13 години демокрация, хей! Не е шега работа - годинките се изнизаха. Като царските 800 дни - на величеството премиер му останали 330 денонощия, напомня Драгомир Драганов в "24 часа". Според сметките на професора всъщност са 430 дни и после - предсрочни избори, родени от класическата интрига между СДС и БСП, които били властолюбиви и мислели лошото на горкия цар. Ми той да му мисли.
В "Труд" са приели груб материалистичен подход, за да отчетат какво се е случило за 13 години. Може би защото в предишните 12 повече се наблягаше, че сме по-демократични, по-свободни, по-добри, по-... по-... и най-... (щастливи, например), трудоваците взели, че сметнали ютиите! И твърдят, че при Тато домакинята можела да си накупи цели 25 за месец, а при царя - едвам 7. Вярно, че тогавашните 25 си бяха все съветски. А сега седем, ама от ония, дето ги продаваха тогава само в "Кореком". Откъм прахосмукачки "Труд" изчислява, че не сме обеднели толкова - 3 тогава срещу 2 сега. Излиза, че преди 10-и голямо имане е имало,
но какво нямаше? У нас нямаше тероризъм. То и по света тогава не беше като сега. Но сега е световна мода и напаст. България не изостава от света - ето през август според МВР по улиците на София се стреляха наркотрафиканти. Но това не е криминална проява, а тероризъм, си мисли в "Труд" една бивша барета, изживяваща се като Световния търговски център. 10 ноември е щастлива дата за няколко души в държавата. Двама от тях - започвайки от нищото, след 13 години премериха долари с преуспели мъже от Източна Европа. Едно полско списание преброи милиард и половина на сметката на Илия Павлов и тази тема продължава да се търкаля и в понеделнишките вестници. Какво мисли читател на "Стандарт" за Павлов виж вдясно. По такива поводи се казва: толкова много ми се подмазваш, че чак не знам дали не ми се подиграваш.
Стилът не е лош, има прояви на хумористично отношение към живота и особено колегите от другите вестници, но относно съдържанието...
Момичета и момчета сегашни! И преди е имало тероризъм в България.
Това и децата го знаят, а едно време го изучаваха в училище /този преди Девети/. А "турският", след Деветиу не е още в учебната порграма на мнозинствата, но вие би трябвало да сте чували.
Извинявам се за словореда, но след четивото в "Реконтрата", нещо изгубих дар слово.