:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,678,762
Активни 736
Страници 21,327
За един ден 1,302,066

Евелин Банев-Брендо остава на свобода след поредна присъда

Евелин Банев-Брендо
Липсата на влязло в сила решение е причината Евелин Банев-Брендо да остане на свобода след поредна присъда - този път той получи 14 г. в Румъния за пренасяне на 51 кг кокаин. Но делата срещу него и в България, и в Италия, и в северната ни съседка са висящи.

Присъдата на букурещкия съд е произнесена задочно, тъй като Брендо е неоткриваем. Именно заради разследването в Румъния той бе обявен за международно издирване от Интерпол. Името му продължава да е в червения бюлетин на полицейската организация на най-издирваните хора заради създаване на организирана престъпна група и трафик на наркотици. Причината Букурещ да потърси помощта на Интерпол бе отказът на българската страна да предаде Банев, за да бъде разследван в Румъния. Куриозното в случая е, че Софийският градски съд разреши екстрадицията му, но при обжалването Софийският апелативен съд (САС) отмени решението на СГС. Дори Банев получи разрешение да напуска страната, за да се лекува в Германия.

Заедно с близки роднини Брендо е подсъдим и в България по дело за пране на пари от наркотрафик. Първо той бе осъден на 7.5 г. затвор, след това оправдан на втора инстанция, а Върховният касационен съд отмени присъдите и върна делото на САС за повторно разглеждане.

В Италия Банев е съден по дело, свързано отново с наркотрафик в съучастие с други българи. На две инстанции той бе осъден на 20 г. затвор, но върховният съд в Италия ги отмени и върна делото. За останалите осъдени обаче правосъдието не бе толкова снизходително - тежките им присъди бяха потвърдени.
1888
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД