:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,741,514
Активни 690
Страници 26,417
За един ден 1,302,066

Арменец излага "царски" чаши в бившия дворец

Не е задължително красивото да бъде и полезно, но чашите, стъклениците и свещниците на Хари Арабян, изложени в НХГ, са едновременно и двете. За изящните предмети, вдъхновено измайсторени от скулптура арменец, може да се каже, че са "царски". Затова идеално се вписват в атмосферата на бившия царски дворец. Шефът на НХГ - Борис Данаилов определи Хари Арабян като "уникално явление в българската пластическа култура", но едновременно с това и като "изключително скромен и добър човек".

Авторът на витиеватите стъкленици и свещници и на обкованите с метал в причудливи форма стъклени чаши бе най-целуваният мъж на откриването на своята изложба "Метал и стъкло". И двете характеристики, отправени към личността му, изглеждаха непреувеличени. На фона на класическата музика, изпълнена на живо, експонатите стояха още по-аристократично.

Металът и стъклото се "обичат" по особено стилен начин, облагоредени от хрумванията на Хари Арабян. Предметите, създадени от него, притежават завидна гъвкавост. Бокали, обковани с метални плетеници, в които проблясва седеф, фруктиери и дори купи за фъстъци могат да се видят на втория етаж на НХГ. Много често художникът се дистанцира от уталитарната същност на предмета, отправяйки се в търсене на чистата пластичност. А това се забелязва дори от неспециалисти.



ТЕКСТ СНИМКА: Предметите на Арабян са симфония от стъкло и метал. СНИМКА АРХИВ
1024
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД