:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,796,673
Активни 626
Страници 23,547
За един ден 1,302,066

Нов скандал НДСВ-БСП заради кадрите по места

И двете партии смятат формулата 8:5:3 за валидна само на национално ниво, червените назначения извън София се брояли на пръстите на двете ръце
Две седмици след като избухна скандал между БСП и ДПС за властови постове в Кърджали, в тройната коалиция се разгоря нов спор за кадрови назначения по места.

Този път дебатът е между социалистите и НДСВ. Схватката тръгна от главния секретар на жълтата партия Владимир Дончев. Той обяви, че НДСВ не приема формулата 8:5:3 за административните постове по места. Според него такава формула е порочна, защото противоречи на професионализма. Дончев бе категоричен, че няма коалиционно споразумение или договорка за прилагането на подобно съотношение при назначенията на кадри. "Не участваме в тази формула и напълно я отричаме", каза той пред "Сега". Единствената уговорка между партньорите била да се подменят само хората, които излизат в пенсия.

В началото на мандата на кабинета НДСВ атакуваше БСП заради кадруване по места. Скандалът бе притихнал, но Дончев отново го разпали заради "червена кадрова чистка" в Пловдив. Като пример той посочи уволненията на шефката на регионалното поделение на НОИ Гелка Илиева и на шефката на Териториалната данъчна инспекция Менда Стоянова. Първата била дългогодишен специалист, назначена по времето на предишния кабинет, а втората заема този пост си от 15 г.

Според Дончев БСП проявява сериозен апетит към властта в Пловдив. Най-често кадрували функционери от министерствата, а не толкова местните соцлидери. Депутатът обаче не пожела да съобщи кои са тези ведомства. В момента събирал по-подробна информация и щял да я огласи до седмица.

"БСП уволнява поголовно кадри във всички областни центрове и назначава свои хора", доразви тезата на Дончев пред "Всеки ден" зам.-шефът на ПГ на НДСВ Минчо Спасов.

Зам.-председателят на БСП Димитър Дъбов обяви пред "Сега", че наистина няма формула 8:5:3 по места - нито в коалиционното споразумение, нито чрез договорки. "Но след като заедно управляваме в национален мащаб, е редно да сме заедно и по регионите", каза той. И допълни: "Разбирам, че НДСВ и ДПС не се чувстват комфортно, тъй като 4 г. са били само те, а сега се появяваме." Той не бил запознат с проблема в Пловдив, но ставало въпрос за единични случаи. "На пръстите на двете ми ръце се броят нашите назначения в страната. Не може да се говори за никаква метла. И не мога да си представя защо частни случаи се превръщат в общи проблеми", каза Дъбов.

Говорителят на БСП Ангел Найденов също обяви, че формулата 8:5:3 не важи по места. Според него обаче данните за назначените и освободените в никакъв случай не са в полза на БСП.
14
1815
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
14
 Видими 
11 Април 2006 00:21
Никъде по света коалиционно правителство не е работило. Това е просто една голееее..ема мъггла. Те само си прехвърлят топкИте, а вие си скубете косите....
11 Април 2006 03:06
Бе глей кви времена настанаа бе-- не мое човек си изкара спойкойно Мандато бе
Ората си имат ЧЕТИРИЛЕТНИ планове и сеа че требе за 1/2 да такоата....
11 Април 2006 03:15
Евала му даам на Царо- он ги научи как се крадне на големо и они сеа че си изедат таш... кво са се ошумолявале (мотали) петнаесе години.
Моля моля--таш...тите
11 Април 2006 05:16
Ако така върви, тази коалиция няма да види ЕС.
11 Април 2006 10:43
"Другари"царисти от НДСВ, турска агентура от Движението за пари и служби и Комунисти от БКП-БСП, вие мислите ли с главите си или не, когато се карате за постове? Вижте какво обсъждате и за какво се карате; НАШИ ХОРА, ВАШИ ХОРА И ТЯХНИ ХОРА на постове за повече власт. Важно ли е кой от коя партия е даден служител, ако той е пълен некъдърник, който ще назначите на даден пост, като изгоните друг способен служител, само защото е от друга партия! Отвратителна пасмина сте вие!
11 Април 2006 10:44
Какъв цинизъм и нахалство!Лидери на трите управляващи партии Сергей Станишев, Симеон Сакскобургготски и Ахмед Доган да търсят и ще уточняват постовете, чрез които партиите им ще могат да грабят повече облаги за себе си и зa своята неменклатурна върхушка, а не да "уточнават", как и с каkво да подобрят плачевното полежение на "електората"си, на който преди избори обещаваха, както се казва"мед и масло". ДЕМАГОЗИ!
11 Април 2006 10:46
Тези докато се разберат кой за къде става и как да пуснат в действие метлата, ще паднат от власт. Оставете държавните служители да си вършат работата, и не стресирайте хората, така че само да ви кимат с глава и да се съгласяват с тъпите ви приоми и партийни игрички. Формулата не работи, изпитана е, иначе още ОДС щеше да запази властта, за НДСВ да не говорим.
11 Април 2006 11:05

Това, което се случва сега е просто нищожно в сравнение с метлата по времето на Костов/СДС/ОДС, която измете де що имаше кадърно или некадърно и го замени с свои хора, почти на 100% некадърни, но затова пък крадливи. После имаше 4 години и нещо, през които "националното движение симеон втори" и "движението за права и свободи" назначаваха свои хора, но не направиха поголовна чиастка както предишните. Е, при подобен стил на действие щеше да е супер неочаквано, ако и БСП не се опита да назначи някой и друг свой кадър. Но за да назначи някой, трябва да се изрита друг, най-често от седерастките назначения, но понякога и от тези на предишното упарвление, сегашните съюзници.
Всъщност става дума за търкания между различните кланове на мафията, но така е при мафията и при демокрацията.
11 Април 2006 13:03
XYZxyz, Помните ли, че преди 1997 не можеше да става и дума за НАТО и ЕС? Ами за чужди инвестиции? Само за половин мандат БСП доведе минималната работна заплата до 11 долара, минималната пенсия до 5 долара.Цените на стоките бяха увеличени над 20 пъти. Банкова система не съществуваше, парите фалираха заедно с банките, в които бяха внесени. В ликвидация бяха обявени общо 14 банки! Дефицитът на държавния бюджет за 1996 бе 10.3 на сто, брутният вътрешен продукт бе с 10.1 на сто по-малко от предходната година. Правителството на Виденов изхарчи валутния резерв и увеличи държавния дълг.БСП остави вихреща се организирана престъпност, финансови пирамиди, разбити държавни служби. Правителството на Иван Костов трябваше да приеме не само лошото наследство от комунистическото управление. Наложи му се да работи в условията на войната в Югославия и на кризата в Косово.Спря инфлацията и върна стабилността на българския лев. На 10 юли 1997 се въведе валутният борд, който на практика представляваше валутен съюз с еврозоната. Средната инфлация при червеното правителство бе над 210% годишно - при Костов спадна на по-малко от 6%.
Средната заплата се увеличи 3, 8 пъти – от 66, 60 сегашни лева на 252 лв., а средната пенсия 4 пъти – от 19 на 80 лв., като реалните доходи се повишаваха с 9% годишно. Помните ли, че два пъти в годината имаше увеличение на пенсиите и заплатите с по 10% , както и 13-та пенсия и заплата в края на всяка година?
Това управление направи сигурни българските банки, стабилизира финансовата система, балансира държавния бюджет и намали тежестта на външния дълг. Събра 3, 5 млрд. лева фискален резерв и над 3, 5 млрд. долара валутен резерв. Върна национализираните имоти и земята на техните собственици. Осъществи приватизация на 74% от подлежащите на продажба държавни активи. Проведе политика, стимулираща частното предприемачество, което започна да създава 72% от брутната добавена стойност.Начерта за България пътя към НАТО и ЕС и започна да реализира стратегията за членство в двете организации. Започна преговорите с Евросъюза и върна авторитета на България без да я поставя на картата на военните действия на Балканите. Изтласка в ъгъла организираната престъпност и по време на управлението му в България нямаше гангстерски убийства. Започна реформите във всички области, включително в администрацията и здравеопазването. През 1998 извърши успешно деноминацията на лева. И всичко това само за един мандат. при управлението на Виденов инфлацията стигна до над 210% годишно. При Костов тя бе под 6% годишно. При Виденов инфлационният данък, тоест нарастването на цените бе около 58 % годишно. Костов го сведе до 7% годишно. При Виденов икономическият растеж бе отрицателен - минус 4.7% годишно. При Костов имахме ръст от плюс 4.16% до 5.4% годишно. При Виденов инвестициите имаха спад от 9% годишно. При Костов те стигнаха ръст от 20% годишно. При Виденов държавният дълг спрямо БВП се равняваше на 168% . При Костов той бе свален до 75%. При Виденов основният лихвен процент скочи до 300% годишно. При Костов той бе 3.03% годишно.
11 Април 2006 13:51
Много работи помня и зная.
Банките бяха доведени вече до фалит от управленията преди Виденов. Вече към края на 1996-та не управляваше Виденов и правителството, а управляваше улицата организирана от седерастите. Прaвителството на Виденов не само че не увеличи външния ни дълг, а го намали съществено, но Мафиянски и Костов компенсираха огромното намаление с още по-огромно увеличение на външния дълг през 1997-2001. Как се увеличила инфлацията или намалили заплатите по времето на управлението на СДС чрез улицата е трудно да се прецени. Доколко противоконституционните изяви на Желев дестабилизираха България също е трудно да се прецени. Всичко това не означава, че правителството на Виденов не е в кюпа на поредица от правителства довели България до последното място в Европа. Все пак най-голямото ограбване бе извършено по времето на Костов/СДС/ОДС и оценката за тях бе дадена на изборите. Глас народен, глас божи.
11 Април 2006 14:24
XYZxyz, ВИЕ СТЕ НЕПОПРАВИМ ЛЪЖЕЦ, който на черното вика бяло и обратната! Но да приемем, че банките и т.н.фалираха преди Виденов, но нали тогава пак управляваха БСП с мандата на ДПС, както е сега. Единственно истинско управление в България имаше при управлението на правителството на Костов, който единствен политик се зае да превърне България от социалистическа с 100% държавна собственост в капиталистическа с частна пазарна икономика, което другите бивши социалистически страни го направиха далеч по рано, но в нас никой политик преди това нямаха куража да го направят, защото знаяха за лошите последствия за тях като политици, но въпреки това пак се провалиха, защото докараха страната ни до пълна разруха и катастрофа!

11 Април 2006 14:36
Къде пък я видяхте тази пазарна икономика Едри и дребни търгаши на битака, наречен България
11 Април 2006 15:42
Кой е лъжеца добре се вижда.
Отваряш сайта на БНБ, гледаш размера на външния дълг с колко милиарда долара намалява по време на Виденов и с колко милиарда долара се увеличава след него и ако някой е имал съмнение кой е лъжеца и то изчезва.
Банките - една банка не може да фалира за ден-два както им се иска на лъжците. Това си е дълъг процес завършващ с обявяване на фалита. Разграбването на банките започна веднага след правителствата на Луканов, всички след него до Виденов управляваха повече или по-малко под диктовката на СДС. ДПС и БСП също участваха в източването на банките. При Виденов вече не оставаше нищо друго освен да се обяви фалита на банките.
Управлението на Костов/СДС/ОДС - какво истинско има в него, освен че затвърди управлението на мафията в България? То не извърши раздържавяване, а криминално ограбване на публичната собственост. Ако беше нормално раздържавяване, нямаше сега да сме на последно място в Европа по доходи, далеч от останалите, демографската катастрофа сред българите нямаше да продължава с нарастващи темпове. Икономиката ни щеше да се развива, а не да си стои на едно място в едни отрасли и да запада в други.
11 Април 2006 22:14
След като трите партии влезли в състава на МС имат свое представителство в Народното събрание, то това означава, че могат да се погаждат и извън кулоарите на НС.Може би трябваше да изберат поне по един от другите партии.Не виждам пречки, а и това би било по-демократично.Нямало било опит в други държави. Ами докога ще вземаме опит от други и ще го осираме. Този път ще дадем пример и той съвсем не е лош за други последователи в други държави в подобна многопартийна ситуация.
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД