Китайското МВнР привика посланика
на САЩ в Пекин заради обвиненията на Вашингтон срещу 5 китайски висши военни, че са отговорни за кибершпионаж срещу американските институции и компании, предадоха агенциите. "Подобни обвинения са сериозно нарушение на нормите на международното сътрудничество и подкопават взаимното доверие между САЩ и Китай", се казва в изявление на китайското ведомство. Зам.-министърът на външните работи Чжън Цзегуан се е срещнал с посланика на САЩ Макс Баукус и е призовал американската страна "да поправи грешката и да оттегли обвиненията".
Великобритания трябва да обеси
политиците от трите големи партии в страната, а гласоподавателите им да бъдат съдени за държавна измяна, призова Гордън Фъргюсън, който е член на Партия за независимост, цитиран от местните медии. "Лейбъристката, консервативната и Либералнодемократичната партия действат в конспирация в чужда сила, ЕС, като по този начин са извършили измяна. Те продадоха Великобритания, която е петата най-голяма икономика в света, в незаконно робство на диктатурата на Евросъюза. Виновните затова трябва да бъдат обесени", пише Фъргюсън в писмо, разпространено от медиите.
ЕК се е забавила с 6 години
при разработването на Шенгенската информационна система от второ поколение (ШИС II) и е похарчила осем пъти повече от първоначално определения бюджет, се казва в доклад на Европейската сметна палата, цитиран от пресслужбата на институцията. Това се дължи на слабости в управлението от страна на ЕК, смятат одиторите. Те призовават Брюксел да се поучи от допуснатите грешки.
База на либийските ВВС се присъедини
към силите на бунтовническия ген. Халифа Хифтар, писа в. "Гардиън". Групировката Либийска национална армия, която се ръководи от ген. Хафтар, обяви в края на миналата седмица, че започва настъпление срещу ислямистките екстремисти. При избухналите тежки сблъсъци в Бенгази и Триполи има вече над 80 убити. Временното правителство на Либия обвини ген. Хафтар в опит да вземе властта чрез военен преврат.
|
|