Дните преди края на кампанията за публично предлагане на акции на ЦСКА и на излизането на решението на Лицензионната комисия към БФС се превърнаха в удобно време за психологически войни. Изп. директор на "червените" Александър Тодоров обвини "Левски" в опити за натиск върху комисията да не дава лиценз на ЦСКА за участие в евротурнирите през следващия сезон.
Тодоров няма конкретни доказателства, но до него били достигнали "десетки сигнали, при това не от едно място". Директорът дори предложи на "сините" да се преименуват. "Васил Левски е символ за чест и достойнство. Бихме ги за един сезон 4 пъти съвсем честно на терена, след което се опитват по нечестен начин, некоректно да участват вместо нас. Историята от 2008-а се повтаря. Този клуб не трябва да носи това име, да си намерят на някой национален предател", заяви Тодоров. И допълни, че е убеден, че ЦСКА няма да има проблеми за получаването на лиценз, защото е покрил всички изисквания и документацията е напълно изрядна.
Що се отнася до предлагането на акции, шефът в клуба изрази "огромно разочарование". То прерасна в нападки към тези, които не са се включили. Тодоров все пак опита да мобилизира всички фенове на ЦСКА да си купуват дялове в оставащите два работни дни до крайния срок - 19 май. "Предварителните проучвания посочваха 40 000 души, които са готови да купят акции. Аз щях да считам кампанията за 100% успешна, ако бяхме събрали 20-25 хиляди акционери. С такава здрава основа щеше да ни е много по-лесно и всеки щеше да се съобразява с такава фенска маса. До крайния срок очаквам да се включат до 5000 души. Това едва ли е истинската маса червени фенове. Сега с какво право ще идват останалите да претендират за селекцията и клубната политика?! С никакво! Сега бе моментът да се види къде са феновете", заяви Тодоров. В ЦСКА тепърва щели да анализират причините за слабия интерес. На първо четене те били: незнание за кампанията, невежество за начина на купуване на акции, липса на инвестиционни посредници или недостатъчно подготвени кадри в банките, особено в малките градове.
Тодоров дори го удари на чест, нападайки бивши футболисти, че не са купили акции, като по този начин не са помогнали на клуба, който ги е изградил. Дори е получил обещания от неколцина, но те се отметнали. Но щял да ги разкрие след 19 май.
Все пак, според Тодоров, кампанията ще бъде доведена до успешен край, макар до вчера да бяха изкупени 305 668 акции при нужни поне 1.4 млн. Преговаряло се с 1-2-ма крупни инвеститори, подготвя се и "резервен план Б", който явно ще е вътрешна акционерна сделка. А за по-далечно бъдеще Тодоров изрази оптимизъм, че при следваща кампания, след 2-3 години, участието ще бъде много по-масирано.