До месните и постните власти!
Господа-дами,
Нашата малка, но сплотена общност на подкрепящи мероприятията на Народната власт в София, на Правителството в частност и конкретно на г-жа Кмета за решаване въпроса относно паркирането в центъра е длъжна да заяви категорично - малко е! Малко е, но още може...
Предлагаме пряко засегнатите потенциално паркиращи от района да представят задължително в местната администрация на общината следните документи в по три екземпляра:
- Кръщелно свидетелство, Акт за раждане и отрицателна проба за СПИН, сифилис, гастроезофагеална рефлуксна болест и хепатит А, В, С с печат на личния лекар и бележка от психодиспансера, прикрепени към нотариален акт за имот в центъра на София поне от 300 години, родословно дърво на същия адрес още от времето на Константин Велики - съградил крепостните стени на града, десет снимки в профил и фас, пет - в цял ръст по бански, удостоверения за липса на задължения от НАП, НЗОК, НОИ, КАТ, Софийска вода, Топлофикация, мобилните оператори, банките, други юридически и физически лица - скрепени с подписите на трима свидетели на етажа, свидетелство за съдимост, удостоверение за подсъдност, характеристика от Домсъвета по постоянен адрес, диплома за завършено основно, средно и висше образование, сертификат за чужд език с нива на владеене, майсторски свидетелства (ако има!), свидетелство за граждански брак, същото - за църковен такъв, съдебно решение за разтрогване на гражданския брак (ако вече е факт!), свидетелство за наследници с прикрепени копия от смъртните актове на всички обозепочивши предшественици и квитанции за закупуване на гробните им места за вечни времена, удостоверения за безвъзмездно положен труд в рамките на най-малко 180 дни в полза на общината за естетизиране на градската среда, копие на личната карта, шофьорската книжка, талона на автомобила, задграничния паспорт и оригиналната квитанция от закупената поименно винетка и накрая - собственоръчно завещание на кого остава личното паркоместо в случай на очаквана или случайна смърт - нотариално заверено с мастилен подпис и подпечатано съгласно определения нормативен ред. Изброените документи да бъдат входирани в тридневен срок лично от входиторите!
Неспазването на така определения ред да се таксува като саботаж и противонародна дейност - целяща подриване устоите на Народната власт, и да се премине към още по-сурови мерки в следните три точки:
1. Заинтересованите лица да бъдат изселвани по бързата процедура и въдворявани доживотно в Северозападна България или Странджа. С това целим и двуякия ефект за съживяване на обезлюдените региони.
2. Нежелаещите да спазват разпоредбите на местната власт живущи и паркиращите от провинцията без писмено разрешение на общината, издадено на база поименно решение на общинския съвет, да бъдат разстрелвани на място с късоцевно оръжие по време на паркирането от шпицкоманди на живущи - спазващи наредбата, а превозните средства - оръдия на престъплението, да се конфискуват в полза на местните власти и разпродавани на търг, като средствата от това бъдат използвани за бонуси на администрацията. И да послужи като допълнителен стимул за по-нататъшната й добра служба.
3. На подходите към централната градска част да бъдат изградени контролно-пропусквателни пунктове срещу опитващи да проникнат автомобили, организирани като дълготрайни отбранителни точки - оборудвани с картечници и гранатомети, с личен състав, подбран измежду средите на пенсионери от силовите ведомства. Нужно е да се използва опитът и уменията на тези обучени кадри, а залежалите по складовете оръжия и муниции да заживеят втори живот, вместо да гърмят по Челопечене и Петолъчката! Да се помисли за доброто заплащане на вербуваните, което да подпомогне пенсионерските им доходи.
И ако този пилотен проект не изпили и малкото останало търпение и достойнство на живущите в спорните синя и зелена зони на града, предлагаме въпросните три точки да залегнат като предизборна платформа на градската партийна организация за предстоящите парламентарни избори.
От група здравомислещи граждани: подпис (не се чете!)
До местните и постните власти!
Господа-дами,
Предлагам, след като приключите офанзивата, като платеното паркиране се разпростре до околовръстното шосе на София и прилежащите села, поради изчерпването на възможностите за събиране на пари за престой на автомобилите, да въведете такса за движението им по Софийските улици. А именно: Всеки водач в столицата да бъде задължен да монтира за своя сметка в автомобила си "таксометър". Това е устройство, което отчита изминатите километри в рамките на града. То трябва задължително да бъде постоянно свързано с "Център за Градска Мобилност" ЕООД. Желаещите да се придвижват с автомобил по софийските улици ще предплащат за това. Например: Водачът на автомобила, след като представи нужните и ненужни документи в офисите на ЦГМ ЕООД и предплати услугата "Движение в столицата", получава разрешение да се движи по улиците, които са Публична общинска собственост, управлявана от ЦГМ ЕООД. Таксата би могла да се определя на база изминат километър, но вземайки предвид кратките разстояния в града ни, може да се прецизира и до 100, 10 или 1 метър. В момента, в който автомобилът измине предплатената услуга, ЦГМ ЕООД ще блокира запалването на двигателя и той вече няма да може да се движи. Ако се случи това на пътното платно, за да не задръства движението, с помощта на GPS ще бъде локализиран и в рамките на 5 минути ще бъде евакуиран с помощта на дежурен Паяк до най-близкия наказателен паркинг. Таксата за Услугата ще се събира както и за останалите услуги - безотчетно от ЦГМ ЕООД.
Ето и предложенията за потушаване на конфликтните моменти при въвеждането на услугата "Движение в столицата":
1. Гражданите вероятно ще имат претенции, че вече плащат Пътен данък.
С помощта на агитационни материали - листовки, разпръснати със самолет над града, както и манипулирани репортажи и реклама по централните телевизионни и радио канали ще бъде разяснено на населението, че Пътен данък се плаща за ползването на пътя (не че не става ясно от името данъка), а Услугата се заплаща за Движението по него. Средствата по изпълнението ще бъдат отделени от СО.
2. Гражданите е възможно да възроптаят срещу задължението сами да заплатят таксометъра.
Тази мярка може да се обясни елементарно - Автомобилът е частна собственост и няма как ЦГМ ЕООД да монтира в него свой уред. За пример може да се даде ползването на водомер в жилищата. И той е отчитан от Софийска вода, но грижата за наличието му и проверката на състоянието му е на собственика на жилището. Таксометрите ще бъдат поставяни от поделенията на ЦГМ ЕООД. Цената на устройството и монтажа в автомобила се определя от ЦГМ ЕООД.
3. Няма да бъде обявявана цена за таксата.
На гражданите, които прекалено много се интересуват ще бъде разяснено, че таксуването на Услугата е доста сложен процес, тъй-като се определя от часовете на движение, натовареността на пътя, по който се движат, състоянието на автомобила. Например, ако се движат по ул. Раковски цената е една, но ако по същото време се движат по Цариградско, цената е друга. Цената зависи и от състоянието на пътя. например, ако се движат по някой скоро асфалтиран булевард цената е по-висока, защото има по-малка вероятност да повредят автомобила си, но ако се движат по някоя раздрънкана улица цената е още по-висока, защото трябва да бъдат събрани средства за ремонта й. В крайна сметка винаги може да бъде даден пример с топломерите на топлофикация, които гражданите вече са възприели като нещо нормално - и за тях не се знае какво точно мерят, но си плащат сметките, нали?
4. Възможно е някои граждани и организации да оспорят Услугата с мотиви, че ползват автомобилите си за придвижване на болни или хора с увреждания.
На тях може да бъде отговорено, че общината затова поддържа услугата "Бърза помощ". Е, вярно, че е нужен минимум час за да се отзове линейката на повикване, но пък и гражданите могат да бъдат по-съвестни и да планират предварително злополуките, инфаркта или там... каквото и да било. Пък и винаги могат да ползват услугите на градския транспорт, при условие, че не го замърсяват. На хората с увреждания трябва да е ясно, че общината харчи годишно милиони за да им създава удобства за придвижване (неработещи асансьори, рампи за инвалидни колички с наклон, за преодоляването на който е нужно да разполагат с двигател с поне 50 конски сили и т.н.). И накрая, но не на последно място, ако не им харесва да вървят да живеят някъде другаде. Скоро ще бъде възможно заселването на Марс! Като написах Марс и се сетих, че ЦГМ ЕООД би могла да се нагърби и с услугата "Транспорт до Марс", но това е друга тема.
Уважаеми Господа-дами,
Надявам се идеята ми да ви допада. Всъщост имам още доста идеи, но бих ги споделил само аке ме включите в борда на директорите на ЦГМ ЕООД. Така ще се чувствам защитен и заобиколен от единомишленици.
Благодаря за вниманието.