:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,724,186
Активни 503
Страници 9,089
За един ден 1,302,066
Прелет над печата

Шумът на парите

Шумът на парите не е като "Шумът на върбите" (имаше такава книга).

"Икономисти вещаят криза след криза", стряска "Преса". Грозната прогноза, че "една криза ще си отива, друга ще идва" била направена по време на форум под надслов "Шумът на парите". И там спецовете обяснили, че "България трябва да се подготви за тази мрачна действителност". Икономическият мрак идва от Испания, Португалия и Гърция, а занапред - и от Украйна. Съществува и наша регионална особеност с кризисен потенциал: "За разлика от китайците и японците ние не вкарваме парите си в икономиката, а купуваме с тях коли и имоти", изтъкват запознатите.

"За 10 години станахме четири пъти по-богати", шокира "Стандарт". И пише: "за 10 години нетното финансово богатство на домакинствата в България е нараснало близо четири пъти. През 2004 г. то се оценява на 7 млрд. евро, а през 2014 г. на 27 млрд. евро". Данни от изследване, подготвено специално за годишната среща на ЕБВР (и за европейската среща пред урните). Пак там пишело, че за следващата година се очаквало богатството на българите да нарасне до фантастичните 28.8 млрд. евро. Поука - напук на цифрите си оставаме най-бедният роднина в европейската рода.

И това на фона на "продават от мазето нелегални домати", както пише същият "Стандарт". И че на борсите се предлагали "испански чесън, френски картофи и египетски лук". Да не говорим за гръцките черешите, които като пресекат границата, минавайки покрай Кюстендил, поскъпват три пъти.

"Поне 54 000 000 лв. глоба за енергото" - "Труд". Току пред изборите са установени 2690 нарушения: "Става дума за некачествен ток, проблеми с електромерите и заложени по-големи от реалните технологични загуби в цената на тока", твърдят от ДКЕВР. "ЕРП-тата ужилили държавата с 818 млн. лв", с ръка на електромера съобщава "Монитор".

Скъп ток, още по-скъп зеленчук, криза след криза - и пак забогатяваме. Как става тая, сигурно само контрабандистите и икономистите знаят.

1314
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД