:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,849,581
Активни 214
Страници 27,525
За един ден 1,302,066

БСП: На местните избори ще покажем, че има алтернатива

В обществото има представа, че няма и не е възможна друга алтернатива на сегашната десноцентристка политика. Можем чрез програмата си за регионална политика да покажем, че има лява алтернатива за управлението на страната. Това заяви лидерът на БСП Сергей Станишев след пленум на БСП, който реши единодушно на 1 август в Габрово да се проведе заседание на 45-ия конгрес на БСП, посветено на местните избори.

Соцлидерът обясни, че представянето на регионалната политика е и една от причините за свикването на конгреса. На него делегатите трябва да одобрят управленската лява регионална програма. "В регионалната политика могат ясно да бъдат приложени и демонстрирани левите принципи на едно управление", каза Станишев. Той заяви, че в момента в тази политика ясно се откроил неолибералният модел на развитие на страната, който довел до крещящи диспропорции в развитието на отделните области. Соцдепутатът Петър Димитров даде пример с това, че по отношение на БВП на човек от населението в Северозападния район на страната е 6 пъти по-нисък от този в Югозападния с център София. Той обясни, че левите са разделили в програмата си областите на две групи - лидиращи и дънни. В първите са 6 града, сред които София и Варна, които са най-близо по развитие до ЕС. На 6-те дънни области пък държавата трябвало задели по-голям ресурс. Соцлидерът каза и че другата цел на конгреса е консолидиране на партията, спиране на вътрешното напрежение и представяне на кандидатите. Номинираните трябва да видят каква отговорност поемат, каква сила стои зад тях и да добият самочувствие, каза Станишев.



каре



ГОТОВНОСТ



БСП е излъчила до този момент кандидати за кметове в 129 общини, от тях 17 са в областните градове. Очаква се до 1 август да са известни номинациите за 180 общини, каза зам.-шефът на БСП Румен Петков. До момента има 64 общи кандидатури на "Нова левица" и Коалиция за България. Петков обясни, че СДС са излъчили 84 кандидатури за кметове. Соцръководството призна, че БСП има сериозен проблем в Силистра. "Там е замразен преговорният процес с партньорите, а общинският партиен съвет на 5 поредни заседания не е съумял да вземе решение и да заяви ясна позиция за кандидатурата за кмет", каза Петков. Заради проблема ИБ вика на свое заседание местното БСП. На него соцръководството ще нареди да се подкрепи сегашният кмет на Силистра Иво Андонов.
4
737
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
4
 Видими 
21 Юли 2003 13:32
интересно ще е да се направи демографски и политически анализ на 6-те "лидиращи" и 6-те дънни области. ще излезе че в първите бсп няма почти никакво влияние, има балансирана демографска структура и т.н., а в дънните (експертите ги наричат депресивни между другото!!!) демографският срив е тотален и червените бабички мачкат на изборите....
ха първо заселете младите хора там господа социалисти, пък тогава правете регионално-разпределителна политика, щото дефакто пак ще взимате отдето е съсредоточена младежта.
пък ако става дума за свежи инвестициики (може пък аз да не съм разбрал) още по добре...
21 Юли 2003 13:59
Ангелари,
Най-простс казано "ляво" значи защита на бедните. Не се чуди че бедните са червени. Чуди се защо десните създадоха толкова много бедни. И още, дори и при нашата демокрация никоя власт не може да "засели" млади хора там където няма хляб.
21 Юли 2003 17:34
то има бедни и бедни.
а на мен идеята ми беше че ако пак ще взимат от младите за да дават на пенсионерите, накрая няма да има кой и соцмладежката организация да им напълни.
21 Юли 2003 17:36
ще покажем, че има алтернатива
Хе хе хе, ние това го знаеме, на нас джокер не ни требе!
Мноо добре я знаеме алтернативата, даааа!
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД