Изпратихме в пенсия дъртата година. Какво да очакваме от Новата?
Чорапи - разбираме от "Труд". Поне такива очаквания внушава безсюжетната снимка на улична сергия с този артикул, лепната ехидно до дописката: "Министрите с нови коли за нова година". А трикотажът за долни крайници е може би най-разпространеният дар сред пролетариата и низшите касти. Затова и се явява като социален контрапункт: "Докато министрите си купуват нови автомобили, търговците изкушават гражданите с по-приемлива за техния джоб стока - чорапи", пише вестникът на трудовия народ. Макар че е дребнаво да се заяждаме за някакви си 20 лимузини и 3 буса за общо 3,65 млн. лв. Дали в тия лимузини депутатското тяло щъпурка по чорапи?
"Преса" създава оптимистични очаквания в един животински вид: "2013-а - година на щастливото прасе", пише вестникът. И прилага сравнителна характеристика: "За нерезите - 6 кв. м., за затворниците - 4, но чак през 2019 г." Свинският стандарт се налага, за да могат розовките да се "обръщат свободно, да се чуват, виждат или да се подушват помежду си". С пандизчиите - по-сурово. Изглежда и днешният политически елит не допуска възможността да прекара известно време в поправително заведение след края на гербавия мандат. Прелитащият се чуди - как ще я карат лишените от свобода в своето тъй близко братство? Ще се подушват ли помежду си или с тия тесни килии ще стоя прилепени зурла в зурла до края на срока (бездруго краят на света не дойде и присъдите ще трябва да се долежават).
"21 лв. в секунда печелят банките", също в оптимистичен тон съобщава "Стандарт". Малко е потискащо, че тоя оптимизъм заразява само финансовите изедници. Но пък прелитащият си спомни за един бивш шеф на Световната банка (Пол Улфовиц), дето ходеше по хорските джамии със скъсани чорапи. А пръстенцата му се подаваха като картофчета. Непукизъм, дързост и красота!
|
|