:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,907,830
Активни 336
Страници 2,986
За един ден 1,302,066

Великобритания забранява да се рекламират цигари

Камарата на общините в британския парламент прие завчера закон, който забранява рекламите на тютюневи изделия, за да се ограничат заболяванията и смъртните случаи, свързани с пушенето, предаде АП.

Кабинетът се надява забраната да влезе в сила до края на годината. От 2003 г. тютюневи компании няма да могат да спонсорират британски спортни събития, а от 2006 г. забраната ще важи и за световни спортни събития във Великобритания, включително състезанията от Формула 1.

Главната опозиционна партия - консервативната, предупреди, че след като изгубят доходните си спонсорски договори с производителите на цигари, някои спортове може да изпаднат в криза. (За рекламата на алкохол и цигари в ЕС - 15-а стр.)
374
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД