:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,766,305
Активни 261
Страници 22,772
За един ден 1,302,066

БСП и ДПС онемяха за данъка върху лихвите

Възможността за вдигане на минималната заплата от октомври окончателно отпада
СНИМКА: БГНЕС
Премиерът Пламен Орешарски откри новата учебна година в УНСС с личните си впечатления като първокурсник. Познатата атмосфера не му спести скандиранията "Оставка" на група протестиращи пред университета и премиерът напусна сградата през страничен изход.
Обявеното от премиера Пламен Орешарски намерение да запази спорния данък върху лихвите по срочните депозити постави в трудна ситуация подкрепящите го в парламента партии БСП и ДПС. Въпреки острите критики към ГЕРБ за въвеждането на налога през 2012 г. двете партии сега заеха изчаквателна позиция по темата и се въздържат от коментари. Липсата на последователност предвещава поредния проблем в левицата, като още отсега е ясно, че отделни депутати ще са против запазването на налога, проблеми може да има и с партия "Атака".

Само преди година в качеството си на опозиционен депутат самият Орешарски се обяви против въвеждането на налога с аргумента, че той ще нанесе повече вреди на икономиката, отколкото ползи за бюджета. Тогава Орешарски обясни, че когато една страна разполага с незначителен по обем спестявания, тяхното облагане ще затормози допълнително този процес, а по-малкото спестявания са равнозначни на по-малко инвестиции и растеж. Като премиер обаче Орешарски вече гледа на налога като на приходоизточник и смята, че той не трябва да се премахва, защото това води и до орязване на разходи. Срещу въвеждането на данъка се обявиха и ДПС, и "Атака", като националистите дори го сравниха с "мародерство". БСП пък официално пое ангажимент да премахне повсеместното облагане на лихвите и заговори за необлагаем минимум, което се оказа трудно реализируема идея.

Шефът на бюджетната комисия в НС Йордан Цонев (ДПС) вчера отказа да коментира темата, като обяви, че още няма партийна позиция по нея. "Ще вземем решение, след като се запознаем с целия пакет данъчни промени и общата рамка на проектобюджет 2014", коментира Цонев. На въпрос как ще коментира изказвани от самия него критики, Цонев заяви, че няма да води диалог с правителството през медиите.

Същата позиция изразяват и депутати от БСП. В партията съдбата на данъка още не е дискутирана, защото се очаква проектобюджетът за догодина. Запазването на налога обаче няма да се приеме единодушно в левицата. Депутатът Дора Янкова, която преди време говореше за пълното му премахване, коментира пред "Сега", че остава на позицията си, че данъкът е несправедлив и трябва да се отмени. На същото мнение са и други нейни колеги.

Срещу тези поврати в позициите стоят скромни приходи от данъка, различно третиране на срочните и безсрочните депозити, които не се облагат, и чакащо дело в Конституционния съд срещу начисляването на данъка върху авансово изплатени лихви през 2012 г. ГЕРБ очакваха от него 120 млн. лв. годишно. До края на юли постъпленията са около 56 млн. лв. и годишната прогноза вероятно няма да се изпълни. Още при въвеждането на налога банките започнаха да предлагат продукти, които да го заобиколят, като сметката отново се плаща от гражданите, но парите не влизат в бюджета.

От дневния ред на управляващите отпада и възможността за увеличаване на минималната работна заплата от 1 октомври. Тази възможност се появи в лансиран от кабинета пакет от спешни мерки насред разгара на протестите с уговорките, че вдигането на работната заплата е свързано не само с нивото на доходите, но и с конкурентоспособността на фирмите. Вчера финансовият министър Петър Чобанов заяви, че няма изгледи това да стане от октомври, но е разумно минималната заплата да се вдигне от 2014 г. Премиерът Орешарски пое ангажимент да приеме решението, за което се споразумеят синдикатите и бизнесът в тристранния съвет. Той допълни, че обсъждането и съгласуването на проектобюджет 2014 ще започне още в края на този месец.

ОБРАТЕН ЗАВОЙ

Данък "лихва" е поредният отказ на БСП от предизборни намерения. Не се случиха заканите им да се преразгледа плоският данък, да се рестартира незабавно строителството на АЕЦ "Белене", а детските надбавки да се дават на всички деца без подоходен подход. Първоначално тези отклонения от предизборните намерения се обясняваха със стиковането на програмата с ДПС, но тези усилия започнаха да избледняват.
51
7645
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
51
 Видими 
16 Септември 2013 19:54
С по-малко думи - другарчетата се оказаха поредните лъжци.
"Премиерът" Орешарски затвърди днес позицията си на марионетка.
16 Септември 2013 20:08
.
16 Септември 2013 20:15
Оставете куманизките лъжи.
Куманиз ли е - лъже и крадне.
Като казахме крадне, та се сетихме -
Какво стана с БТК?
Дадоха ли вече златната акция на другаря Пеевски?
16 Септември 2013 20:15
Те така онемяха и за другата предизборна лъжа - с "милиардите от контрабанда на цигари" - де ги милиардите, бре, Олигарски????
16 Септември 2013 20:30
Още преди изборите беше ясно, че данъкът ще остане. Истината е, че няма читав икономист, който да изкаже аргументи в полза на премахването на този данък.
За всички, които ще кажат „Не”, ще дам следният пример: Вие имате 200,000.00 евро. Купувате офис в София. Получавате наем от 1,000.00 евро месечно. Признават Ви се разходи от 15%, останалото се облага. Т.е. върху 850.00 евро внасяте данък. Плащате данък и за офиса. Плащате и такса смет. При посочените параметри, и при най-добрия случай, инвестицията Ви ще се откупи за около 20 години. Може да се случи и да нямате наематели. Може и да се покачат наемите. НО, Ви сте поели риск с тази инвестиция. Станали сте бизнес-активен. Аз имам 200,000.00 евро. Договарям с банката 6% годишна лихва, т.е. доход от 12,000.00 евро. Т.е. по 1,000.00 евро месечно. Щракам си с пръсти - „чи-ки-ри-ки, чи-ки-ри-ки”. Никакви данъци, никакви „такси смет”. НО, аз не съм бизнес-активен. Резултатът – парите са в банките, а активността изчезва.
16 Септември 2013 20:50
Чудя се на снимката дали Шишарски е хипнотизиран или хипнотизира?? Недай боже да е само клетка за пренос-превоз на хипноза...
16 Септември 2013 20:59
Ще продумат те, щото не е гот бе другари
16 Септември 2013 21:00
Е, оказва се че Орешковски можел и да мисли.....самостоятелно.

Сега и ако продължи приетата пенсионна реформа (‌а не я спре), шансовете му за пълен мандат се качват на 60-70%.
16 Септември 2013 21:03
А по ТВ новини чух Чобанов да казва, че много им се искало да има коледни добавки към пенсиите, но за тях трябвал икономически растеж. Пилонаджийките ще правят ли подписка в подкрепа на тези мерки на педересето или ще ги включат в основната подписка?
16 Септември 2013 21:13
Каква любов се възцари наоколо... какво единомислие.

Часът и мястото на срещата са известни... от над 94 дни вече.
16 Септември 2013 21:14
Духът на Профи Дянков остро пикира над бюрата на Хорешарски и Чобанов...
16 Септември 2013 21:18
Преди когато БСП дойде на власт, тя изпълни предизборното си обещания да преразгледа всички заменки от времето на НДСВ-ДПС и да върне на държавата самоподарените гори на Сакскобур-крадски. Нямам никакво съмнение, че и този път БСП няма да разочарова
16 Септември 2013 21:27
Тъмно-син вампир на кърваво-цръвен фон.
Що е то?
16 Септември 2013 21:39
Малка ретроспекция по отношение на данъка "върху спестяванията на хората":
Натисни тук
И малка справка в какво състояние щеше да бъде държавата, ако ПЕСераста би бил на власт през 2012:
Centur12 Октомври 2012 10:37

"но ако беше комсомолецът Станишев досега да е праснал борда и да е пуснал машината за пари,"
Ако беше Станишев най-вероятно щеше да има икономически растеж близо 7 %, пълен фискален резерв с над 9 млрд, резерва на Здравната каса щеше да е налице и вероятно по-голям, а доходите щяха вече да са почти двойни, а не замразени на нивото от преди 3 г и половина. Та, ади да не плашим със Станишев, много молим.


И още:
вила12 Октомври 2012 11:08

След като опапаха 7 милиарда от резерва Станишков.Отупват чувалите-опрели до 4 лева!Идиоти с гей бераст близци...


И още желаещи да си теглят спестяванията, за да ги влагат в друга държава:

intel_inside12 Октомври 2012 11:41

Да припомним че съвсем, съвсем близо до Бг има такава локация като Кипър.

Прекрасно място за почивка.
Агънцата ги готвят............ мммммммм

16 Септември 2013 21:48
Начи от обещанията на каскетите остснаха само крушите които ще пораснат на върбите напролет
16 Септември 2013 21:51
Сега и ако продължи приетата пенсионна реформа

Простете за невежеството, но не я ли спряха вече? Или само се заканваха?
Поздрави!
16 Септември 2013 22:04
Дофтор Адемов обяви, че възрастта за пенсиониране ще се удължава барабар с продължителността на живота.
Ако не верваш питай ходжата.
16 Септември 2013 22:08
не я ли спряха вече?



Нямам актуална информация. Мисля че преди лятната ваканция на Парламента бяха само намерения.
16 Септември 2013 22:18
Куманиз ли е - лъже и крадне

Орешко не е куманиз, не е пионка и ще бъде минпред докато той каже, а дали лъже ще се разбере до няколко месеца.
16 Септември 2013 22:32
Другарете веке ни сложиха пенсионна примка ето, тук:

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/09/16/2142004_vuzrastta_za_pensionirane_-_spored_produljitelnostta/

Геноцидът на цръвените еничари над българския народ продължава по плана "Кокошкарски".
16 Септември 2013 22:57
професионални лъжци
16 Септември 2013 23:03
читав икономист, който да изкаже аргументи в полза на премахването на този данък.
Без да съм икономист и без да съм читав , аргументът е че не може да се облага един и същи доход два пъти. Лихвите не са доход, а са обезвъзмездяване за претърпени щети, рискове, отказ от право на разпореждане. Ако държавата/законодателството разпознаваше лихвите като доход, то най-напред трябваше да се облажат лихвите, плащани по държавни облигации; лихвите по забавени данъчни задължения; обезщетенията, изплащани при застрахователни събития.

Ще дам следният пример: Спестявам 20 години по 10000 евро годишно, за които са платени социални осигуровки и ДОД с цел да придобия/изградя самостоятелно жилище/собствен бизнес или др. начинание. За този период съм поел за своя сметка рисковете:
- държавата да напечата пари (пускане на държавни облигации) и с предизвиканата инфлация моите пари да се обезценят;
- държавата да промени икономическите условия (увеличаване на ДДС, въвежда "еко-вятърничави" норми като степен на енергийна ефективност);
- отношенията на пазара да се изменят (поради чужди "инвестиции" недвижимите имоти/земята да поскъпне).
Въпросите са: Поел ли съм риск? - Да. Трябва ли да търся начин за минимизиране на риска?- Би било глупаво надиплените пари да изгорят в дюшека. Мога ли да кредитирам като физическо лице други лица? - Не, забранено е със закон. Банките платили ли са на държавата лиценз за кредитна и влогонабирателна дейност - Да. При реализацията на моето начинание (имот, офис и т.н.), държавата ще събере ли данък?- Да. Какво й пречи да изчака дотогава, освен ако не иска да ми опропасти/откаже планирането?
И последно, ако не беше купил офис, а 200000 хиляди фиша, но само с един от тях си спечилил джакпот от 4 млн. евро, колко данък ще платиш? И ако имаш задължение за облагане на печалбите от джакпот/залагания, разходът за останалите 199999 фиша/залагания кой ще го отчете? А ако нямаш никаква пачалба от залаганията/ подготовката за рентиерството-офиса/бизнес начинанието, държавата длъжна ли е да възстанови разходите, 200000 евро, че да търси дял от доброто планиране?
Просто е - няма реализирана стока/услуга за краен потребител- няма данък за държавата.
16 Септември 2013 23:43
онемели пред данъка ...
скоро целият народ ще онемее пред 10 долара месечна заплата.
17 Септември 2013 00:07
скоро целият народ ще онемее пред 10 долара месечна заплата


USA ли имаш предвид?
17 Септември 2013 00:30
Единственият данък, който може и трябва да се вдигне е данък имоти. Просто защото сега е символичен и благодарение на това стана балонът с цените на имотите. А този балон всъщност разби икономиката ни защото всеки бизнес в страната зависи от имотите пряко или косвено. Всяка една стока която се продава в страната калкулира тия високи цени и плаща скрит данък - балонирани имоти. Отделно, че така пари няма за нищо, ни за инфраструктура, ни за заплати.
И уж сме с ниски заплати а пък вносът ни излиза по-евтино отколкото да произвеждаме.

Без нормализиране на данък имоти, без облагане на всички имоти - както в регулация, така и земеделски земи и гори. Все ще дълбаем дъното. Всъщност данък имоти е реално данък богатство. Който има повече плаща повече.

Натисни тук

Казано по друг начин сегашната ни данъчна система е прокризисна. Натисни тук

Облагат се хора дето нямат нищо но получават 600-1000 лева заплата, и в същото време държавата дава помощи, на хора с имоти за над 50-100 хил. лева. щото уж нямали доходи. Отделно, ако някой има 10000 лева в банката също се облага, може никаква друга собственост да няма, но пък се облага щото видите ли - много доходи имал.
17 Септември 2013 02:43
Много манипулативна дописка!
Става дума само за настоящата финансова година. Никой не е казвал, че данъкът няма да се премахне в бюджета за 2014-а.
Готов да се обзаложа, че идиотщината на некадърника Дянков и на леля му Менда от идната година ще бъде премахната. Най-малкото, защото тези мародери посегнаха на депозитите на 2 милиона баби, които си държат по 1000 лева за погребението, та да не обременяват младите, които и без това си имат достатъчно грижи...
17 Септември 2013 06:22
Да питам: Какво стана с обещаните преди масац-два по 310 лева за първокласник? Дадоха ли ги?
17 Септември 2013 06:50
Още при въвеждането на налога банките започнаха да предлагат продукти, които да го заобиколят, като сметката отново се плаща от гражданите, но парите не влизат в бюджета.

Още преди въвеждането на налога някои банки бяха въвели продукт, който се нарича "безсрочен депозит", и на който лихвата расте в зависимост от депозираната сума. Лихвите по такива продукти достигат до 7,5%. А данъци няма, депозитът е безсрочен.
17 Септември 2013 07:56
Какво стана - май Дянков ще се окаже прав, а?
17 Септември 2013 08:47
Аз съм убедена че парите в банките не са извън инвестиционната активност.Работа на банките като по- финансово грамотни от редовия гражданин е да финансират с кредит подходящи инвестиционни проекти. Така че обвиненията към спестителите са просто смешни! Това че почти всички имаме фирми не значи че трябва непрекъснато да развиваме нови дейности, от които не разбираме нищо!
17 Септември 2013 08:58
БСП и ДПС онемяха за данъка върху лихвите

Не само, не само...както е видно и червената лумпениада е онемяла.
Чуди се как да обясни, че лъжите на БСП са нещо добро за държавата...
17 Септември 2013 09:01
Генек,
другарю,
много плюят тука!
Вземи мерки!!!
Защити ни!!!!!
17 Септември 2013 09:10
Петър Петров: - "Щракам си с пръсти - „чи-ки-ри-ки, чи-ки-ри-ки”. Никакви данъци, никакви „такси смет”. НО, аз не съм бизнес-активен. Резултатът – парите са в банките, а активността изчезва."

Нищо не изчезва драги. Малко по-горе други форумци са ти го обяснили. Банките откъде ще вземат пари, че да ти изплатят лихвата по депозита? Най-вероятно ще кредитират нечии бизнес. Това е работата на банките. Не е твоя да преценяваш какво и къде (освен, ако си имаш друг план). Но не всеки има тази способност. И в чистия си вид банките са посредника. На теб като физическо лице не ти е разрешено да даваш заеми. Но пробвай - средно между лихвата по депозита и по кредита. Но да се обвиняват спестителите е абсурдно.
17 Септември 2013 09:41
tudor-е, нищо не си разбрал. Прочети Петър Петров пак. Ако трЕБЕ - три пъти го прочети. И после коментирай.
Данък върху доходи от ЛИХВИ трябва да има. Педересе-то просто излъгаха преизборно, че ще го махнат. За съжаление все още много хора им се връзват на лъжите.
17 Септември 2013 09:56
Правителството омекотява и опита на БСП да спре увеличението на пенсионната възраст и стаж и да съсипе на пенсионната система,за да изпълни предизборното си обещание да замрази възрастта и стажа за пенсиониране.
Натисни тук
17 Септември 2013 10:00
Истината е, че няма читав икономист, който да изкаже аргументи в полза на премахването на този данък.

Аз съм икономист, дори си въобразявам че съм читав, та :
- получените лихви са доход, две мнения няма, но платените лихви пък са разход;
- доходите трябва да се облагат, лошо няма;
- справедливстта обаче изисква да има реципрочност, т.е. щом лихвите като доход се облагат, то лихвите като разход да бъдат изключени от облагаемата основа. Така както е при фирмите, така да бъде и за гражданите. И за селяните разбира се.
17 Септември 2013 10:24
Не е така Бирникъ. Доход е лихвата минус инфлацията. Пък вие какво си приказвате във вашите среди е отделна работа.
17 Септември 2013 10:27
Не е така Бирникъ. Доход е лихвата минус инфлацията. ....

Съгласен съм, но като ми облагат заплатата, не ми я намаляват с инфлацията.
17 Септември 2013 10:29
На ред са нивите и горите...

Тупай чувала, той ще пуска.
17 Септември 2013 10:55
Ето, за това няма доверие на никого.

Костов, докато беше в опозиция, много мразеше РМД-тата. Плюеше ги и ги громеше. Стана премиер и същите тези РМД-та се оказаха любим инструмент за приватизация.

Едно от обещанията на НДСВ, наред с нов морал в политиката (хехехехехе), беше да се сложи край на бандитския начин за приватизиране. Помним, помним какво стана после.

Боцето много мразеше правителствените самолети и се гнусеше от тях, ама като им се качи - нямаше слизане.

С двете си уши чух как сегашните другари се възмущаваха от простотиите на Дянков и от посочения бандитски данък. С това ставаха симпатични - нямаше нормален човек, който да не беше потресен от тази узаконена форма на откровен грабеж. И какво стана? Без Дянков по дянковски.

Е, точно за това не си плащам данъка за колата, не смятам и да го направя някога. На такава държава и такива политици - такъв поданик!
17 Септември 2013 11:33
Следизборен контрол ????
Лъжците, обещавали неизпълними глупости, да бъдат отстранявани от власт, щом до стоте дни не са изпълнили предизборните обещания !!!
Ако трябва да се впише в изборния кодекс !
17 Септември 2013 11:35
Цитат от една рапърска песен:
(Припев, бат Венци)
Кради, кради, пари нема мисли,
дедо Господ се обърнал настрани.
Той продал на цяло тяло е душицата ти,
но аз те виждам и ти пея „Ти е*а майката…”

17 Септември 2013 13:45
Интересно ми е, как Орешарски смята да стимулира бизнеса във България след като не иска да пипа ДДС, не иска да се отмени този смешен данък върху лихвите. Ослушването на БСП не е от днес, та да се учудваме, те през 2005 г. се оправдаваха, че не могли да си изпълнят обещанията щото били в коалиция. Сегашните им лакърдии не са по-различни. Държавата е опоскана, енергетиката декапитализирана и прочее. Днес чета освен очакваното, че минималната РЗ ще се вдига от догодина (евентуално), и че пак щяли да вдигат пенсионната възраст или нещо такова. Все едно слушам Бойко Борисов. Както този се оправдаваше 3,5 години с наследството от тройната, така и тези ще има да го дъвчат мутрафона N,N месеци, година?, че опоскал държавата. Искам реални действия, боя се, че прекалено много искам. Къде-къде по-удобно е да разтягаш лакърдиите как все някой друг ти е виновен ...
17 Септември 2013 13:48
Ами нормално, като за социалисти Който има над 100 000 лева, си получава високата лихва и за безсрочен влог От него данъци няма да вземем, той е от наш'те!

А "неприлично богатите" с 1000-2000-3000 лева ще ги скубем. Как тъй ще пестят за погребение от "наш'те" пари

И не само погребенията струват по над 1000 лева. Крак да счупиш, пак може да се наложи да платиш хилядарка...
17 Септември 2013 14:10
И тази статия, както много други, страда от един основен недостатък - разглежда правителството на Орешарски като партийно правителство и то като партийно правителство на БСП, а това не е така. Имаме правителство на Орешарски и партиите БСП и ДПС, които го подкрепят. Съвсем естествено е, правителството на Орешарски да има собствени виждания, различни от вижданията на партиите, които го подкрепят. Съвсем естествено е правителството на Орешарски да се съобразява с вижданията на партиите, които го подкрепят. Съвсем естествено е, ако различията между вижданията на правителството на Орешарски и на партиите, които го подкрепят, станат много голями, правителството на Орешарски да загуби подкрепата на тези партии.
Да не забравяме основната цел пред програмното правителство на Орешарски - да се справи с пораженията, които нанесе управлението на ГЕРБ в България. Не е коректно да искаме повече от правителството на Орешарски, защото с пораженията нанесени от ГЕРБ едва ли ще се справим за по-малко от 4-8 години.
17 Септември 2013 14:54
Кой ще ви търпи толко време бре ?
17 Септември 2013 15:04
- получените лихви са доход, две мнения няма, но платените лихви пък са разход;
- доходите трябва да се облагат, лошо няма;
Получените обезщетения поради болест, майчинство, застрахователно събитие са доход. Връчените парични награди, отпуснатите степендии или спечелени залози са доход. Защо не се облагат?
- справедливстта обаче изисква да има реципрочност, т.е. щом лихвите като доход се облагат, то лихвите като разход да бъдат изключени от облагаемата основа. Така както е при фирмите, така да бъде и за гражданите
За фирмите не само лихвите по кредит се броят за разход. Иначе подкрепям, физическите лица да се облагат като фирмите - облагаемият им доход да се формира след приспадане разходите за водоснабдяване, електроснаббдяване, топлофикация, ипотечния кредит, вечерята в ресторанта, обзавеждането на дома (за някои палата), личното Ферари или Майбах (въпрос на вкус), ай-айфон, диаментен часовник и др. "инвестиционни" кюлчета. Само не ми е ясно как данъчните ще проверят достоверността на направените разходи.
Съвсем естествено е, правителството на Орешарски да има собствени виждания, различни от вижданията на партиите, които го подкрепят
Що пък правителството не вземе "съвсем естествено" да си подаде оставката? И министрите най-сетне да рахатясат - нали са експерти и като такива биха имали по-високо възнаграждение в сравнение като министри.
17 Септември 2013 15:23
Чета, чета, чета,... и не вярвам на очилата си! Никъде, нито Капка за ролята на любимата АТАКА в онемяването за данъка на лихвите. Все едно, че прогресивната партия "Атака" - глас и съвест на народа - не съществува.

Защо само за БСП и ДПС се пише, а се пропуска триото БСП-ДПС-АТАКА. Стигва вече с тези дуети. Докога?
17 Септември 2013 17:29
mick човече немога да разбера защо хората които имат собственост но нямат доходи толкова те дразнят. Ами не са длъжни да се разделят с нея работили са те или родителите им и са си я купили. Работа на държавата е да направи така че хората(пенсионери, инвалиди, безработни) със собственост апртамент или нещо там от село по наследство да имат доходи за да могат да поддържат тази собственост. Това което предлагаш ти ще доведе само до едно! хора без доходи и без собственост. България отцеля 90 години благодаранеие на роднините от село и бурканите. Едиственото оръжие на бедния Българин срещу работодател, държава е собствения дом какво ти пречи толкова. Съгласън съм теб едиствено ако имаш повече от един дом да плащаш повече но това и сега е така.
А че цената на имотите е иключително много надута прав си но не я надуха хората без доходи а банките.
17 Септември 2013 19:27
mick човече не мога да разбера защо хората, които имат собственост, но нямат доходи толкова те дразнят.
Живее под наем. Не се дразни от хората, а от това, че плаща наем, върху който са му начислили пенсионно осигуряване, здравно осигуряване, осигуровки за безработица, трудова злополука и общо заболяване. Взели са му данък общо доход. Втори път е удържан ДОД от наемодателя. И след като е останал само с 300 лв. месечно, не му дават и детски, защото тия 300 лв. със сите данъци и наем дават доход над 1600 лв. и като се раздели на четири - нема детски.
Просто още не си е купил жилище. Тогава ще разбере, че пак ще плаща осигуровки и данъци, но вече върху кредитната вноска плюс комисионните за банката плюс данък-сгради и такса смет.
Всъщност, донякъде е прав да се дразни от натресената ни от прост-съюзите осигурителна система, бъкана с привилегии, но не осигурява раждаемост. Нема раждаемост, нема пенсии. Така и не го разбра оня адвокатин Нейков. Сега дудне да се вдига пенсионната възраст, но ... само на простите трета класа работници, дето и без това не сколасват да съберат 40-те години трудов стаж.
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД