БСП ще представи на предстоящия си конгрес на 1 август в Габрово поне 150 от своите кандидати за кметове, похвали се в Добрич депутатът от левицата Стефан Данаилов. На следващия ден конгресмените и номинираните ще се качат на Бузлуджа.
На този етап са известни само 75 от кандидат-кметовете на червените, но до края на юли ще бъдат огласени номинираните във всички 263 общини.
В социалистическата партия вече работели активно върху посланията и логото за местния вот през октомври.
Данаилов коментира оттеглянето на синята кандидатура на Пламен Орешарски за кмет на София като "уплах на ръководството на СДС от резултатите, които показват социологическите изследвания". Другото обяснение на Ламбо е, че Пламен Орешарски не тръгнал с агресивна кампания спрямо опонентите си и това не се харесало в партията му. Озадачаващо е, че столичната общинска организация на СДС ще вземе решение за случилото се едва в понеделник, след като ръководството на партията вече се произнесе - това напомня за тоталитарните времена, отбеляза Данаилов.
Няма да е лошо Ламбо да нареди кметовете на всеки километър към върха и да се провикват един на друг колко е скочил рейтинга на червенета партия.
Прочее не е ли предвидена в програмата и рота стрелци, която да се качи на Бузлуджа с явно агресивни намерения?











