Пресни шарани обеща за Никулден капитанът на храните Мирослав Найденов. За по-нагледно Найденов, с кокетна шапка на моряк, е награбил в десницата си едър представител на вида, убеждава ни снимка на "Стандарт". А каквото го има на снимка, значи го има на снимка и това го знае всеки лапнишаран.
Ще лапаме и други неща, ама няма да си даваме зор. Според "Монитор" консуматорското ни общество губи консуматорската си същност - "Пазаруваме по-малко по празниците". По-точно ще пазаруваме 10% по-малко храни и обувки, както изчислили експерти специално за TV7. В това няма нищо притеснително, защото експертите са разяснили, че в кризата българинът всъщност става все по-разумен.
В пресата има и други доказателства за това. Покрай разумното въздържание народът започва да живее на бартер и е готов да се откаже от остарели традиции. Стопани от село Звъничево свидетелстват пред "Стандарт", че в безпаричието много хора са готови да разменят пуйка срещу 50-60 килограма пшеница и това ще наруши традицията за колене на прасе на 25 декември. Към бартерна икономика преминават и други групировки. "Преса" информира, че тираджиите вече плащат с гориво, а срещу безакцизната течност арендаторите на паркинги им предоставяли на свой ред подслон и храна.
В управлението на държавата бартерите са по-сложно нещо. България се мъчи да привлича чужди инвеститори, но от офертите направо може да ти умре шаранът. Стискаме палци в Китай да не са прочели дописката на "Труд": "Японци ремонтират училищни нужници". Защото именно на китайския народ разчитаме да изгради "София тех парк". И не искаме да си мислят, че като дойдат в България, ще трябва да се стискат като ученици заради недостигащи японски инвестиции в миризливи съоръжения ("Всеки седми ученик се стиска заради мръсно WC", "Монитор").
|
|