:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,690,960
Активни 916
Страници 1,890
За един ден 1,302,066

България влиза под двойно наблюдение за корупция

Новият евродоклад показва още по-подробна и печална картина на порочните практики у нас
Европейската комисия въведе общ механизъм за контрол на корупцията в ЕС, като публикува вчера първия си доклад за всичките 28 държави членки. Сбъдна се желанието на последните правителства в България, които недоволстваха, че само нашата държава и Румъния са подложени на унизително наблюдение, и настояваха да се види какво е състоянието в другите държави. Напразна се оказа обаче надеждата им, че новият механизъм ще отмени действащия Механизъм за сътрудничество и проверка (МСП), който бе създаден специално за България и Румъния в деня на тяхното приемане в ЕС на 1 януари 2007 г.

В огласения вчера първи общ Антикорупционен доклад на ЕС се казва, че "двата механизма имат различни цели, но се използват широките знания и уроци, добити от МСП". Добавя се, че "след приключването на процедурата по МСП този доклад ще продължи да следи въпросите, отнасящи се до корупцията". Двете проблемни държави са наблюдавани по МСП заради корупцията си на високо равнище, но за България е добавено и наблюдение заради организираната й престъпност. Следващият Антикорупционен доклад ще се появи след две години, а докладите по МСП ще продължат да излизат ежегодно.

Сравнителният анализ показва, че по някои аспекти на корупцията България е настигната и надмината от други държави в ЕС. Така например според специално проучване на Евробарометър от 2013 г. 76% от европейците смятат, че корупцията е широко разпространена в тяхната държава. България надвишава този показател, защото 84% от нейните граждани имат усещане за ширеща се корупция. Но още по-лоши резултати има в Гърция (99%), Италия (97%), Литва, Испания и Чехия (95%), Хърватия (94%), Румъния (93%), Словения (91%), Португалия и Словакия (90%). Най-слабо усещане за корупция има в северните държави - Дания (75%), Финландия (64%) и Швеция (54%).

Българите обаче са "лидери" по друг показател. Докато 26% от европейците мислят, че в страната им има достатъчно успешни съдебни процеси, които възпират хората от корупционни практики, само 9% от запитаните българи определят съдебните производства за корупция като достатъчни. Бизнес средите също класират България най-високо в ЕС, защото 58% от запитаните казват, че "корупцията им е попречила да спечелят публичен търг или договор за обществена поръчка през последните три години", докато средният показател в ЕС е 32%. След България се нареждат Словакия (57%), Кипър (55%), Чехия (51%). Общо е мнението в Европа (средно 81%), че твърде близките връзки между бизнес и политика водят до корупция. Прави впечатление, че според 67% от европейците корупцията е част от бизнес културата в тяхната държава, а 56% смятат, че единственият път за успешен бизнес минава през политическите връзки.

Специалният раздел за България започва с критика към правителството на Пламен Орешарски, което "през септември 2013 г. представи програма с цел да даде приоритет на мерките, насочени срещу причините и предпоставките за корупцията, без да се посочва изрично думата корупция". Във връзка с това то следва познатата практика на своите предшественици, при които "усилията срещу корупцията по високите етажи бяха полагани само като отговор на подадени сигнали, като се подхождаше формалистично, без това да доведе до съществено подобрение от присъединяването на страната към ЕС през 2007 г. досега".

Антикорупционният доклад дава по-откровена картина от огласения преди две седмици 13-и доклад за България по МСП. Той също не посочва имена, но в дадените примери лесно се разпознават висши политици, министри, магистрати, депутати и бизнесмени. Пише за "лидер на политическа партия, получил 1 милион евро като консултант по хидроенергийни проекти, без да има квалификация на инженер" (Ахмед Доган). Напомня се за разобличената от ОЛАФ афера САПАРД, когато "заподозрените (Людмил Стойков и Марио Николов) са били дарители на президентска предизборна кампания (на Георги Първанов)", но са останали на свобода, докато "германските съучастници по същия случай бяха осъдени и лишени от свобода в страната си през 2008 г." Могат да бъдат разпознати Цветан Цветанов по повод започнало "разследване спрямо бивш министър след твърдения за масово непозволено подслушване на политици, магистрати и бизнесмени". Мирослав Найденов е осветен, защото "през април 2013 г. софийски прокурори, специализирани в областта на злоупотребите със средства на ЕС, повдигнаха обвинения срещу бивш министър на земеделието след разследване, за което се твърди, че е било забавяно от други прокурори". Волен Сидеров фигурира, защото "през юли 2013 г. след избирането на спорната фигура на един депутат за председател на парламентарната Комисия за борба с корупцията и конфликт на интереси и парламентарна етика Народното събрание прехвърли темата за парламентарната етика към Комисията по вероизповеданията". Като пример за недостиг на депутатска етика е напомнено срамното разобличаване на 16 народни представители през 2010 г. чрез аферата "Верту" ("инсценирано от медиите представяне, при което им е било обещано да получат безплатен мобилен телефон"). Бизнесменът Васил Божков е визиран чрез "общественото усещане, че няколко фирми доминират пазара на обществените поръчки в области като пътното строителство".

И този доклад обръща внимание на "широко разпространения силен стремеж на обществото към реформа". Това е гражданският контрапункт на неохотата, с която властите се отнасят към борбата с корупцията и организираната престъпност. Нещо повече, властите направо са посочени като покровители на организираната престъпност: "Според получените сведения организираната престъпност в България се ползва с протекции чрез корупцията в публичната администрация, съдебната система, полицията и митниците". Прехвърлянето на отговорност между полиция, следствие и съд за липсата на резултати е пресечено от Еврокомисията чрез критика към всички: "Липсата на резултати под формата на окончателни съдебни решения по дела за корупция по високите етажи се дължи на слабости в практиката и на разследващите, и на съдебните органи". В заключение Брюксел изразява скептицизъм, че положението ще се подобри: "Обстоятелството, че в практиката реално не се налагат възпиращи санкции за корупция, особено срещу висши държавни служители, увеличава предизвикателствата".

Отправени са три препоръки: първо, да се назначават честни и професионално подготвени ръководители на институциите за противодействие на корупцията; второ, да се приеме етичен кодекс на народните представители плюс ефективен механизъм за надзор, а високопоставените организатори на изборни измами да получават възпиращи наказания; трето, да се налагат ефективни наказания за корупция при обществени поръчки на национално и местно равнище.



ЩЕ СЕ ПОПРАВИМ, АМА...

В официален коментар за доклада от БСП обявиха, че са "сериозно обезпокоени" от това, че корупцията продължава да е предизвикателство за целия ЕС, и в частност за България. Те "приемат" заключението, че са необходими още усилия в борбата с корупцията, но тя била дълъг и труден процес, който освен законодателни механизми предполагал "премахването на възможността политици от високите властови етажи, включително министър-председатели, да се месят в работата на прокуратурата, да търгуват с власт и да поставят политически чадър". Като пример използват записите с Мишо Бирата и Николай Кокинов. Етичен кодекс за депутатите смятат за необходим, но по-важно било да се утвърдят спазването на закона, недопускане на политическо влияние върху съдебната система. В заключение от "Позитано" 20 обобщават, че този доклад показва защо са важни предстоящите евроизбори, които определят като "своеобразен референдум срещу корупцията" - констатациите показвали провала на дясната политика в България, но и в други страни членки.

По повод предложението на ЕК да се изработи Етичен кодекс на депутатите зам.-председателят на ПГ на ГЕРБ Цецка Цачева коментира, че по принцип това не е невъзможно, но ако такъв кодекс се приеме, той ще стане нормативен акт, а нормите на етиката и морала са неписани правила и трудно могат да бъдат облечени в юридическа форма. Цачева добави, че този въпрос е към управляващите, които диктуват дневния ред на Народното събрание.
29
5526
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
29
 Видими 
03 Февруари 2014 20:11
Още преди да излезе този доклад европейски, с всичките му препоръки, дето статията ги преразказва, Марковски в статия отпреди седмица-две (в пика на коментарите по новия НК), в 2 реда каза НАЙ-ВАЖНОТО за борбата с корупцията!!! В частност: реална борба против корупцията няма да има, докато в НК остава наказателната санкция и за ДАВАЩИЯ подкупа! Така няма как да се правят контролирани подкупи, които са ЕДИНСТВЕНИЯТ начин да уличиш ВЗЕМАЩИЯ подкуп!!! Корупцията е вземащите подкуп, а не даващите такъв!!! Даващите не са чиновници, не са съдии, не са прокурори!!! Взимащите - са!!!
03 Февруари 2014 21:17
И защо даващият да не е виновен? Аз до сега на катаджия пари не съм дал, плащам си актовете. Ако никой не дава, кой ще взема? И корупцията съвсем не се ограничава с подкупите.
03 Февруари 2014 21:26
Корупцията е вземащите подкуп, а не даващите такъв!!!
Знаех си, че Сименс са невинни. И не само те.
Значи, ако участвам в обществена поръчка и се "уговоря" ( укажа натиск, принудя, изнудя дадените служители с "флашки", членове на семейството, лечение, стипендия или дори само с бомба) с държавният орган да спечеля обществената поръчка с ниска цена, а след това с анекс ще се вдигне цената така, че да си поделим нужните ни средства (по наша самооценка) за сметка на бюджета, съм добър бизнесмен? Или тук няма корупция, а обикновен комисионен договор!?
03 Февруари 2014 22:04

Корупцията в България има няколко знаменателни проявления. Кой може да забрави "Мишо Бирата"? Кой може да отрече Кокинов и раздумките му с Борисов?
И сега влизала България под двойно наблюдение? Ами за тия гьотлеци не двойно, ами четворно е малко.
03 Февруари 2014 22:20
А с БОРКОР какво ще стане, ще връщат ли парите?
03 Февруари 2014 22:57
"Според получените сведения организираната престъпност в България се ползва с протекции чрез корупцията в публичната администрация, съдебната система, полицията и митниците".


За да е най-точно, това обобщение следва да бъде формулирано /преведено/ с по-простата и достъпна фраза, "...протекции чрез корупцията във Властта"...
Защото и накратко,
Критиките към "управлението" на Орешарски свалят под линия ГЕРБ с "подсъдните" му министри и са пряко адресирани към Днешното дередже на Държавата...
Само за сведение на фор-умната публика, въпреки че никой не би се очудил,
БСП вече и предизборно, обяви ГЕРБ за Враг №1 на селищните системи от българската отсечка по 42-я паралел...
Джихад, че и за последно ???...
03 Февруари 2014 23:09
Не харесвам доклади, базирани на субективните усещания на този или онзи. Поредната безмислена буря в чаша вода, забъркана от ЕК... С такива общи приказки само разсмиват родните политици и магистрати и засилват чувството им за безнаказаност...
04 Февруари 2014 01:40
Обхватът на корупцията в Европа е поразяващ, заяви Сесилия Малмстрьом
04 Февруари 2014
Снимка: АФПБрюксел. Обхватът на корупцията в Европа е поразяващ и струва на икономиката на ЕС най-малко 120 милиарда евро, заяви Европейската комисия, предаде BBC.
Европейският комисар за вътрешни работи Сесилия Малмстрьом, която представи доклада на ЕК по този проблем, заяви, че реалната цена на корупцията „вероятно е много по-висока”...
04 Февруари 2014 02:05
Щом и докато потенциалният "престъпник" е сигурен, че ще може да ползва безпроблемно и безнаказано полученото чрез престъпление благо, ще има престъпления и престъпници! Нещо повече: на мястото на вкарания в затвора престъпник ще дойде друг! Т`ва е като борбата с бездомните кучета- колкото повече на брой бъдат умъртвявани, толкока повече храна остава за неумъртвените- и те толкова повече и по-бързо се размножават! Ерго, трябва Кастрация, а НЕ умъртвяване!!!
Същото е и с извършителите на престъпления- на мястото на вкараните в затвора и на освободените така от тях пространства и възможности за извършване на престъпления, идват други! И така ще е винаги, докато извършителите на престъпления са сигурни, че ще ползват благата от тях(което е техният Мотив!)!
Ерго, "На бракониера НЕ му вземай всеки път въдицата, а му вземай всеки път рибата! На престъпника НЕ му давай затвор, а му вземи Мотива!"/§39/
Пътят е само един: КОНФИСКАЦИЯ на имущество, което очевидно с много надхвърля по стойност размера на декларираните доходи на прлитежателя му, за което имущество(движимо, недвижимо, пари и пр.) притежателят му НЕ може или НЕ иска да обясни и посочи(докаже!) с какви законни (и декларирани и оданъчени!) доходи и начини го е придобил! Друг път няма! Всичко друго е тинтири-минтири, ала-бала, игра на мишка и котка- и на още по-голяма Корупция! КАЗАХ!
04 Февруари 2014 04:25
Каква корупция?! В България корупция няма! Корупцията беше при Живков...
04 Февруари 2014 07:17
Кучето си лае, кервана си върви!
04 Февруари 2014 08:43
Корупцията в България има няколко знаменателни проявления. Кой може да забрави "Мишо Бирата"? Кой може да отрече Кокинов и раздумките му с Борисов?

Батко и Братко, депутат хидроинженер дава консултация срещу милион и половина, брат Му Георгий с поръчка за проект за милиард и половина...
Новите опорни точки гласят: "всички далавери от времето на Герб отразени в евродоклада"
04 Февруари 2014 08:45
Параграфе,
съгласен с тебе да му "вземем мотива на ПРЕСТЪПНИКА", ама нали първо трябва да бъде уличен и доказан като ПРЕСТЪПНИК! И адвокат Марковски го каза (не аз), че ДРУГ начин за УЛИЧАВАНЕ (и после ДОКАЗВАНЕ пред СЪД) на корупцията на дадено длъжностно лице освен контролирания подкуп НЯМА! Н-Я-М-А!
А първите двама (Werno и Apolitichen) просто не заслужават внимание - работата е, че колкото и такива като Werno да не ДАВАТ, незнайно как едни депутати (законадателната власт), чиновници (изпълнителната власт), едни магистрати (съдебната власт), едни журналисти (т.нар. ІV-та власт) все ВЗИМАТ! А аполитичниять като го гледам колко техники е изброил, изглежда много вещ и отракан в даването на подкупи, не смятате ли! Явно от даване на подкупи не му е останало време да научи, че натиск, принуда се "оказва", а "указва" е съвсем различно нещо! (Нека сам да си провери какво тълковният речник Указва за значението на тази дума!)
04 Февруари 2014 08:52
“Evasion
Не харесвам доклади, базирани на субективните усещания на този или онзи.”

Мисля, че това е много точно. Не че няма корупция, но със статистики за това какво мислят гражданите за наличието на корупция само се осигурява “заетост” на занимаващите се с тази статистика. Струва си да се отбележи, че за резултатите от тази статистика немалко, а може би и решаващо, значение имат и усилията на медиите. Отговорите на интервюираните силно се влияят от медийната среда.

“...според 67% от европейците корупцията е част от бизнес културата...”

Ето тук е заровено кучето. Бизнесът е основният пораждащ корупция субект. Обикновеният гражданин разбира се също участва, но като “поддържаща роля”. Затова е нужно да се прилага цитираното лекарство:

“paragraph39
На бракониера НЕ му вземай всеки път въдицата, а му вземай всеки път рибата!”

А най-добре – вземай му всеки път и рибата и въдицата! И "даващите" в никакъв случай да не се изключват от кръга на виновните!
04 Февруари 2014 08:53
Наблюдателите дали ще наблюдават разследваните кредитни милионери или за изпитото вече е било платено комуто трябва?
04 Февруари 2014 09:11

Пътят е само един: КОНФИСКАЦИЯ на имущество, което очевидно с много надхвърля по стойност размера на декларираните доходи на прлитежателя му, за което имущество(движимо, недвижимо, пари и пр.) притежателят му НЕ може или НЕ иска да обясни и посочи(докаже!) с какви законни (и декларирани и оданъчени!) доходи и начини го е придобил! Друг път няма! Всичко друго е тинтири-минтири, ала-бала, игра на мишка и котка - и на още по-голяма Корупция!



ДА, ДА, ДА!
04 Февруари 2014 09:53
Корупцията се разрасна най-силно по времето на Бойко и ГЕРБ.Сега ще е невероятно трудно да бъдат изкоренени всички корупционни схеми, с които живеят хиляди мутри.
04 Февруари 2014 10:00
Много смешно ми става,когато като стане дума за корупция,някой глупак веднага ни припомня за Мишо "бирата",за Кокинов-Найденов-Борисов и тем подобни! Това или е обикновено скудоумие,или платена простотия! Всеки знае,че у нас честният бизнес е най-прекият път към фалита! Напълно съм съгласен,че да считаш всеки даващ подкуп / в повечето случаи от зор /за престъпник,е абсолютен нонсенс! Корупцията е там,където има големи далавери за големи пари,но тя няма само финансово изражение! Или поне не на първия етап. Нерегламентираният лобизъм,връзкарството,полит-назначенията и даже медийните манипулации,са истинският инкубатор на корупция!
04 Февруари 2014 11:05
Корупцията се разрасна най-силно по времето на Бойко и ГЕРБ.Сега ще е невероятно трудно да бъдат изкоренени всички корупционни схеми, с които живеят хиляди мутри.


Естествено!Та нали и "хидромозъчния "турски консултант се развихри по това време! .БКП винаги има право (и оправдания от вида"кой ми сра в гащите"
04 Февруари 2014 11:44
Поредното преливане от пусто в празно, в стила на брюкселските зелки...... Сега корупцията ги бара.......
04 Февруари 2014 11:59
Нещата с корупцията се скофтват с годините, а сега колеги които контактуват с държавни и общински органи(на мен, слава богу, не ми се налага) казват че докато преди се правели мъглявинамеци и посредници, сега направо им казват % или съотв. сума. Ама много малко хора се борят, защото утре си пред същия кабинет на опашка, или пък като оня архитект дето се оплака, даде контролиран подуп и после му задържаха 50000 като веществено доказателство. След колко време му ги върнаха?
04 Февруари 2014 12:17
ПЛЕСNICK,
/:/ "Параграфе,
съгласен с тебе да му "вземем мотива на ПРЕСТЪПНИКА", ама нали първо трябва да бъде уличен и доказан като ПРЕСТЪПНИК! И адвокат Марковски го каза (не аз), че ДРУГ начин за УЛИЧАВАНЕ (и после ДОКАЗВАНЕ пред СЪД) на корупцията на дадено длъжностно лице освен контролирания подкуп НЯМА! Н-Я-М-А!
.............................................................................
Адвокат Марковски и който и да е друг честен и знаещ юрист е наясно(би трябвало!), че тежестта да докаже престъпление и престъпник е зцадължение на Обвиняващия- но само по НАКАЗАТЕЛНИ дела(т.е., тези, които се образуват по Наказателния кодексд и се водят по Наказателно процесуалния кодекс!)!
А когато става въпрос за т.нар. "гражданска Конфискация", става въпрос за АДМИНИСТРАТИВЕН акт и процес- а там тежестта на доказване на НЕизвършване на административното Нарушение е върху посоченото за административен Нарушител лице!
По тази причина и процедурата по установяването на НЕСЪОТВЕТСТВИЕ между деклариран размер на законни доходи и стойност на налично имущество се извършва с прилагане на Административно процесуалния кодекс, а НЕ по Наказателно процесуалния кодекс- и НЕ става въпрос въобще за Престъпление и Престъпник, защото в този случайа НЯМА Обвиняване и Обвинение в Престъпление! Например, за по-разбираемо: административно нарушение и административен акт е, ако КАТ ти състави глоба за НЕправилно (забранено) паркиране! Ако ти НЕ си съгласен, че си извършил това нарушение или НЕ си съгласен с наложената ти за него глоба, ти обжалваш- но ТИ ДОКАЗВАШ, че НЕ си извършил това нарушение и, че НЕ заслужаваш наложената ти глоба!
При "гражданската Конфискация" Комисията казва и доказва(!!!) , че има при тебе НЕсъответствие между деклариран размер на твоите законни доходи и стойност на твоето налично имущество, и поради това ти се налага Наказание, първо Запор, после и Конфискация на съответната част от имуществото ти- но НЯМА срещу тебе Обвинение в Престъпление по Наказателния кодекс! И по тази причина, ти си който трябва да ОБЯСНИШ, изясниш и докажеш(ако искаш, де, НЕ си длъжен!), с всички допустими от Закона доказателствени средства(вкл. и Свидетели), коя е причината да го има това Несъответствие!
Разликата между наказание по този закон и по Наказателния кодекс е, че по Наказателния кодекс наказанията са винаги спрямо личността на Наказания(виж чл. 37 ал 1 от НК), а Конфискацията на налично имущество (виж чл. 37 ал.1 т. 3 и чл. 44-48 от НК) е винаги и само съпътстваща! А наказанията по Административно наказателния кодекс НЕ са срещу личността на Наказания, а само срещу имуществото на Наказания!
Ерго, т.н. "Гражданска Конфискация" НЕ е Наказанието "Глоба" по чл. 37 ал.1 т.4 от НК и няма нищо общо с наказанията по НК!!! И изобщо НЯМА нищо общо с НК и НПК! И точно по тази причина Тежестта на Доказването НЕ е върху Комисията, а е върху лицето, чието имущество(част от него) се конфискува!
Отделно, че Укриването на доходи и НЕплащане на дънъци върху укритите доходи(недекларирани) е престъпление по НК- а в 99% от случаите на установена голяма разлика между размер на декларирани доходи и стойност на налично имущество, най-ВЕРОЯТНО се дължи на придобиването му с НЕзаконни и НЕдекларирани(укрити!) доходи?!
04 Февруари 2014 12:58
България влиза под двойно наблюдение за корупция

И под осморно да влезе, докато шантонерките в бардака са същите, бардакът си остава!
04 Февруари 2014 12:59
Това сичко да глупости, чиновническата корупция беше опасна по времето на приватизацията. Видяхме до какво доведе. Сега е опасна културната европейска корупция. Какви пари се измускват само с единия "зелен" ток, видяхме. Как набързо бяха пуснати тези фирми да ни дерат и това го видяхме. Ама това не се бройка за корупция..... щото и в Германия е така. Наще се учат явно. Е, народа малко се бунтува, ма ше свикне и с модерната корупция.
ПП А, че на "специалиста" хидролог са му бутнали милионче, това е смешно, това са пари за семки.
04 Февруари 2014 13:18
Кой точно ще ни наблюдава ? Нео-колониалните евро-германски чиновничета, които обслужват единствено и само германския колониален интерес и които са ппревърнали корупцията в основен източник на доход и просперитет
БРЮКС€ЛСКИ БИЗН€С Кой дирижира Европейския съюз?/ The Brussels Business: Who runs the European union
http://www.dokumentalni.com/?p=2762
И какво, ако не е корупция, че същите тези алчни и продажни евро-германски чиновничета плащат чрез анти-пазарните евро-програми на корумпираните медии да ни убеждават колко е добре да бъдем нетен износител на проститутки, сервитьорчета и кухненско-хотелски персонал с университетски дипломи, и жалък евро-просяшки аграрно-суровинен придатък на колабиращия германски ЕСсср, подложен на брутален социално-икономически и демографски геноцид ?
Не е ли най-циничен пример за корупция, когато жалкото нищо направено от тях за "президент" на агонизиращо колониално балканско евро-гау, нахално и безцеремонно обслужва бизнес и политическите интереси на своите офшорни съдружници и активно изнудва парламента, правителството и КС на страната си в услуга на своите евро-германски работодатели ???
04 Февруари 2014 13:51
Корупцията започва с назначението. Те ти дават да папкаш, а ти слушкаш.
04 Февруари 2014 16:25
Все пак има две хубави неща които не може да не отчетем, първото е че от БСП са "силно обезпокоени" а второто е че страхът вече го няма другари!

По въпроса на първото сега искам да си представите как Станишев бавно го мести от единя крачол в другия, по въпроса на второто и аз съм "силно обезпокоен".

Някакси по спокойно ми беше като се страхувахме, тогава поне електората на БСП не обезкостяваше селата и не изнасилваше бабичките в родният ми край.
04 Февруари 2014 17:33
Някакси по спокойно ми беше като се страхувахме, тогава поне електората на БСП не обезкостяваше селата и не изнасилваше бабичките в родният ми край.

напълно вярно, само че това на първосигнални лаладжии няма как да се обясни. Нито пък ще разберат, тяхната роля е създаването на безсмислен шум.
04 Февруари 2014 18:36
Параграфе, благодаря за чудесната лекция! Отново ме накара да съжалявам, че юли 1969 сбърках като сутринта се записах в ЮФ на СУ, а по обед (за изумление на лелките от канцеларията) се отписах!!! Сигурно всичко, което казваш е точно така! Но в моя пост аз цитирах Марковски и статията му, защото в нея той, а не аз, припомняше за оня нещастен борец срещу корупцията, който двама хитреци от Агенция Пътна инфраструктура принудиха да им предлага подкуп, той им го предложи (с белязани от МВР-то банкноти), но накрая стана така, че той опра пешкира, а не онези две корумпета от АПИ!!! А иначе нашенската Комисия за гражданска конфискация нещо не съм я чул да прибере имотите както аналогът й в Ирландия направи с бандита, претрепал журналистката, разкрила золумите му! Обобщено, отказвам се повече да пиша постчета в материали, посветени само на корупцията - ще чета само твоите и на другите корифеи от този Форум! Дано да успеете да я преборите! Ще чакам!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД