R.A.T. - вярно, че сто и шестдесет депутати не са малко, само че опитът ми кара да не съм оптимист.
Парламентът наистина е избран от гражданите и разполага с първичната законодателна власт, но кажи ми реално, кой има по-голяма тежест парламента или МС, чие мнение важи повече това на депутата или на премиера. Реално парламентът се използва, за да придаде демократичен облик на решенията на МС. И всичко това е въпреки факта, че ние (гражданите) избираме пряко парламента, а не МС. В последните години парламентът (не само в България, по принцип) не законодателства, той гласува законопроектите внесени му от правителството.
Всички тези думи ги изписах, за да се опитам да обоснова тезата си, че парламента няма да гласува отстраняването на Главния прокурор, защото той не си върши работата (т.е. защото гражданите искат), той ще го отстрани, защото по някакъв начин това е спуснато като необходимост от правителството (защото засяга интереси на кръгове близки до управляващите).
Нормалната европейска практика създала се през последните 100 години показва ефективността споровете между различните власти да се решават, не чрез налагането чрез сила на една от тях, а чрез отправянето им към една неутрална власт каквато е Конституциония съд, не виждам причини да се делим от нея.
Редактирано от - Kaligon на 17/12/2005 г/ 18:44:49