:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,690,838
Активни 875
Страници 1,768
За един ден 1,302,066

Лондон умува как да спре имигрантите от ЕС

Британското правителство бърза да спре социалните придобивки до края на годината заради българите и румънците
Снимка: ЕПА/БГНЕС
Британският премиер Дейвид Камерън и вицепремиерът Ник Клег се чудят как да спрат очаквания приток на имигранти от България и Румъния през 2014 г.
Правителството на Великобритания обсъжда възможностите за спиране на потока на имигранти от ЕС, главно на българи и румънци, писа британският в. "Гардиън". Днес ще се състои извънредно заседание на правителствената комисия по вътрешни работи, председателствана от вицепремиера Ник Клег, който е лидер на Либералдемократическата партия - коалиционен партньор на консерваторите. Той ще представи план, който предвижда ограничаването на притока на имигранти да става чрез премахване на достъпа до различни социални придобивки, но без да се нарушава антидискриминационното законодателство на ЕС. Комисията се събира спешно заради победата на проведените местни избори в Истли на призоваващата за излизане от ЕС Партия на независимостта на Великобритания. Лондон бърза да приеме новите правила до края на годината, преди българите и румънците да получат свободен достъп до трудовия пазар на Острова.

Правителствената подкомисия, занимаваща се с достъпа на имигрантите, е провела шест заседания в търсене на възможности за ограничаване на имигрантския приток. Разгледани са области като достъп до жилищно настаняване, до здравни услуги, както и възможността за въвеждане на специални карти за всички граждани на ЕС. Министърът на здравеопазването Джереми Хънт е предложил да се ограничи достъпа до здравни услуги за имигранти, които имат само разрешителни за пребиваване на територията на страната. Предвижда се въвеждане на специални лични карти с цел потвърждаване на статута на чуждестранните студенти. Министърът на правосъдието Крис Грейлинг предложи намаляване на достъпа до правна помощ за имигранти.

От Даунинг стрийт 10 подчертават пред в. "Гардиън", че правителството все още е на етап, в който само проучва възможностите за ограничаване на притока на имигранти от ЕС.

ПОЗИЦИЯ

Британският министър на труда и пенсионното осигуряване Иън Дънкан Смит поиска спешна среща на ЕС, на която ЕК да обясни вижданията си за свободното движение на трудовия пазар, писа британският в. "Гардиън". За пореден път той заяви, че Великобритания се изправя срещу "криза" на повишената имиграция от Румъния и България. "Има криза във връзка с имигрантите. Някои хора искат да дойдат тук единствено за да получат помощи и облаги", коментира министърът, който е отявлен евроскептик.

6
1279
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
6
 Видими 
05 Март 2013 23:23
Вчера на туй място кардиналите умуваха, сега умува Лондон.
06 Март 2013 00:04
Нямат проблеми с емигрантите от ЕС, а с тези извън Европа. Да се смоменават последните обаче не е политически коректно. Срещу българи и румънци е безопасно да се говори - няма как да те обвинят в расизъм, пък и е модерно да се критикува ЕС. Това е за испускане на парата. Ще дойде 2014 и никаква вълна няма да има.
Ето последната статистика:
#

515,000 people immigrated to the UK in the year ending June 2012, which is significantly lower than the 589,000 who migrated the previous year. This decrease has caused the fall in net migration.
There was a decrease in the number of citizens immigrating to the UK from New Commonwealth countries - (Botswana, Cameroon, The Gambia, Ghana, Kenya, Lesotho, Malawi, Mauritius, Mozambique, Namibia, Nigeria, Seychelles, Sierra Leone, Swaziland, Tanzania, Uganda, Zambia and Zimbabwe), Indian subcontinent countries (Bangladesh, India, Pakistan and Sri Lanka), and other Commonwealth countries in the Asian, Caribbean, and Oceania regions

. 117,000 citizens from New Commonwealth countries immigrated to the UK in the year ending June 2012; significantly lower than 168,000 the previous year.

The numbers of citizens immigrating to the UK from EU Accession countries (EU8) decreased significantly. In the year ending June 2012, 62,000 EU8 citizens migrated to UK, which is lower than 86,000 the previous year and the lowest since 2004.


За България и Румъния - за периода от 2007 до 2011 г. емигрантите са съответно 20 000 и 35 0000.

06 Март 2013 01:58
Кво толкова има да умуват ?
Слагат задължителен трудов стаж 8 - 10 месеца с плащания по социалните , здравните и пенсионните програми като условие за последвали претенции .
Точка.
06 Март 2013 10:23
е слагат, ама нали вънкашните се третират като местните нехранимайковци, а ка ще накарат местните да работят толкоз време?
06 Март 2013 16:45
Финландия официално ни отряза за Шенген
Натисни тук
"Позицията на Финландия не е свързан с въпроса за ромите, които просят. Причината е високото ниво на корупция и нарушаване на принципите на правовата държава"
"Финландският министър на вътрешните работи Пайви Расанен обясни, че Румъния и България бяха приети твърде лесно в Европейския съюз,"
Поговорка: "Сетила се Мара да се побара".
08 Март 2013 16:59
като въведе образователен ценз за имигрантите.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД