Главният прокурор Никола Филчев е декларирал нова придобивка. В графата за недвижими имоти той е отбелязал закупуването на "ливада около Ракитово". Любопитно е да се отбележи, че той е записал, че притежава "около 1/2 от 1572 кв.м." от въпросната ливада. Стойността на сделката е 500 лв., като парите за нея са дошли от заплатата на главния прокурор. Други недвижими имоти Филчев не е отбелязал. Миналата година тази графа беше празна.
За трета поредна година той декларира, че е собственик на "Москвич", който е купил за 6400 лв., дошли от заплата, дарение и наследство. Безспорно главният прокурор е и спестовник. Така през 2001 г. той имаше 10 000 лв. в брой, следващата година те бяха 20 000, а в сегашната декларация са вече 30 000 лв. Като странични доходи е записал 6 814 лв. От лекции в УНСС е взел 2 794 лв., от правния институт на БАН - 2520 и от заседанията на Висшия съдебен съвет - 1500.
За разлика от него станалият популярен напоследък прокурор от Върховна касационна прокуратура Спартак Дочев е купил миналата година "Опел Вектра". В останалата част Дочев твърди, че няма промяна от предишните години.
И зам.главният прокурор, и ръководител на Върховна касационна прокуратура Христо Манчев е записал, че няма промяна от предходната декларация. Той разполага с 13 473 долара и 5850 евро, които са от негови и на съпругата му спестявания. Съпругата му е взела 28 000 лв. като адвокат, синдик и от търговски дружества. Все още му виси банков кредит от 61 000 лв., взет за покупка на жилище.
Няма промяна в декларацията и на завеждащия отдел във ВКП Цеко Йорданов. Единствено като страничен доход е отбелязал 143 лв. от заседания на ВСС.
Апелативният прокурор на Пловдив Росен Димов пък тази година не е вписал недвижими имоти. Миналата година той беше декларирал общо 7 имота - 4 на негово име, един на името на жена му и два на сина му. Възможно е просто да не е попълнил нищо, защото няма промяна. Още повече, че е записал, че има 64 702 лв., част от които е придобил като наем от имущество. Той е декларирал, че има автомобил "Сузуки", купен за 3800 лв. лични спестявания.
Имоти вече не е обявил и бившият апелативен прокурор Иван Петров. Миналата година той декларира, че с децата му имат имоти в Сандански, Предела, Разлог, Благоевград и София. Но не беше обявил автомобил. Сега е отбелязал два - "Опел" за 2000 лв. и джип "Чероки" за 5000 лв. И двете придобивки са от спестявания. Той е декларирал пътувания зад граница: В Гърция и Белгия за обучение и отделно в САЩ, Франция (Съвета на Европа) и Македония.
Директорът на Националната следствена служба Ангел Александров също не е декларирал имоти. Той и съпругата му са взели на лизинг автомобил "Шкода Фабия".
За разлика от миналата година председателят на Конституционния съд Неделчо Беронов е отбелязал апартамент от 98 кв.м в София, който е купил заедно със съпругата си за 58 2000 лв. Миналата година той беше декларирал двор и вила във варненско село и право на ползване върху апартамент във Варна.
|
|