:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 441,299,835
Активни 282
Страници 7,403
За един ден 1,302,066

НАКРАТКО

Разплащания със селфита или пръстов отпечатък

се готви да въведе финансовата компания "Мастъркард", писа в. "Файненшъл таймс". Притежателите на карти, издавани от фирмата, ще могат да използват селфи или отпечатък от палеца си, за да потвърдят самоличността си при осъществяването на плащане. Нововъведението, което е използвано в САЩ и Холандия, може да позволи изцяло премахването на ПИН кодове или пароли. "Мастъркард" планира да въведе новата система за разпознаване на самоличност в 14 държави по света.



Турция може да въведе

полупрезидентска политическа система по примера на Франция, твърди в. "Хюриет". Според изданието управляващата Партия на справедливостта и развитието обмисля този модел, тъй като опозицията е категорично против цялата власт в страната да премине в ръцете на държавния глава. "Полупрезидентска система на управление може да се обсъди, ако не бъде въведена президентската", заяви депутатът от ПСР Мустафа Сентоп, който оглавява комисията за конституционни промени. Според него сегашната система в Турция не се различава особено от тази във Франция, но с две фундаментални изключения. Френският държавен глава оглавява правителството и заседание не може да се проведе без него, както и че кабинетът отговаря едновременно пред парламента и президента, докато в Турция - само пред парламента.



Над 10 млн. индийци останаха без вода

в столицата Делхи заради протестите на кастата джат, която настоява за повече работни места в държавния сектор, предадоха агенциите. Бунтовете, избухнали в щата Харяна, доведоха до смъртта на 16 души, а стотици са ранени. Недоволните джат блокираха основни водоизточници, магистрали и жп линии. Армията успя да си върне контрола над основния воден канал, но въпреки това са нужни няколко дни, за да се възобнови подаването. Кастата джат се състои от фермери и е сравнително заможна висша каста. Въпреки това членовете й настояват да бъдат включени в квотите за работни места и образование, достъпни за по-нисшите касти от 1991 г.
635
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД