:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 447,814,975
Активни 329
Страници 34,302
За един ден 1,302,066

Умуват за размяна на земи

Учени предлагат взаимно отстъпване на територии между Македония и Албания
Македонски академици развиват идеята конфликтът между македонците и албанците в страната да бъде решен безкръвно с доброволна размяна на територии между Македония и Албания, писа вчера скопският ежедневник "Вечер". Изданието, свързано с някои "твърди кръгове" във ВМРО-ДПМНЕ, посочва, че след всичко, което през последните месеци се случи в Македония, македонците и албанците като представители на две "диаметрално различни цивилизации" и без предишното доверие помежду си вече не могат да живеят заедно.

"Вместо да воюват и да проливат кръв, по-добре е цивилизовано и мирно да се сбогуват", пише "Вечер". Според плана Македония би трябвало доброволно да се раздели с някои западни части - град Дебър, частта от Гостивар към Шар планина, западните земи по река Вардар към граничния пункт Яжинце, включвайки град Тетово и селата в долината Полог, където има компактно албанско население.

Албания би трябвало да отстъпи своята част от брега на Охридското и на Преспанското езеро с град Подградец и Мала Преспа, където според "Вечер" живеят "етнически македонци". Албанците от другите райони на Македония би трябвало да се изселят в частта от Западна Македония, която "минава" в Албания, а македонците от Тетово, Гостивар и Дебър да се преместят на изток. "Преселението на народите" би се развивало доброволно с тримесечен период за размяна на къщите между албанци и македонци.
366
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД