:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,912,908
Активни 322
Страници 8,064
За един ден 1,302,066

Вял протест в "Пирогов"

 
Двадесетина работещи в "Пирогов" протестираха вчера срещу ниското заплащане на труда им от здравната каса. Лекари, медсестри, санитари и технически персонал се събраха в двора на спешния институт в извънработно време, понеже законът не им позволява стачки. Те се оплакаха, че получават твърде малко от парите, които НЗОК превежда на болницата за лечение на пациенти по клинични пътеки.

"Пирогов" работи предимно по пътеки за вътрешни болести, които са малка част от дейността на болницата. Парите от касата обаче се разпределят между всички клиники. 78 лв. получават лекарите от НЗОК за няколко месеца, между 40 и 60 лв. - сестрите, и по 20 лв. санитарите. Според шефа на "Пирогов" доц. Спас Спасков лекарите получавали по 118 лв. за 3 месеца, а сестрите 98.



Снимка: Борислав Николов
516
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД