Милен Велчев, финансов министър:
Българинът реално ще усети резултатите от икономическия напредък през идните 1-2 г. Има определено изоставане във времето, в което добрите постижения на икономиката се трансферират във висок стандарт на живот.
Милко Ковачев, министър на енергетиката:
Миналата година очаквахме, че ще има спад на потреблението на електроенергия, а се оказа, че има 4% ръст на потреблението от промишлеността и 1% спад на битовото потребление. Тази година обаче има 4% общ ръст, включително и на тока, употребяван от домакинствата. Т.е. реалността показва, че има ръст на жизненото равнище. Дори топлофикациите бележат ръст на увеличение на абонатите.
Николай Василев, вицепремиер и транспортен министър:
Сред по-важните успехи са доближаването до НАТО и ЕС, икономическият ръст от близо 5%, намалението на безработицата от 19 на 13%, 10-те увеличения на кредитния рейтинг на страната, увеличаването на валутния и фискалния резерв 2-3 пъти, постигането на изключително ниски лихви, ръстът на износа.
Мехмед Дикме, земеделски министър:
Единственото, което не успяхме да свършим, е да се организира по-навреме уедряването на земята. Като успех виждам доброто законодателство, програмата САПАРД, преструктурирането на земеделието и въвеждането на директни разплащания в отрасъла.
Пламен Панайотов, вицепремиер:
Минус за нас е бавната приватизация, но това, което зависи от правителството, ще бъде направено. На средата на мандата повечето от поетите ангажименти по управленската програма са изпълнени.
Соломон Паси, външен министър:
Това, което не успяхме да постигнем през тези 800 дни, е казусът в Либия. Сред успехите ни е поканата за НАТО, ратификацията за членството от американския Сенат, датата за крайно членство в ЕС и приключването на преговорите с ЕС през 2004 г. През следващите 800 дни смятаме да извлечем и конкретни резултати от тези постижения.
|
|