Марк Зукърбърг, който държи основния пакет от акции, все пак има последната дума и засега не показва намерение да се оттегли. Той ще свидетелства през американския Конгрес на 11 април заради скандала с "Кеймбридж Аналитика".
Междувременно стана ясно, че от "Фейсбук" са изтрити стотици руски акаунти и страници, свързани с т.нар. фабрика за тролове, обвинена от САЩ в разпространяване на фалшиви новини и дезинформация в предизборната кампания за президентския пост в страната през 2016 г. Много от тях били свързани с базираната в Русия Федерална новинарска агенция (ФНА). Експертите по сигурността на "Фейсбук" са на мнение, че ФНА е "технологично и структурно свързана" с базираната в Санкт Петербург Агенция за изследване на интернет. Зукърбърг смята, че ведомството "няколко пъти е действало, така че да измами и манипулира хората по света, и не го искаме повече във "Фейсбук".
Социалната мрежа обяви, че няма да прилага в глобален мащаб новите европравила за защита на личните данни, които влизат в сила в края на май. "Епъл" и други високотехнологични компании се ангажираха да предоставят на американците същата защита и права, каквито ще получат и европейците.
ИНЦИДЕНТ
39-годишна американка стреля вчера в централата на онлайн платформата YouTube в калифорнийския град Сан Бруно, като успя да рани трима души и след това се самоуби, предадоха информационните агенции. Единият от пострадалите е в критично състояние. Нападателката беше идентифицирана като Насим Агдам - блогърка, която била гневна, че платформата сваля нейните клипове и не й плаща за тях. Бащата на жената твърди, че предупредил полицията в Сан Диего, където живее семейството, че Насим може да атакува офисите на YouTube, тъй като "мрази" платформата.