:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,679,009
Активни 424
Страници 21,574
За един ден 1,302,066
GfK ни слага в тандем с румънците при най-големите песимисти

Българите - по-недоволни дори и от бангладешците

Само 8% удволетворени от битието си нашенци откри "Пю рисърч сентър"
Като се изключат държавите от африканския континент, относителният дял на хората, които са доволни от качеството на своя живот, е най-малък в Бангладеш - 14 процента - и България - 8 процента, сочат резултатите от световно социологическо проучване.

Участниците в анкетата на базирания във Вашингтон "Пю рисърч сентър", осъществена през тази година в много страни на света, са оценявали качеството на живота си по единайсетбална скала - от нула до 10, съобщава Асошиейтед прес. Като "добро" са преценили своето положение хората, посочили числото 7 или по-голямо.

За сравнение - доволни от своя живот са 17 % от гражданите на Индия, а в съседните Китай и Пакистан тези показатели са съответно 23% и 25 %. Над половината от обитателите на Северна Америка и Западна Европа са удовлетворени от живота си. Сред италианците съотношението на доволни към недоволни е 70 към 24.

Анкетните карти за изследването, отпечатани на различни езици, са включвали също въпроси за отношението на хората към състоянието на техните държави, на света, както и по въпроси като войната срещу тероризма, имиграцията и Европейския съюз. Изследването на "Пю рисърч сентър" допуска отклонение от 4,4 % грешка, съобщава АП.

Друго изследване преди два дни представи българите в тандем с румънците като "най-големите песимисти за финансовото състояние на техните семейства и възможността за закупуване на предмети за дългосрочна употреба". Изследването бе извършено от компанията за маркетингови проучвания GfK в Румъния, България, Чехия и Полша и бе разгласено от агенция Медиафакс. 25 % от румънците и 20% от българите са заявили, че финансовото положение на техните семейства е "много по-лошо" в сравнение с миналата година. Само 7% от чехите и 16 % от поляците са заявили същото.

Микробратство

Побратимяването между България и Бангладеш влезе в мода още миналата година, когато тогавашният гуру на премиера Симеон Сакскобургготски - Стоян Ганев, рекламира у нас идеята за микрокредитирането на бангладешкия икономист д-р Мухамад Юнус. Тя лансира отпускане на банкови кредити за бедни. В Бангладеш тя бе приложена буквално, а у нас - побългарено. Сигурно затова българите днес сме почти два пъти по-недоволни от битието си дори и от побратимите бангладешци.
2
478
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
06 Декември 2002 03:47

Имайки в предвид черногледството и песимизма на българскте медии и вестници (таблоидни издания, без изключение) се учудвам, че има толкова много доволни сред нас. Не знаех, че имало толкова много глухо-нямо-сляпи в България.
06 Декември 2002 16:55
Ано-1 ти да не си някой от бившите министър председатели н БГ ?!
Те все се стараеха и все медиите ги "прецакваха". Ти пич прегледай постиженията на "нашия преход" и виж данните - няма държава с такъв срив в всичко:
- Икономика
- Селско Стопанство
- Продължителност на Живота
- .....

Като прегледаш статистиките за БГ и другите държави по света за 1980-2001 пий едно за успокоение на нервите ( ако си българин а не някой мелез )
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД