"Мерките за сигурност остават засилени", същевременно - "Сигурността - ден до пладне". Първото го твърди "Преса", второто - "Труд".
В действителност има достатъчно аргументи, които да подкрепят и едното, и другото твърдение, на пръв поглед битуващи в непреодолимо противоречие.
Ключово обстоятелство се съзира в "Стандарт": "Мосад в хотелите. Антитерористите пазят израелските туристи у нас".
Сиреч мерките за сигурност остават свирепи, но що се отнася до безопасността на българските граждани, мерките вече са по-умерени. Прелитащият няма възражения. Колкото и да се затягат мерките от страна на нашите велики служби, България няма да стане по-сигурна, а само по-милиционерска. Представата на нашите служби за активна дейност е да търкалят по земята дребни дилъри на джойнт и фалшиви цигари и да привикват по-силните бизнесмени за уточняване на ставките. Ако ще го удрят на милиционерщина, уж, за да ни вардят по-сериозно - благодаря, не.
Българската православна църква и прелитащият също разбират по съвсем различен начин спасението на душата и мерките за душевна сигурност. "Църквата забрани аборта", пише "Телеграф", безгрижен към факта, че църквата не може да забрани нищо в светска държава, каквато все още се води България. Всъщност Светият синод писал писмо с възражения по законопроект за детски закон, в който "Проличава пропускът да се отчете, че детето има право на живот не само след раждането си, но и преди това".
Църквата въобще традиционно има проблем с контрацепцията и препоръките за интимния живот. Смъртният грях на Онан от Стария завет в наши дни е най-обикновен coitus interruptus, а с онанизъм се означава съвсем друго явление, също противно на църквата.
Пазенето всеки си го разбира посвоему. Като в оня виц, дето пияният на няколко пъти в миговете на сливане питал партньорката си: "Да те пазя ли?". На нея накрая й писнало и казала: "Айде недей, карай както знаеш". И той повърнал отгоре й.
|
|