:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,298,022
Активни 400
Страници 5,590
За един ден 1,302,066

Вещи в Индийския океан може да са от изчезналия самолет

СНИМКА: ЕПА/БГНЕС
Шефът по координацията на издирвателните операции за изчезналия боинг Майк Бартън (вляво) и шефът по издирвателните операции в австралийската служба по морска сигурност Алън Лойд гледат карта на Индийския океан в координационния център по издирване на изчезналия самолет в Канбера, Австралия.
Един от самолетите, мобилизирани в търсенето на изчезналия малайзийски боинг, е забелязал в отдалечен район на Индийския океан дървен палет и колани или ремъци. Предметите са били локализирани от цивилен самолет, който участва в търсенето на полет MH370 на Малайзийските авиолинии. Полетът е в неизвестност от 7 март, когато изчезна на път от Куала Лумпур за Пекин. Австралийските власти съобщиха, че това са първите обекти, намерени в търсенето досега. "Част от описанието е дървен палет и няколко други предмета, които не са определени, и няколко колана в различни цветове около него, както и колани за затягане с различна дължина", съобщи координаторът на мисията в австралийската служба за морска сигурност Майк Бартън. Експерти по авиационно дело посочват, че дървени палети са често използвани за опаковането на предмети в самолетите, каза Бартън и добави, че това е възможна следа.

Капитанът на мистериозно изчезналия самолет на малайзийските авиолинии е получил двеминутно телефонно обаждане от жена, която ползвала предплатена карта, купена с фалшив паспорт. Това пише в. "Дейли мейл". Това е било последното обаждане на мобилния телефон на Захари Ахмад Шах, преди да излетят. След като разследващите проследили и открили магазина, от който е взета сим картата, се оказало, че купувачът е жена, която използвала фалшива идентичност. Тези нови факти пораждат опасения за възможни връзки между 53-годишния капитан и терористични групировки, които обикновено използват такива непроследими карти.
2
1635
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
23 Март 2014 20:23
Едно важно, мисля си, нещо много важно не се съобщава из "правилните" медии по света и като следствие - и в по-малките страни.

- В самолетът са се намирали 20-тина специалисти, разработчици на интегрални схеми. Китайци, връщащи се в родината си. Вероятно за по-дълго време...

След като всичко се следи от сателити, слухтят се всякакви съобщения, е напълно невъзможно базите в Диего Гарсия да не са засекли каквото и да е. Там е един от няколкото свръх центрове за контрол, логистика и пр. и пр. неща. Има няколко десетки самолетни писти, приемащи и най-големите машини...

Ако се продължи показания маршрут на юго-запад след смяната на курса на изчезналия самолет, карта бе публикувана в отделни издания (малък изрез от Малаезия и Индийския океан), то той води към ... Диего Гарсия. Няма друго място където да кацне.

А "Дървените сандъци" са си смехория - всеки може да ги изпусне или подхвърли. В тези и подобните пътнически гиганти се вкарват специални контейнери отдолу в багажното отделение. В карго машините е вероятно да вкарват дървени каси. Обаче досега, никога не съм забелязал по тези маршрути в големите пътнически самолети вкарване на други товари освен подходящи за модела и целта метални контейнери!

Така, че...
24 Март 2014 10:29
Конец «летучего малайца»
Интересная версия произошедшего. Если она правдива, то обнородование ли ее официально или нет, никакого значения не имеет. Важно лишь то, что была предпринята попытка бактериологической войны против Китая. И он это знает.

Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД