:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,729,201
Активни 754
Страници 14,104
За един ден 1,302,066

В разрез със закона парламентът разреши чужд университет у нас

Народното събрание създава опасен прецедент по откриване на вузове
Броени дни преди началото на академичната учебна година, навръх 15 септември парламентът разреши чужд университет у нас в крещящо противоречие със закона за висшето образование. Висшето училище на франкофонията за администрация и управление ще обучава бакалаври и магистри, а в рамките на продължаващо обучение - и докторанти, без да е минал през оценка в Националната агенция за оценяване и акредитация, без да се подчинява на правилата за качество на обучението, без да е длъжно да гарантира правата на студентите, записани в закона. Вузът ще получи безвъзмездно от държавата помещения за срок от 10 години, ще се ползва и от привилегии при освобождаване от различни такси. Парламентът вчера гласува на първо четене законопроекта въпреки предупрежденията на опозицията, че взема противоконституционно решение.

Откриването на ВУФАУ стъпва на спогодба между България, международната организация на франкофонията и университетската агенция на франкофонията, изготвена тази година. Спогодбата променя статута на създания през 2002 г. Франкофонски институт по администрация и управление. Според новите текстове институтът се преструктурира като висше училище и ще може да обучава не само магистри, но и бакалаври, ще приема студенти и в продължаващо обучение. В спогодбата се споменава и обучение на докторанти. Те ще получават обучение в осигурени безвъзмездно два етажа в сграда на ъгъла на ул. "Народно хоро" и ул. "Леополд Седар Сенгор" в столичния кв. "Овча купел".

И студентите, и преподавателите ще бъдат освободени от такси за визи и такси за постоянно пребиваване. Правата на студентите по българското законодателство ще бъдат гарантирани, но не от университета, а от държавата, която трябва да им осигури и достъп до общежитие. Според спогодбата вузът ще готви преимуществено висши кадри от държавната администрация, от бизнеса и от неправителствените организации, като си поставя за цел да развива страните от региона и франкофонското пространство, става ясно от спогодбата. В нея не се казва нищо за дипломите, които висшето училище ще осигурява, но според обясненията на външното министерство те нямало да са на ВУФАУ, а на два френски и един белгийски университет. Проверка на "Сега" показа, че на същия адрес в София се помещава и съществуващият от 2002 г. институт. Според информацията на сайта http://institutfrancais.bg/ досега институтът е обучил 1600 магистри. Институтът предлага шест различни магистърски дипломи на френски университети, като една от тях е в съдружие с Нов български университет, и една - с Военната академия.

Не е ясно как точно юридически е защитено създаването на института през 2002 г., когато съществуваше изрична забрана за откриване на чуждестранни висши училища у нас, но той поне не се е наричал официално така. След преструктурирането му като висше училище нарушението на закона за висше образование е явно. От приемането на България за член на ЕС законът позволява европейски университети да откриват свои поделения у нас, но това задължително следва да стане по реда, по който се открива български университет или негово звено. Това означава проектът да мине през оценка в агенцията по акредитация, решението за откриване на вуза да се приеме от МС и НС, а впоследствие висшето училище да се акредитира и като институция, и като програми.

"Създаваме опасен прецедент на заобикаляне на закона, който ще отвори вратата за създаване на чужди университети на база двустранни спогодби, без никакви гаранции за качеството", коментира депутатът от БСП Михаил Миков. Според него е недопустимо в ситуация на криза и липса на студенти с лека ръка да се допуска откриване на висши училища в разрез със закона. "Университети не се разкриват по този начин дори в Уагадугу, накъдето замина бившият френски посланик", коментира още Миков. Депутатът от "Атака" Станислав Станилов също предупреди, че се взема противоконституционно решение. Настояването на опозицията решението да бъде отложено бе отхвърлено от залата. Депутати призоваха по темата да се вземе и мнението на просветното министерство, а не само това на външното министерство, което е водещо, но думата така и не бе взета от присъстващия зам.-министър на образованието Иван Димов. Опозицията все пак успя да извоюва второто четене да не е в същия ден и да има време за работа с проекта.

ПОМОЩИ

Сключването на спогодбата идва в активна година за франкофонията у нас, показва справка на "Сега" в информационната система на кабинета. През март бе подписано споразумение за откриване на структура на Международната организация на франкофонията, а впоследствие бе одобрено и споразумение за предоставяне от България на безвъзмездна помощ на проекти на МОФ. Кабинетът се съгласи да бъде отпусната безвъзмездна помощ за реализирането на два младежки проекта - "Аз съм франкофон, аз съм активен, аз мога" и "Франкофонска медийна среда в училище" с бюджет 64 453 евро. Това решение вече бе одобрено от парламента.
111
8941
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
111
 Видими 
15 Септември 2016 19:54
Депутати призоваха по темата да се вземе и мнението на просветното министерство, а не само това на външното министерство, което е водещо, но думата така и не бе взета от присъстващия зам.-министър на образованието Иван Димов.


Вместо българското правителство да защитава интересите на българските университети, каквито и недостатъци да имат, тарикатите отварят още една пробойна във висшето образование.
Всъщност кукувицата не беше ли известно време на френска издръжка?
15 Септември 2016 20:08
Без кукувицата не може да се вземе такова решение. Най-вероятно по нейна идея е това противоконституционно решение.
15 Септември 2016 20:11
Всъщност кукувицата не беше ли известно време на френска издръжка?


По всичко изглежда, че още е.

Интересно какво ги прави всичките тези пари.
15 Септември 2016 20:13
Каква е новината тук, че парламента нарушава законите ли?
15 Септември 2016 20:23
Народното събрание създава опасен прецедент по откриване на вузове
ТАНЯ ПЕТРОВА
Броени дни преди началото на академичната учебна година, навръх 15 септември парламентът разреши чужд университет у нас в крещящо противоречие със закона за висшето образование.

Американският университет в България, съкратено АУБ (англ. American University in Bulgaria) е частен университет, разположен в Благоевград, България.
Финансиране - USAID, ASHA

АУБ е основан през 1991 със съдействието на правителството на Република България и правителството на САЩ с цел да образова граждани, способни да посрещнат предизвикателствата на прехода в Югоизточна Европа и да изградят общества, формирани върху принципите на демокрация, частната стопанска инициатива, гражданската отговорност и толерантност към различните култури.[4] Основни спонсори на университета са "Отворено общество" и Американската агенция за международно развитие.

Университетът има три основни източника на финансиране: постоянни дарения (които в по-голямата си част са осигурени от Американската агенция за международно развитие и Институт „Отворено общество”, частни и корпоративни дарители и учебни такси. Приятели и поддръжници от цял свят, сред тях Джон Димитри Паница, Ана Чапрашикова, Минко Балкански, Атанас Замфиров, фондация „Америка за България” и много други, помагат за развитието на АУБ.

Акредитация

Американският университет в България е акредитиран както в България[8], така и в САЩ. АУБ е получил акредитацията си в САЩ от New England Association of Schools and Colleges.

По уикито!
15 Септември 2016 20:25
Аууу какъв вой с/у чуждите университети. Ако те обучават висшата държавна администрация — ще имаме по-големи шансове да станем нормална държава. Представям си българските преподаватели Герджиков, Близнашки, Панайотов, Вълчев на какво могат да научат студентите — само на кражби и "навеждане".
15 Септември 2016 20:44
Това не е ли НПО-то заради което искаха да изхвърлят български учени от общежитията та да освободят блок.
То още май не се е разминало.
И вече ВУ.

Ако гледаме европейските практики (случая Барозу) тая ...... вече щеше да е обявена за чуждестранен агент,при това с повече основания и да и е забранено да влиза в българска институция, камо ли да "министерства".

А за парламата.
Мисля си не е ли време да направим един референдум за генерал губернатор, руски, немски, американски, френски, да се гласува и да се свършва
15 Септември 2016 21:12
Веднага да бъде сезиран агент 'Ивайло' за нарастващата франкофония. Възлага му се да отгледа и възпита бъдещо поколение франкофоби!
15 Септември 2016 21:33
Доскоро точно в сий многоуважаемий форум ехтеше праведния гняв от изобилието на университети и униветситетчета в татковината, 57 по спомен. Още един затвърждава пародийността на вишото у нас, колкото и да е "чуждестранен".
15 Септември 2016 21:36
Добре дошли мики-маус университетчета от цял свят! В БГ има аборигени за ограмотяване. Един въпросец - дипломите на този франкофонски университет с неясно име и акредитация в кои територии (извън нашенската) ще се признават? И що направо не го наравиха дистанционен за обучение на франкофонски администратори по интернет, ами се налагат такива освобождавания от такси и привилегии? Не съм чувал в англосаксонския свят да бръснат администратори щото били франкофони. Ама като сте рекли...
15 Септември 2016 21:48
в българия нали българския език е официален
защо има дори и езикови гимназии в българия които учат децата на чужд език
чужд език може да се учи в кьщи или езикови курсове извън училище
15 Септември 2016 21:53
Щото се поучихме от румънския опит - дето от римляни станаха френски галфони.
15 Септември 2016 21:54
След като в Народното събрание дори не са допуснали възможността за отлагане на решението най вероятно едни хора вече са взели парите за тази работа и имат срокове в които да я изпълнят.Толкова са прозрачни нещастниците дето трупат пачки от рушвети а не се усещат че следващото КТБ в което ще им изгорят паричките вече е на ход.Трупат трупат парици като катерички които трупат лешници в хралупата и на края идва баба меца и им ги взима на куп.Жалки измекяри!
15 Септември 2016 21:59
А бе, те 27 години насърчават народа си да емигрира, вие тук за един университет се дърлите. Ми да отварят, то няма и кой да кандидатства
15 Септември 2016 22:19
А за ХУИ / Учителския в Аскуу/ няма и леф.
15 Септември 2016 23:15
доживяхме: масови протести срещу откриване на чужд университет в България!!! Нарушавал бил конституцията s'il vous plait !

че в българия има ли университети? Има ВУЗ-ове, ама не е същото.
15 Септември 2016 23:19
че в българия има ли университети?
що бе, ти кво си завършил? университет в тимбукту, невям
16 Септември 2016 01:38
Парламентът вчера гласува на първо четене законопроекта въпреки предупрежденията на опозицията, че взема противоконституционно решение.

За една противоконституционна парламента да гласува противоконституционен закон е напълно законно...
16 Септември 2016 02:55
Европейски университет е нещо чуждо за България!? За опитите да се отвори ислямски университет, или както там го бяха наименували, никакъв шум не се вдигна. Я да се огледаме, какви преподаватели преподават в българските ВУЗ - преобладаващо престъпни лица с минало в ДС и мафията, руски агенти и пасмина от безгръбначни нагаждачи. Ето защо е този рев.
16 Септември 2016 04:37
Може да се ражда нов пиниз?Междудържавните споразумения отварят широко врата за конвергенция на партиините елити.Нещо подобно на иновацията заменки.Предизборно празни обещания се лееха смело......Маи са се наредили в редичка желаещите за публично-частно партниорство-- Предълга, целева стратия,но есенцията".....Турската и немската медицина се развиват, а българската не се развива" – така коментира повишеният интерес към чуждите клиники д-р Васил Маргаритов, който е представител на медицинския холдинг "Аджъбадем" за България....По думите му, ако държавата подпише междудържавно споразумение с Турция би могла да постигне още по-ниски цени, отколкото сега се плаща на частно. "Въпрос на стопанска сметка – да си купим два киберножа и да обучим хората ще ни е по-евтино или да подпишем държавно споразумение, защото като отиде да преговаря министър с министър е друго", коментира Маргаритов и даде пример, че Белград има подписано споразумение за гама нож с Турция." 15 януари 2015 Да бягаш от България... за здраве http://www.mediapool.bg/da-byagash-ot-bulgaria-za-zdrave-news229299.html
16 Септември 2016 05:20
вузът ще готви преимуществено висши кадри от държавната администрация, от бизнеса и от неправителствените организации

ПУЦ с една дума. За който е вътре в случващото се във висшето образование в момента, е ясно, че тенденцията е към заТриване на държавното висше образование чрез лобистки натиск от страна на гъ-жа Кунева за частното и чуждото. Начи, за да няма неясноти, гъ-жата отпусна по 25-30 бройки в специалности като "Администрация и управление" и "Туризъм" в държавните университети, под предлог че има прекалено много специалисти, а разреши 600-700 души прием по същите специалности в частен пловдивски колеж. Очевидно, че и за тоз "университетец" правилата й не важат. Междувременно гъ-дин Танев под благосклонния поглед на НС направи университет частен колеж по туризъм в Албена и още един частен колеж, малко преди гъ-дин Танев да сдаде поста и да стане съветник на премиера по въпросите на образованието, ха-ха-ха...
Повечето, което мога да кажа, е, че случайниците, турнати да затрият българското образование от детската градина до докторската степен
1. Не са наясно изконно със смисъла на понятието "университет";
2. Че има откровена, видима, ясна и свръхбърза тенденция за заТриване на държавното образование и в частност на държавните университети - засега в провинцията - с груб административен натиск от страна на гъ-жа Кунева, в качеството й на специалист по?... затриването на България. Талантливите, но беднички деца от Силистра, Карнобат или Харманли, чиито родители нямат средства да им плащат образованието в частни висши "заведения" ще ... копат компири?, обслужват "мигранти"?, берят ягоди/портокали/маслини в ЕС или...
3. Българското общество е вторачено в пъпа си, Анита Мейзер, Митьо Очите? и нехае нито за бъдещето на България, нито за бъдещето на децата си?
Каквото още имам да ви кажа, вече е казано, през 1924 г.:
моя родино и пламнало родно небе,
де е народа и де е земята бунтовница,
де сме, о мое печално и равно поле!
16 Септември 2016 05:25
В допълнение: Законът Игнатов отвори широко вратите за всякаква агресивна посредственост, в резултат от което в момента - лично съм свидетел, че и потърпевша - осъдена, че съм защитила грамотна и съвестна дипломантка на 1400 лв. глоба за "уронване на академичен престиж" от атаките в рецензия на доктор българист, допуснал 38 печатни, правописни, пунктуационни и граматични грешки в текст от 4 страници, за научната компетентност на тез страници въобще дума не може да става. Налице са и игнатовски доценти, бъркащи "пространствен" с "пространен" - парономазия му викаме като фигура, иначе си е признак на невежество Това е най-безобидното всъщност, на което съм свидетел. Но иначе са свръхнапористи ХУИнвейбините. Като всяко невежество. Щото невежеството е сила, нели? Пък знанието носи само печал
16 Септември 2016 05:40
П.П. Като допълнение към горното, особено за канещите се да гласуват за т.нар. "лява България", бургаският съд има негласно нареждане делата, водени от кантората на бившия ръководител на БСП в Бургас, в никой случай да не бъдат загубени. И не са. Скоро отнеха длъжността "доцент" на колежка, въпреки решение на научно жури и факултетен съвет заради протеже на кантората с няколко публикации в ежедневната преса. С хастара навън се обръщат законите, логиката и смисъла, само и само кантората да не загуби дело.
На тоз фон още един частен чужд университет при демографски срив и 41 % неговорещи български език ученици, си е просто подробност от пейзажа.
16 Септември 2016 05:44
Образованието е бизнес както всеки друг бизнес. Има търсене и предлагане. Това кой и къде ще отваря филиал за бизнеса е работа на бизнесмените.
Публична тайна е че благоевгрдското АУБГ е всъщност ЦРУ, под прикритието на учебно заведение.
Е, същото правят и франко цру-тата ... .
За момент изтръпнах да не би и араб-джихад цру-тата да тръгнат да правят филиали в БГ. ...
Както е да е, само да не започнат тези цру-та да се стрелят... тогава ще се забърка голямото л...но.......
16 Септември 2016 05:47
Образованието е бизнес както всеки друг бизнес. Има търсене и предлагане.

Тцъ. Има много плодотворна дискусия по въпроса за философията и смисъла на образованието в архива на форума между Хамел, Туткалчев и още един форумец. А за Хамел и Туткалчев мога да се подпиша, че разбират от същността и обществените функции на образованието. За разлика от Веско Методиев и Меглена Кунева примерно. За Танев пък - изобщо no comment.
16 Септември 2016 07:29
Значи вече пускаме "еничарските" училища на наша земя??? И те ще произвждат специалисти, които не се знае дали ни трябват на нас или на тях, или въобще не ни трябват? Защо не пробваме на принципа на реципрочността да наоравим български университет в Париж с тяхно финансиране?
16 Септември 2016 07:47
Къде е дьо Кабан?
16 Септември 2016 07:54
Защо не пробваме на принципа на реципрочността да наоравим български университет в Париж с тяхно финансиране?

Само заекни и ще видиш
Прочее в Гърция и в Англия имаше масови протести срещу откриването на частен колеж в столицата на Албиона и частен университет съответно в Гърция. Един. До наште прэсси такива новини не долазват естествено. Щото в Албиона таксите са огромни, но никой не казва, че другата половина от тях се плаща от Албионската държава. Поради което Оксфорд и Кеймбридж са пълни със синчетата на арабски шейхове и индийски милионери. Наглосаксонски особености на националния лов, сър. Пък тука на куневиците е поставена задачка в рамките на една учебна година не да ги стигнат, ами да ги задминат. Е, задминават ги.
16 Септември 2016 07:56
Прочее и с ядрената енергетика, приватизацията и ЕРПтата, инвестициите в "умни" електромери, цените на електроенергията (пропорционално доходите) и пр. отдавна сме задминали Франция. Примерно. Прахтът ни дишат галите направо със своя етатизъм.
16 Септември 2016 08:00
Настоящето българско Убраз_У_вание е досущ настоящата българска Е_Страда!
16 Септември 2016 08:36
Кога сме били приятели с Франция? Колко беди са сполетяли България заради престъпната държава Франция.... Сека заради Пръмовица, ексминистъра Вълчев и други боклуци се подлагаме на францетата... Ами ето ви утре турски университет в България, вдруги ден ислямски университет (сунити) финансиран от Саудитска Арабия и Катар, ислямски университет (шиити) финансиран от Иран и Ирак, после македонски университет (сърбомани)... а може и университет Ал Кайда и университет ислямска държава...
Ами най-добре е за всеки студент университет!
16 Септември 2016 08:38
У нас има две категории - неграмотни и висшисти. Скоро трябва да приемат неграмотните директно за студенти.
16 Септември 2016 08:47
"Създаваме опасен прецедент на заобикаляне на закона, който ще отвори вратата за създаване на чужди университети на база двустранни спогодби, без никакви гаранции за качеството", коментира депутатът от БСП Михаил Миков. Според него е недопустимо в ситуация на криза и липса на студенти с лека ръка да се допуска откриване на висши училища в разрез със закона.

Ситуацията на криза е истинска, щом като и СУ не може да направи приема си.
http://news.bnt.bg/bg/a/svobodni-mesta-v-sofiyskiya-universitet-i-sled-tretoto-klasirane
Особено впечатлява положението в ЮФ - "Тази година обаче 84 от местата са останали непопълнени - 47 за редовно обучение и 37 за задочно".
Само че ... децата отдавна проумяха, че нашите вузове се занимават с много дейности (та се докараха и до фалит - виж ВТУ), но в редки случаи - с истинско образование и се насочиха към европейски университети. А университетите ни вече разчитат на тези със слаби финансови възможности.
А за господин М.Миков университетът е престижен момент от политическата му биография. Недопустимо е и това, нали?
http://www.faktor.bg/petak-13/44576-pod-nosa-na-desnite-priemat-zakoni-v-interes-na-mihail-mikov-i-nomenklaturata.html
16 Септември 2016 09:36
"Тази година обаче 84 от местата са останали непопълнени - 47 за редовно обучение и 37 за задочно"

Това е защото в де-що има села и паланки с помощта на "летящи" хабилитирани лектори се изпонаоткриха n на брой юрфакове и специалности по право.
16 Септември 2016 09:42
"Университети не се разкриват по този начин дори в Уагадугу, накъдето замина бившият френски посланик", коментира още Миков.

Учебно помагало за досегашния посланик у нас Ксавие дьо Кабан и сие
http://www.duma.bg/node/131915

16 Септември 2016 09:43
та се докараха и до фалит

Резултат от "Парите следват студента", "пазарна конкуренция" между държавните университети в резултат от министерстването на Д. Вълчев и затваряне на очите за откровени беззакония на ректори, закриляни от МОН, под предлог че университетите са автономни. Че автономията е само академична, а не грубо потъпкване на ЗВО, тишина. Разполагам с фрапиращи примери - обявен за незаконен ректор от трибуната на НС от самия Игнатов, понеже е навършил пенсионна възраст преди всъпване във втория си мандат, необезпокоявано си завърши втория мандат, щото министърът бил нямал право да се намеси?!. И получи поздравления от следващия министър за 70-годишнината си, като си приключваше мандата. При наличие на решение на Европейския съд от 2010 г. за подобен казус. Междувременно назначи за пом.-ректор зет си да движи всичките парични потоци и обществени поръчки. Безнаказано.
Буркина Фасо викате, а? ЕС и ЕТАЦ, нали?
Който в частни разговори по кабинети заекна за нередности, си получи и получава шамарите. Наследницата пък е бетер, понеже е автономна не само от ЗВО и ЗРАСРБ, но и от спазване на собствените си правилници и решенията на собствения си Академичен съвет..
Та така с висшето образование, качеството му и останалите "ценности".
16 Септември 2016 09:44
rurade 16 Септември 2016 07:47
Къде е дьо Кабан?

Късно се включвам, та си ме предварил.
И аз се канех да попитам къде е маркиз дьо Карабас да ни обясни кое е законно и да одруса гнилите ябълки, защо пък не и сливи?
16 Септември 2016 09:50
Тцъ. Има много плодотворна дискусия по въпроса за философията и смисъла на образованието в архива на форума между Хамел, Туткалчев и още един форумец. А за Хамел и Туткалчев мога да се подпиша, че разбират от същността и обществените функции на образованието. За разлика от Веско Методиев и Меглена Кунева примерно. За Танев пък - изобщо no comment.

И в братска Русия същите проблеми:
К ПРОШЕДШЕМУ ДНЮ ЗНАНИЙ
Ключевые слова:
Новостиобразованиеразвитиерейтингталантливый учительшколаО сущности человека
Опубликовано:
Источник: оригинал
«Величайшее бедствие цивилизации - ученый дурак».К. Чапек

http://www.ymuhin.ru/node/1439/k-proshedshemu-dnyu-znaniy
16 Септември 2016 09:51
що бе, ти кво си завършил?

Ти, сега, що така?
Ми може да си нема вишо, човекът?!
Я глей кви ги пише...
ВУЗ-ове! Сигурно го е било срам да учи в тях.
16 Септември 2016 09:56
Глобализацията върви с пълна пара - няма граници, няма история, няма образование, няма национална гордост, няма патриотизъм, няма държава.
16 Септември 2016 10:00
Светице,
За всичко написано до тук (и за после)
и
16 Септември 2016 10:05
Истината е че с български език и гимназиално образование без чужд език и провсионално образование не ставаш за нищо
16 Септември 2016 10:08
Какъв е проблемът, ако въпросното заведение няма да издава български дипломи за висше образование?
16 Септември 2016 10:14
А някой знае ли, в тоя "американски университет" - да са създадени нови технологии или някакви продукти? Двигатели, машини, нещо за икономиката и производството?
16 Септември 2016 10:15
fractal 16 Септември 2016 10:05
Истината е че с български език и гимназиално образование без чужд език и провсионално образование не ставаш за нищо

Тъй тъй... и ако не си и католик - направо си си зелка, шот от тикви вече не остана свободно място.
16 Септември 2016 10:37
Ей, няма отърване от Кабана и кабанщината...

16 Септември 2016 10:40
А някой знае ли, в тоя "американски университет" - да са създадени нови технологии или някакви продукти? Двигатели, машини, нещо за икономиката и производството?
Кадри кове АУБ, кадри... А те, както е известно не само на Сталин, решават всичко!
16 Септември 2016 10:41
Абе нали университетите в България са много !?? Защо се разкриват още и още. Да не съм чул някой политик пак да повтори това твърдение.
16 Септември 2016 10:53
Един подобен университет би имал своите студенти - най-вече от бившите френски и белгийски колонии в Африка. Особено ако им се обещае, че това ще е мост към заселването им в ЕС.
16 Септември 2016 10:54
Че вече взе да прави лошо впечатление липсата на африканци е една европейска столица каквато е София!
Ще ни обвинят в расизъм!
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД