:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,283,924
Активни 320
Страници 14,616
За един ден 1,302,066

България е поискала разрешение от Брюксел за ваксиниране срещу "син език"

СЕГА СНИМКИ
ГЕОРГИ КОСТОВ
Заради разширяващата се епидемия от болестта "син език" България е поискала разрешение от Брюксел за ваксиниране на всички преживни животни. Ваксината по принцип е забранена в Европейския съюз. Това съобщи в събота заместник-министърът на земеделието и храните Георги Костов, който е и председател на сформирания кризисен щаб.

До момента в седемнадесетте области в страната, засегнати от болестта, са умрели около 700 животни. Ваксинацията би струвала около 7.5 милиона лева, но ефектът от нея ще дойде едва следващата година. Досега министерството е осигурило 450 хиляди лева за обезщетение на засегнатите животновъди, но сумата може да бъде увеличена, каза още Георги Костов. В общинските служби "Земеделие" в цялата страна вече ще има дежурни, които ще приемат сигналите за умрели животни, съобщиха още от земеделското министерство.

Екарисажите и лекарите в страната изнемогват в борбата със заразата, каза пред в. "Сега" председателят на Националната асоциация на овцевъдите Бисер Чилингиров. Според него един от главните проблеми е достъпът на колите, които извозват труповете на животните, до планинските райони. "Кризисният щаб, който беше свикан от земеделския министър, взе едно добро решение - животните да бъдат загробвани на място в присъствието на лекар", обясни той. По негови думи лекарите са прекалено натоварени и не могат да реагират на всички сигнали, затова фермерите могат да вземат нещата в свои ръце - като например да дезинфекцират помещенията за животните.

958
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД