:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,718,920
Активни 673
Страници 3,823
За един ден 1,302,066

Над 1 млн. евро печели всеки депутат за мандата си

Снимка: ЕПА/БГНЕС
Евродепутатите по време на пленарно заседание в сградата на Европейския парламент в Страсбург, Франция.
Над 1 млн. евро е спечелил всеки от 766-те членове на Европейския парламент за петгодишния си мандат, показват данни, цитирани от сайта Preisvergleich.de. В тази сума се включват и различните добавки за работата на депутатите. Средностатистическият гражданин на ЕС би трябвало да работи 55 години, за да събере такъв доход, предаде "Дойче веле". 108 години ще са нужни на средния българин, за да изработи това възнаграждение, докато на средния поляк ще са му нужни 78 години, на италианеца - 45, на германеца - 39, а на средния гражданин на Люксембург - 24 години. Месечното възнаграждение на един член на ЕП е 17 827 евро, тоест над 213 хил. годишно. Европейските представители имат право и на до 21 209 евро месечни разходи за поддръжката на офис и персонал.

Разликата между доходите на депутатите и гражданите също расте, изтъква "Дойче веле". Според проучванията годишният приход на работещите в ЕП е с 878% повече от този на средностатическия гражданин на съюза. Евродепутатите във Франция печелят 740% повече в сравнение с обикновените французи. Българските евродепутати са първенци - доходите им надвишават с 2051% средния приход на сънародниците им. Наличието на подобни различия създава предпоставки за нарушаване на демократичния процес, коментира сайтът Netztrends.de, защото позволява на вече избраните за евродепутати да си позволят много по-скъпи рекламни кампании от конкурентите си, особено в по-бедните държави като България и Румъния.

Германският принос към общия бюджет е най-голям - около 21 млрд. евро годишно. Берлин дава близо 20% от бюджета на ЕС. Следват Франция със 17.6%, Италия с 13.2% и Великобритания с 11.7%. Останалите 37.4% от приходите на общността се разпределят между останалите 23 членки на ЕС, като не броим Хърватия, която се присъедини през 2013 г.





2
1940
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
2
 Видими 
26 Май 2014 12:45
Ей затова не гласувам! Не искам да знам, че съм гласувала за някой, който ще получава такива умопомрачителни суми. Не завиждам и не разсъждавам за това, дали този някой ги е заслужил или не. Може и да е заслужил, да е свестен човек, компетентен специалист и пр., обаче главоломната разлика със заплатата на средния човек е голяяяям показател за абсурдността на нещата. Щото тези заплати се плащат именно от жителите на съюза.

И фактът че в момента средният човек трябва да работи десетилетия, за да изработи такава заплата, означава че това е планирано изпадане в дълг на идните поколения - ще има да чакат децата и внуците ни социални подобрения, ами че то е от ясно по-ясно, че те и техните деца и внуци са вече обречени да работят за заплатите на евродепутатите.

Гнусно ми е...

26 Май 2014 21:31
Ага!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД