекчаване на ефекта от болезнените икономии чрез мерки за стимулиране на растежа. Новият френски президент Франсоа Оланд се обяви за прилагане на политики, ориентирани към стимулиране на ръста и намаляване на безработицата. Британският премиер Дейвид Камерън настоява за спешни мерки за подпомагане на общата валута, за да се избегне още по-сериозно задълбочаване на кризата на континента. Япония и Канада също смятат, че трябва да се положат повече усилия за стимулиране на икономическия растеж в Европа. В навечерието на Г-8 се формира "западен фронт" срещу Германия, коментираха анализатори.

Междувременно френският премиер Жан-Марк Еро обяви, че Париж трябва да постигне споразумение с Берлин за европейския пакт за растеж до 28 и 29 юни, когато трябва да се състои срещата на върха на ЕС. "Дотогава трябва да се говори пределно откровено и да се работи много", заяви той пред РФИ.

Бившият президент на Европейската централна банка (ЕЦБ) Жан-Клод Трише пък представи в Института за международна икономика "Петерсън" във Вашингтон амбициозен план за спасяване на еврозоната. Според него Европа би могла да укрепи валутния съюз, като даде на европейските политици властта да обявяват фалит на отделни държави и да контролират финансова им политика.

Международната рейтингова агенция Фич понижи дългосрочния рейтинг на суверенния дълг в чужда валута на Гърция от B- до ССС. Понижението "отразява повишения риск, че Гърция не може да бъде в състояние да поддържа своето членство в икономическия и паричен съюз", обявиха от Фич. Мудис пък понижи рейтингите на 16 испански банки заради рецесията в страната и намаляването на кредитоспособността на испанското правителство.

52
3937
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
52
 Видими 
18 Май 2012 20:43
Рано или късно човек стига до правилните решения, след като изчерпи другите възмоьности....
18 Май 2012 20:46
Постигнато бе високо ниво на съгласие, че фискалната консолидация и растежът не си противоречат, а са необходими и двете заедно


И къде тука личи, че Фрау нещо е склонила?
Просто винаги е отстоявала (и Германия го доказва), че растежа е възможен именно, ако се харчи разумно.
Само че на черпаклиите това никак, ама НИКАК, не им изнася
18 Май 2012 20:49
"Постигнато бе високо ниво на съгласие, че фискалната консолидация и растежът не си противоречат, а са необходими и двете заедно", заяви говорителят на Меркел Щефан Зайберт, цитиран от агенциите. Досега Берлин бе категоричен, че трябва да се правят бюджетни икономии, за да се превъзмогне рецесията в Европа.


Еееееейййй, най-сетне
18 Май 2012 20:57
Израстнахме яко. Южните ни израстъци ще ги секат ли от еврозоната?
18 Май 2012 20:58
Разтеж и стабилност са две взаимно изключващи се понятия , каквото и да се реши. Да бяха решили че и топло и студено не си противоречат, та да оправеха и проблема с глобалното затопляне.Празни приказки...
18 Май 2012 21:36
Казано накратко - светът иска да тръгне по пътя на Япония - 20 години трупане на нови и нови дългове в надеждата това да доведе пак до растеж. Няма да стане.
18 Май 2012 23:00
И какво точно се подразбира под "икономически растеж"? Кой нормален политик няма да е съгласен за "икономически растеж"?
18 Май 2012 23:31
абе друго се разбира под "растеж" но инфлация не могат да напишат та съчиняват глупости
19 Май 2012 00:53
Ха така, и вълкът сит, и агнето цяло! Само да видим как ще е на практика. На теория е превъзходно.
19 Май 2012 07:29
Ха така, и вълкът сит, и агнето цяло! Само да видим как ще е на практика.

На практика, историята го помни...инфлация, хиперинфлация...идва "някакъв ефрейтор" и след известно "разместване на пластовете" броячът се нулира.
Но кой ти помни историята???
19 Май 2012 08:19
Започна да става интересно. Оланд беше включил икономическия растеж в предизборната си програма. А фрау Меркел - Не, и дума да не става! И тъй като Оланд бил безхарактерен и мек, всички си мислеха че германците лесно ще го турят на място. Но за голямо учудване май взе да става не само точно обратното, но и Запада взе да клони повече на страната на Оланд. Остава сега да видим дали това не са празни приказки и как те ще се отразят на Лисабонския договор. Ако се стигне до някакви конкретни решения и корекции, това ще означава край на ерата Меркози и ще се наложи оркестърът да свири троен туш. Всички очакват с нетърпение мъдрите напътствия и съвети на Дянков и Биби, за които се предполага, че отдавна са дошли до същите заключения и ако не е била липсата на пАри, икономиката на мамковината отдавна да е дръпнала напред.
19 Май 2012 09:17
Ей, много цоциалисти, много нещо!
Англия, Франция, САЩ, Канада, Япония...Плюли са си в устата и ни един не ще да повтаряумните думи на ИПИ, Дянков и форумните флигорни, ми зейнали за растеж, та растеж!
Почвам да се чудя кой в крайна сметка спечели Студената война....
19 Май 2012 10:30
Много е смешно страни, които са в рецесия, да дават акъл за растеж на Германия, която единствена от големите страни в Европа има растеж.
19 Май 2012 10:33
"Високо ниво на съгласие" дали означава "съгласие" или само "почти"?
19 Май 2012 10:57
Много е смешно страни, които са в рецесия, да дават акъл за растеж на Германия, която единствена от големите страни в Европа има растеж.

Няма нищо смешно в това страните в рецесия да искат пари за растеж, а Германия да се опъва, тъй като при нея растежът е налице.
19 Май 2012 14:06
Напълно естественно си е страни в рецесия да искат разтеж, а страни с растеж да искат стабилност.Растежа на практика е инфлация, ако си задлъжнял ще ти се иска и хиперинфлация, но ако си раздал кредити ще казваш сакън, изгоряха ми париците....това, което за гъсеницата е краят на света за пеперудата е само едно добро начало
19 Май 2012 15:01
Добре де, някой от критиците на Фрау може ли да ми обясни, как става така, че Германия постига растеж, спазвайки финансова дисциплина, а другарите латиноси и балканци викат - растеж само с пълните черпаци!?
19 Май 2012 15:07
И понеже много се изтъква как Оланд орязал заплатита си и тези на министрите с 30%, пък в същото време Фрау вдигнала германските такива, да припомним, че в Германия тези заплати не бяха пипани 12г! Болезнените реформи бяха започнати още 1999г и сега нормално жънат плодовете на пословичната германска дисциплина и трудолюбие. Да припомним и как безропотно приеха вдигането на възрастта за пенсиониране на 67г, докато французите ореваха света, че им вдигат от 60 на 63, та сега популиста Оланд щял да я връща на 60г. Сигурно германците трябва да приемат да се пенсионират и на 77, за да могат да изработят и за черпаклиите
19 Май 2012 15:08
Скъпото евро помага на Германия да си купува евтино суровини и да произвежда високотехнологични продукти, но унищожава южна европа защото селскостопанските и продукти стават непродаваеми.Разтеж е инфлация, обезценяване на еврото , на южна Европа и изнася , на северна- не , затова германците искат стабилност а испанци и италианци - разтеж.
19 Май 2012 15:19
Германия си пада по желязото, не по силиция. Все пак доволно ясно за Б-я, богатите страни с добро "човешко развитие" правят машини (Швеция трябва да ни е пример). Self-subsistent farming, който препоръчва Борисов (картофи) е присъщ на най-бедните и пъклени страни.
19 Май 2012 15:20
Болезнените реформи, за които така пищят някои пропагандисти със съмнение за садомазохистична фиксация започнаха през 2011 в Германия.
Тогава тя беше в растеж.
Защото 2008, 2009 и 2010 Германия изливаше купища пари за спонсориране на покупка на коли, ремонти на вече ремонтирани съвсем скоро улици и пр.
А относно пословичното немско трудолюбие - от доста години насам то е по-скоро турско, полско, чешко, българско и украинско трудолюбие при немски условия.
Германците, които най-много се гневят на немските "помощи" за Гърция всъщност никога не са работили, а цял живот самите те са на щедри социални помощи.
19 Май 2012 15:23
Фичо, на юг се произвежда аграрна продукция , на север се развива машиностроене, поне в нашето полукълбо, в южното е обратно.България ли да местим, климата ли да променим?
19 Май 2012 15:25
Според него Европа би могла да укрепи валутния съюз, като даде на европейските политици властта да обявяват фалит на отделни държави и да контролират финансова им политика.
Не е ли по-лесно "властта" да обявява фалит на отделни банки вместо на държави!? Все пак "властта" не е участвала/одобрявала устройството и реда на държавата, но пък е давала разрешения за банкова дейност и е дерегулирала, сиреч заличила финансовите правила за банките и некои и други "инвеститори".
"Високо ниво на съгласие" дали означава "съгласие" или само "почти"?
Означава само, че може да се прави "седянка" по тази тема, сиреч да вървят лакардиите и надлъгванията за аршина, с който ще се мери "растежа", а по-сръчните ще си "плетат плетката", ако може и с вълната на другите . А и да, ще се търсят нови ефимизми на иначе прости дейности като "печатане на пари" (бейлаути, държавни облигации, емисии на ценни книжа), "безотговорно харчене" (в момента се води "инвестиране", кражба на обществени средства (сега е "усвояване", "публично-частно партньорство", "пазарна лихва", "отрицателна доходност", "бюджетен дефицит", "интегриране" на поредния ревльо в иначе дезинтегрираното общество и т.н.).
19 Май 2012 15:27
Няма нищо смешно в това страните в рецесия да искат пари за растеж

На това не му ли се викаше "Помен с чужда пита"? Който иска да расте, няма проблем... да расте. Като докаже на практика, че рецептите работят, да учи другите. В момента се ситуацията се очертава двойкаджиите да преподават на отличниците.
19 Май 2012 15:34
Не може да се расте докато еврото е скъпо.Нека падне до нивото на юана да видим няма ли да има растеж при "двойкаджиите", пък германците ако могат да се развиват...
19 Май 2012 15:37
Емакс, ти нещо не си схванал.
1. Никой не казва на Германия каква политика да следва у дома си.
Говорят си за политиката на Германия в ЕС. ЕС е зле.
2. Твоята логика, приложена към Германия през 1917 доведе до появата на Хитлер, затова през 1945 приложиха съвсем друга логика - тази на плана Маршал.
И съвсем не ми обяснявай, моля, че Германия е била разрушена от война, а Гърция - от сиртаки.
Германия беше разрушена от германците, които почнаха войната.
Но им помогнаха.
От прагматизъм.
И от солидарност.
Този прагматизъм и тази солидарност сега могат да ни помогнат да излезем от кризата.
А егоизмът и назидателното отношение, които вдъхновиха Ньойския договор знаем няма да свършат по-добра работа от него.
19 Май 2012 15:39
кайли да почерпи и след това Марш на нивата растежът ще става чрез бачкане - просто ужасно очаквахме да каже че ще вземе от 1ия процент и че ще ни даде
19 Май 2012 15:43
Що бе Попе, те досега германците малко ли помагат? Я виж колко им е вноската в ЕС и ти на тяхно място няма ли да искаш да се взема предвид и твоето мнение как се харчат пари, платени в най-голяма степен от теб?
А за след войната, че им помогнаха спор няма, но и те чинно си изплатиха репарациите - миналата година последните 5 млрд. за I Св.Война(!)
19 Май 2012 16:42
И, моля те, довърши по-долу за гърците
...И съвсем не ми обяснявай, моля, че Германия е била разрушена от война, а Гърция - от сиртаки.
Германия беше разрушена от германците, които почнаха войната...
19 Май 2012 17:01
кайли да почерпи и след това Марш на нивата

Интеле, както неведнъж съм писала, кайли бачка, вади си хляба, няма кредити, студент в чужбина издържа и има собствен покрив над главата.
Така че ти не учи кайли как да си оправя живота.
Положи повече усилия да си намериш работа и ти, успех.
19 Май 2012 17:01
"Англия, Франция, САЩ, Канада, Япония"

от тия само Япония има право да се обажда - с население 1.8 процента от световното, на територия 0.25 процента и без никакви природни ресурси произвежда 9 процента от световния БВП.

Иначе държавите от край време са два вида - едни, които повече произвеждат, и други, които повече търсят начин да лапат това, което другите са сготвили...
19 Май 2012 18:16
traikokitan4ev: Що бе Попе, те досега германците малко ли помагат? Я виж колко им е вноската в ЕС и ти на тяхно място няма ли да искаш да се взема предвид и твоето мнение как се харчат пари, платени в най-голяма степен от теб?

Вярно е че плащат, но затова пък и най-много печелят от членството си в ЕС. Така че знаят много добре защо дават парите си. Знаят го политиците, икономистите и банкерите, но не и Ханс. И затова той недоволства и се чувства ограбен. Проблемът е, че не могат да му го кажат, защото другите ще скочат. Германия неслучайно държи толкова много и на еврото. Преди него тя беше първа икономическа сила, но като политическа сила никой не я *баваше. С въвеждането на еврото тя стана и първа политическа сила. Затова държи толкова много някой да не се откаже от еврото, та покрай него и другите да се разбягат. Европейците искат растеж, и не инфлацията е тази, която ги плаши. Плаши ги безработицата, която не се премахва със стягане на коланите. Това европейските страни започнаха да разбират и май почнаха една по една да се отдръпват от пакта за стабилност. С други думи лека-полека започнаха да организират фронт срещу Германия. Това фрау Меркел го усети и затова започна да дава заден ход. Какво ще излезе от цялата тази работа, ще видим. При всички случаи Саркози сигурно много й липсва. Натисни тук
19 Май 2012 18:20
Германия си пада по желязото, не по силиция.
Чичо Фичо, сега е хит "нано-карбона". Открит в Украйна (за първи път лабораторно получен), произведен в Австралия (създаден метод за промишлено производство), но най-бързо "усвояван" от САЩ (поне до 2008 г.). А и да, картофи се гледат и в САЩ - кеф ти генномодифицирани (заслуга на немска фирма), кеф ти напотелна система от нано-карбониви влакна. Има хляб в картофите. Въпросът е само от коя страна да се държи "мотиката".
богатите страни с добро "човешко развитие" правят машини (Швеция трябва да ни е пример).
Волво купиха ли го вече китайците!? Швеция иначе може да е за пример, но не с машините, а с най-високият брой изобретения на глава от населението. Сиреч "човешкият фактор" знае какво правят другите и иска да направи нещата по-добре от другите. Не са от най-бързите в правенето, но когато стане е супер. Не като у нас, хем не знаем, хем копираме при това лошо, на всичко отгоре и мудно.
19 Май 2012 18:25
Но им помогнаха.
От прагматизъм.
И от солидарност.

Ти остави това с какви мотиви са им помагали, а се концетрирай на това КАК им помогнаха.
19 Май 2012 18:46
Насе, с това което пишеш съм съгласен, но остава да ме гложде мисълта, как аджеба едни народи (май все северни) преодоляха бързо (поне на нас отстрани така ни изглежда) кризата, вървейки по германския път, а пък южняците дори и преди кризата не връзваха сметките, но ги крепеше всеобщия оптимизъм, а кризата само разголи нелицеприятната истина?
Моята мисъл е, по-скоро съм съгласен с Фрау, че растежа и финансовата дисциплина (не я отъждествявам със затягането на коланите) не са взаимноизключващи се понятия. И съмненията са ми, че черпаклиите просто рИвът, щото им се иска да си я карат така, както са свикнали (тук не изключвам и отговорността на Германия, затова че така са свикнали).
19 Май 2012 21:16
Всички са се побъркали с тоз разтеж. Ще помпим планетата ли? Колкото по-голям разтеж, толкова по-голям батак. Печелят една шепа хора, а светът отива към гибел. Ама умните американци били изчислили, че ако се умори (от войни, глад и болести) повечето народ и останат 1 милиард, ще паднел голям живот. И после пак същото, и т.н. Аз предлагам да се премахнат всякакви социални помощи и то незабавно. Това на първо време. А все ми се иска да знам колко е реалният курс на долара. Ако е 20 стотинки, ние сме богаташи, а не го знаем.
19 Май 2012 21:28
Ама умните американци били изчислили, че ако ако се умори (от войни, глад и болести)

Напоследък все по-упорито се говори, че хемтеите са някакви вещества точно с цело уморяване. Един беше писал някъде буквално - Тровят ни като хлебарки.
Земята не може да издържи 7 млрд и някои знаят това, затова отдавна действат, докато идиотите лапат мухите. Всичко е за отвличане на вниманието, така е замислено.
19 Май 2012 21:44
1. Никой не казва на Германия каква политика да следва у дома си.

Нека и Франция да следва каквато намери за добре политика у дома си. Ако иска, да расте, ако иска да не расте.
Обачеееееее... когато става дума за евро-бондове и за печатане на пари... това не касае само една или друга страна, а целия ЕС и отатък.
И няма нужда да си говорим за солидарност. В историята на Европа никога не е имало толкова дълъг период на мир и благоденствие. Разбирам да сме солидарни с Япония, където стана цунами, разбирам да сме солидарни с Чили, където стават жестоки земетресения. Няма такива неща в Европа. Да бъдат любезни франсетата да не учат останалия свят как се расте. Нека постигнат първо това, което е постигнала Германия като растеж... и тогава.
19 Май 2012 21:50
Не може да се расте докато еврото е скъпо.Нека падне до нивото на юана да видим няма ли да има растеж при "двойкаджиите"

Защо трябва да се пипа еврото, който не може да се съревновава с китайците да си намали заплатите (което е еквивалентно)... Германия се съревновава с Китай много даже успежно даже при високо евро. Не е крив космоса, ракетата на франсетата (и компания) е крива. Да бъдат любезни да си оправят ракетата.
19 Май 2012 21:59
Моята мисъл е, по-скоро съм съгласен с Фрау, че растежа и финансовата дисциплина (не я отъждествявам със затягането на коланите) не са взаимноизключващи се понятия.

Трайко, това тя каза съвсем наскоро, явно под натиска на събитията. А по-рано със Саркози си бяха плюли в устата и само повтаряха "Пакт за стабилност" и нищо друго. Във Франция Саркози го изкарваше едва ли не негова инициатива, а всъщност идеята принадлежи на центриста Байру и е формулирана още през 2007 година. Защо Германия толкова много настояваше е ясно - беше вече си осигурила растеж и се нуждаеше от стабилност. Защо Саркози толкова много държеше. въпросът остава открит. Когато Оланд го атакува и заяви, че ще поиска преразглеждане на постигнатото вече споразумение, немалко французи изтръпнаха - тоя не само ще ни скара с Германия, но и с много още страни от ЕС. Както виждаш това не стана и повечето страни го подкрепиха. Между другото Оланд никога не е бил против финансовата дисциплина и ако се създаваше обратното впечатление, то това беше по-скоро в резултат на пропагандата на десните.
Не съм сигурен, че французи, италианци и испанци са толкова мързеливи, колкото се мъчат да ги изкарат. Поне за французите, които претендирам да познавам по-добре, мога само да кажа - де и ний да сме мързеливи като тях! И ако трябва да бъдат сравнявани с германците, то основната разлика е, че за тях животът не е само работа. Те отдавна са се простили с идеята и дори не мечтаят да са световна суперсила, не мечтаят и за суперзаплати, просто искат сигурна работа и по-спокоен живот. Държат на жилището, поне един - два пъти да отидат макар и на кратка на ваканция и от време навреме в неделя да се съберат с роднини или приятели. Разбира се от извоюваните с труд социални придобивки, както всички останали народи, не се отказват. Но все пак признават, че известни лишения са неизбежни, за да не оставят дългове на децата си - между другото противно на изградените представи, те са шампиони по раждаемост в Европа.
Спирам дотук, защото мачът май вече почна. Лека вечер!
19 Май 2012 22:54
Някой да обясни как така растежът зависи от подпис - пък бил той и на Меркел.
Икономиката да не е станала социалистически тип? Що ли...?
Явно съвсем изперка светът.
19 Май 2012 22:59
А все ми се иска да знам колко е реалният курс на долара. Ако е 20 стотинки, ние сме богаташи, а не го знаем.

Ако искаме много много да знаем ще разберем как се е чувствал Кенеди.
20 Май 2012 06:14
Atanasse,
жестоко бъркаш ако си мислиш, че немците не знаят как да живеят извън работа
Друг е въпроса, че на българите им е по-близък френския начин
20 Май 2012 12:31
жестоко бъркаш ако си мислиш, че немците не знаят как да живеят

Въпрос на вкус и лични предпочитания. При немците всичко е добре организирано. На Нова година предварително знаеш какво ще каже шефа, състава на любителския оркестър и какво ще изсвирят. По време на карнавалите знаеш кой как ще дойде облечен, какъв виц или шега ще изтърси и кога трябва да се смееш или ръкопляскаш. А пък за празниците на бирата да не говорим, особено га се напият. С други думи знаят как да се веселят и настроението е винаги великолепно. Да не говорим за разказите как са прекарали ваканциите. Имам поне 10 картички от различни източници с идентично съдържание: Какво море! Вечер небето обсипано със звезди! През деня много, много слънце и бира
20 Май 2012 17:23
Всичко се свежда до промяна на манталитета на европееца да харчи колкото произвежда. А този манталитет може да се изкове само с финансова дисциплина а не с печатане на пари. Печатането на пари ще изроди още повече масите да ядат без да плащат.
20 Май 2012 18:10
Печатането на пари ще изроди още повече масите да ядат без да плащат.

да ядат какво?!.. Пари ли?
20 Май 2012 18:40
Емакс, още веднъж, по-бавно....
1. ЕС не е в растеж, а в рецесия.
2. Това се дължи на политиката, която следват европейските лидери.
3. Най-влиятелният европейски лидер е Меркел.
4. Заради нейната политика ЕС е в рецесия.
5. Рецесията на ЕС пречи на възстановяването на световната икономика.
6. Затова световните лидери казват на Меркел да промени политиката си.
Схвана ли най-сетне?
20 Май 2012 18:42
Сега обяснявам с твои думи, за да съм сигурен, че ще ме разбереш.
Могат да учат немската комсомолска секретартка за политиката и спрямо ЕС, защото тази политика не е успешна. Ще го напиша с главни букви, за да го разбереш: НЕ Е УСПЕШНА.
ЕС не се възстанови от кризата, а напротив - тръгна пак надолу.
Заради немската комсомолска секретарка и нейните тъпотии.
Затова в момента всички лидери участващи на най-влиятелния световен форум набиват канчето на немската комсомолска секретарка.
Сега поне схвана ли?
20 Май 2012 18:43
Всичко се свежда до промяна на манталитета на европееца да харчи колкото произвежда. А този манталитет може да се изкове само с финансова дисциплина а не с печатане на пари. Печатането на пари ще изроди още повече масите да ядат без да плащат.


Европеецът яде много по-малко, отколкото произвежда.
Погледни едни числа, публикувани в някой учебник по икономическа география и ще схванеш.
20 Май 2012 18:47
И още веднъж да обясня нещо на всички фенове на Иван Костов, Меркел и пр. наследници на световната комунистическа икономическа мисъл.
Работата на избраните от народа министър-председатели не е да учат народа да живее по-бедно.
Работата им е така да управляват държавата, че икономиката да върви и хората да живеят добре.
Важи също и за бивши комсомолски секретари, преподаватели по политикономика и подобни.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД