:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,835,431
Активни 272
Страници 13,375
За един ден 1,302,066

Христина Христова отстъпва пред общините

Социалната министърка Христина Христова започна да отстъпва пред общините, които масово бяха орязани по програмата "От социални помощи към осигуряване на заетост".

Днес ще бъдат подписани договори с община Казанлък, чийто два проекта за 268 метачи в града и околните селища първоначално бяха отхвърлени. Още не е ясно какъв ще е броят на наетите. Промененото отношение към община Казанлък от страна на социалното ведомство тук свързват най-вече с факта, че кметът инж. Стефан Дамянов бе избран с подкрепата и на НДСВ.

От новата година обаче без държавна субсидия остава Центърът за палиативни грижи в Казанлък. Досега там по програмата "Шулева" препитание намираха 7 медсестри, работещи като социални асистенти. По програмата спечелиха проекти на "Арсенал", "Топлофикация", "Капрони" и една частна фирма.

Община Русе също е спечелила проект - за 150 безработни. Работното време на наетите през 2005 г. се намалява на 6 часа, с изключение на социалните асистенти, които са на пълен работен ден.
1
731
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
1
 Видими 
10 Януари 2005 08:56
Как се става социален асистент? Аз съм кандидат, не че знам, какво означава това.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД