ФОРМУЛА 1

Тестпилот изненада звездите

Полякът Кубица спечели свободните тренировки във Франция
Снимка: Ройтерс
Шампионът във Формула 1 Фернандо Алонсо (Исп) взима завой по време на първите свободни тренировки на пистата "Маникур" вчера.
Тестпилотът на "БМВ Заубер" Роберт Кубица изненадващо спечели и двете свободни тренировки преди състезанието за Голямата награда на Франция във Формула 1 вчера. Квалификациите за място са днес, а същинската надпревара е утре на пистата "Маникур".

В първата тренировка вчера полякът Кубица завъртя най-бързата обиколка за 1:16,794 мин., и изпревари друг тестпилот - този на "Хонда" Антъни Дейвидсън (1:17,133), и Дженсън Бътън ("Хонда", 1:18,160). В тази сесия обаче се включиха само 8 от пилотите, които ще участват и в самото състезание утре.

Въпреки че във втората тренировка участваха и фаворитите, сред които шампионът Фернандо Алонсо (Исп, "Рено") и Михаел Шумахер (Гер, "Ферари"), отново най-бърз бе Кубица. Този път той завъртя обиколка за 1:16,902, а най-много до него се доближи Алонсо (1:17,498). 7-кратният шампион Шумахер пък остана 6-и с 1:17,938.

Същевременно асът на "БМВ" Жак Вилньов (Кан) обяви, че първата му песен вече е достъпна в цял свят. Парчето "Accepterais-tu?" (б. р. - "Би ли приел?"), станало хит в родината на Вилньов - Канада, вече може да бъде изтеглено от http://www.myspace.com/jvofficial.