С чужда пита помен: пресата редовно се храни с материал от социалните мрежи, но вчерашните първи страници са единодушни в копи-пейста. "Електрически стълб изникна по средата на пътя за трънското село Студен извор". Вестта е развълнувала "24 часа", "Преса", "Стандарт", "Монитор", като първият все пак посочва източника във фейсбук - потребител на име Ралица Згалевска. Другите само се дивят на инфраструктурната простотия.
Заради друга простотия, хиляди родители стърчат по цели нощи пред шепа нарочени за "елитни" училища. "Петима първолаци за място в елитно школо", съобщава "Монитор"; и за да засили краските, включва хронометъра: "45 часа чакане за записване в 133-то". Язък за стърчането, щом дори от горния курс децата излизат неграмотни. И "Труд" поема темата за образованието, но от по-висока степен: "Висшистите - с работа, вузът - с пари". Като гледаме висшистите, па и професори, на които се дава трибуна - трябва да ни плащат, за да ги четем. Пенкилерът Владимир Каролев, чиито анализи огряват от тв екрана до bg-mamma, дава в "Труд" своя скромен принос по темата с незаконното строителство на Черноморието: "Не може вчера да има дюни, а днес да няма". Вчера стърчали, днес - не!
Но най-стърчаща метафора - цели 8848 метра над морското равнище (макар да казаха, че намалели след труса в Непал), изважда Калин Терзийски. Под заглавие "Плисецкая и Еверест" г-н писателят разсъждава на страниците на "Новинар": "Всеки създава своето собствено безсмъртие, както съумее". Аслъ.
И понеже Кайо имаше книга "Алкохол", същото издание информира: "Американци откриха най-пиянските професии". Първенци на чашката според нея са миньорите и строителите, най-праведни - учители и лекари. Най-много се друсали мениджърите, а най-малко - държавните чиновници. Ето и лозунг, подходящ за стърчане: чрез повишаване на заетостта в държавния сектор - към борба с наркоманията!
|
|