Рига забрани просията
по улиците, съобщиха агенциите. Столичната община реши вчера, че ще има изключение само за районите около храмовете, ако тези църковни институции са съгласни и сключат специално споразумение с властите. Общинската полиция вече ще следи просяците да не се появяват по улиците на града. Те ще имат право да искат документи за самоличност на хора, които приличат на просяци, да ги информират къде могат да получат социална помощ или да ги задържат за кратко време. Миналата година близо 30 души в латвийската столица са подведени под административна отговорност заради участие в просия. Наказанието за такова нарушение е предупреждение или глоба в размер на 10 лата (20 долара).
Гърците започват да връщат парите си
в местните банки и вече са върнали близо 5 милиарда евро след изборите на 17 юни, които позволиха да се сформира правителство и до известна степен разсеяха страховете, че страната може да излезе от еврозоната, съобщи телевизия Скай. По последни данни на Централната банка през май депозитите в местните банки са намалели с 8.5 милиарда евро, а от началото на годината - с повече от една трета. За подкрепа на банковата система в миналото правителство е отделяло кредитни пакети, но когато изпадна в неплатежоспособност, то беше принудено да поиска кредити от ЕС и МВФ и така рекапитализацията на банките беше поета от международните кредитори на страната. За тази цел бяха отделени 18 милиарда евро и се очаква втори пакет в размер на 23-25 милиарда евро.
Те ще имат право да искат документи за самоличност на хора, които приличат на просяци,
Там е работата, че просяците в Рига са обикновенни хора - тези проснали се по улиците (като в Лондон) са единици. Просто в един момент тези обикновени хора се обръщат към теб и ти искат пари. То и какво да очакваш при 20% безработица. Светло капиталистическо бъдеще.