Каквото било - било. Най-сетне се видяхме с пари благодарение на все по-безпаричния български печат. "Стандарт" направо тържествува: "Харчим с 3,5 млрд. повече". Разбира се, не става дума за харчове на журналисти. Радостта на редакцията е за всички, на които държавата дава заплати, а признанието е за най-заслужилия - премиерът Бойко Борисов, украсил със светлия си лик публикацията. Всички чакат неговата щедрост да огрее навсякъде, включително и "частните" издания.
"24 часа" не пада по-долу в плетенето на венци, което трябва да ни убеди, че никога по-рано не сме били толкова добре. Като прочетеш - "Рекордно голям бюджет догодина", разбираш, че нищо по-хубаво не можеш да си пожелаеш, освен точно тази власт да продължи да ни управлява.
България е станала толкова привлекателно място за живеене, че чужденците се стичат към нея да й донесат златото си. "Монитор" се позовава на собствено разследване под заглавие "Мигрантско злато затрупа заложните къщи". Сега разбираме защо ни създават проблем пришълците - при нашите пълни държавни трезори вече няма къде да съхраняваме чуждото злато. Но много добро не е на добро и "Монитор" компенсира с второ заглавие: "Плъзнаха фалшиви ламаринени еднолевки". Някой решил да не товари повече държавния бюджет с прекомерни очаквания и поел сам товара да сече монети. Вестникът като същинска "институция в печата" спуска указание как да различим ментето: "Св. Иван Рилски е изписан с по-големи букви от оригинала". Така че, от утре ходете на пазар с шублер, за да мерите до стотни от милиметъра надписите по монетите.
За какво са ни фалшиви пари, когато има толкова много истински? Съвсем просто - с истинските купуваме "Музейни бойни машини" от САЩ, разкрива недискретно "Труд". В края на краищата парите трябва да се въртят. Щом с истински пари купуваме фалшива бойна техника, ще разчитаме на фалшиви пари за истински потребителски стоки в България.
|
|