:: Разглеждате вестника като анонимен.
Потребител:
Парола:
Запомни моята идентификация
Регистрация | Забравена парола
Чува се само гласът на енергийните дружества, допълни омбудсманът
Манолова даде петдневен ултиматум на работодателите да предвижат проекта
От ВМРО и „Атака” обявиха, че няма да подкрепят ГЕРБ и ще гласуват против предложението
Платформата протестира срещу бъдещия закон за авторското право в онлайн средата
Корнелия Нинова споделяла идеите на Джоузеф Стиглиц
Дванайсет момчета може да прекарат месеци блокирани в пещера в Тайланд (видео)
СТАТИСТИКИ
Общо 440,706,326
Активни 486
Страници 17,256
За един ден 1,302,066
ИНТЕРВЮ

Ако имаш 99% талант, и 1 % труд е достатъчен

Западът не се смее на хумор, при който някой на сцената нарича друг "педераст", твърди режисьорът Теди Москов
снимка: Юлиян Савчев
Теди Москов
--визитка--

Стефан Москов (Теди Москов) е роден през 1960 г. в София. Основател и режисьор на театър "Ла Страда". Между 1993 и 1996 г. снима телевизионното шоу "Улицата", отличено със "Златна роза на критиката" в Монтрьо през 1996 г. От 1995 г. поставя и в немски театри: „Сирано дьо Бержерак" в Хамбург, "Спящата красавица" в Щутгарт, "Кралят-елен" в Дармщат. През 2002-а заснема игралния филм "Рапсодия в бяло". Наскоро спектакълът му "Комедия на слугите" пожъна голям успех във Венеция.

---



- Г-н Москов, как към днешна дата оценявате реформите в областта на културата, извършени по времето на вашата сродница министър Емма Москова?

- Реформи в културата не могат да се правят. Както казва Уди Алън, никой не е вземал решение Ренесансът да се проведе в Италия. Духовност не се създава с ведомства и административни мерки. Макар че веднага ще вляза в противоречие със себе си, като припомня, че германските общини дават огромни суми за театър, но Германия е богата страна. Така че дайте да си говорим по-скоро за работа, за т. нар. бачкане.

- Е, кое бачкане е за предпочитане - на щат или като свободен художник?

- И двете си имат своите плюсове и минуси. Моят далечен братовчед и учител в първите ми стъпки в актьорското и режисьорското поприще Филип Трифонов работи от 30 години без щат. Прави изключително интересни спектакли, но това по някакъв начин го изморява. Играе пред емигрантските общности в чужбина, кара такси, но по никакъв начин не е станал по-слаб актьор и не е умрял от глад. Микеланджело не е работил на щат, любимият ми художник Джото - също. Но има хора, направени за постоянна работа, които не обичат да рискуват. Няма правило. Аз работя с трупа. На самоиздръжка сме. Представлението, което направихме за 20 дни - "Мармалад", вече се играе 12 години. Това, от една страна, е хубаво, но, от друга страна, е лошо, защото заковава актьорите в един жанр.

- Има ли разлика между българската и европейската публика?

- Европейската публика уважава труда. Българската го презира. Мисли си: "Гледай го пък този, ще се направи на маймуна само и само да го харесам!" А чужденците си казват: "Виж го този, колко труд е положил, за да ми се хареса! Заслужава моето преклонение". И простотията не се адмирира. В смисъл, че залата няма да избухне в див смях, ако някой актьор нарече другия "педераст". Не можеш да разчиташ на такъв тип хумор. Всъщност убедих се и че въобще не е коректно да се говори за "тип" хумор - английски, френски или български. Става дума за простотия и духовитост. Има чалга и нечалга. Има земя, която е дала Лепа Брена, и земя, която е дала Вивалди - две различни категории. И Вивалди все още държи влага в Европа.

- Имате, меко казано, оригинални идеи по отношение на чалгата.

- За данък чалгата ли? Поддържам тази идея. Всяко заведение, в което се пуска чалга, според мен трябва да плаща налог, певците, които изпълняват такава музика - също. Защото това, което правят, умишлено цели оглупяването на нацията, изпростяването и раждането на бъдещи престъпници - изнасилвачи, крадци и убийци. Като мелодия, текст и ритъм тази музика поражда агресия и деградация.

- Нали уж за любов пеят?

- Именно. За такъв тип любов, който не предвижда желанието на партньора. Аз имам идея и за телевизионните състезания, разчитащи на съобразителност и култура. Няма да е лошо по стола на участника да се пуска слаб ток, ако не може да отговори на елементарен въпрос като дали Южна Америка е на юг от Северна Америка.

- Зрителите нерядко твърдят, че имат нужда и от нещо "главоизпразващо".

- Ами да си пуснат новини, речи на политици, има чалгаканали, шоупрограми... Театърът иска мисъл, иска чувство, иска емоция, нещо, което да те жегне. Много е безотговорно това главоизпразване. Ако си с куха глава и ти кажат: "Фрасни се сега в този електрически стълб!", ти ще го направиш. Българинът много лесно намразва онзи, който го кара да мисли, и много лесно обича този, който му казва какво да прави.

- В момента кого обича?

- И на мен ми е трудно да си обясня. Може би истинската му любов е към ракийката, салатката и да се напие. Българинът и семейството не си обича като хората. Себе си не обича. Прекалено сме самоиронични, а пък напоследък обратно на тази самоирония станахме самовеличаещи се. Надявам се, че хората тепърва ще станат по-свободни, ще пътуват в чужбина, ще добият по-добро самочувствие. Като се срещнат с тамошното средно ниво, ще се научат на някои правила и да видим какво ще стане. Тази среща с Европа ни е необходима въпреки някои умници, които са против. Те сами не могат да обяснят защо са против. Най-вече демонстрират превъзходството, че едва ли не Европа ще ни навреди. Тук царски си живеем, заобикаляме законите, не си плащаме данъците, а Европа ще сложи край на този рай. Ред обаче трябва да има, не може иначе.

- А вие къде предпочитате да работите?

- Имам шанса да съм и на двете места и не мога да разбера. Тук е тежко да преживяваш със спечелените пари. Изчезна идеализмът. Преди работехме заради идеята - нещо да променим, да кажем. Сега това го няма. Всеки спектакъл е послание, но има и други пречки, обидни неща, които трябва да преодоляваш. Да ходя да събирам пари, да скимтя пред богати хора... И същевременно да мисля за сценария, за идеи. В Германия например общината има определен бюджет. Човек не зависи от благоволението на заможните. А аз, за да направя едно успешно телевизионно шоу, трябва сам да си търся средствата. Да, за други неща телевизията намира пари, но интересно - за "Улицата" не може. Продуцентите на щат предпочитат да си вземат заплатите и да седят по кафенетата. А професионалисти, които да бъдат наети с тази цел, в България все още няма.

- Откъде идва любовта ви към Чехов?

- Аз съм човек на късия разказ, на пътуванията. Няма друг писател, който така да ми харесва. Чехов открива в един невидим детайл света. У трима селяни, които наблюдават полета на гаргите, виждаш целия живот. Близък ми е стремежът към простите внушения. Какъвто съм аз, такива са ми и спектаклите. Не се правя на по-сложен, отколкото съм. Вече обаче ще се опитам да навляза в по-различна естетика. Мисля, че показах именно с Чехов в Народния театър посоката. Ще се стремя постановките ми да бъдат малко по-емоционални, по-мелодични, по-визуални. Без, разбира се, да престанат да бъдат смешни и артистични. Ще търся и нови хора, без да изоставям старите, защото трупата има нужда от освежаване.

- Какви са ангажиментите ви през новия сезон?

- Започвам в Германия с "Бурята" на Шекспир. С Мая Новоселска подготвяме от известно време един спектакъл, в който ще има доста филмирани участия на нейни колеги. Ще помага Юлия Огнянова - тя ще е "тежката артилерия", мен ме викат за по-лесно смилаемите сцени. С Военния театър преговарям за модерна версия на "Одисеята", но надали ще имам сили да я драматизирам в кратките срокове, които са ми дадени. Аз също съм невротик като Одисей, който предпочита да не спре, отколкото да остане на едно място при нимфите. Имам разрешение лично от гения на италианското кино Марио Моничели да поставя на сцена филма му "Армията на Бранкалеоне". Това една превъзходна комедия за Средновековието и рицарството. Обещал съм на Павел Васев, новия директор на Сатиричния театър, да направя "Херкулес и Авгиевите обори". За театър "Зад канала" ще поставя "Кралят-елен" със заглавие "Животно на трона", тъй като ще е импровизация. Същевременно със Светослав Овчаров започваме работа върху сценария на игрален филм за живота на социалдемократа Атанас Москов.

- Учи ли се за режисьор?

- Учи се, ако имаш добър учител, какъвто имах аз - Юлия Огнянова. Важна е и интуицията. Станиславски е казва: "99% труд и 1% талант", а аз го поправям така: "Ако имаш 99% талант, и 1% труд е достатъчен".
162
8154
Дай мнение по статията
СЕГА Форум - Мнения: 
162
 Видими 
19 Август 2006 00:27
Това мекотело, пробутвано номенклатурно едва ли някога ще схване какво е Микеланджело, Джото, Чехов или Моделиани. Мястото му наистина е на улицата.
19 Август 2006 00:53
Не знам, ама Манрико хич няма да е съгласен със заглавието.
Пак ще ръгне за езици, квалификации сертификации и прочие неща дето ставали с труд и прилежие, дисциплина. Въображение и мислене не требели, талант хептен, стигало да се спазва процедурата, да зубкаш, колектива да е усърден и работата била наред. И да завършим с туй дето започнахме - езика (английския) щото с него почвал и свършвал света


__________________________________________
кликай: аз пия от линка кръвчица, ти се включваш в игрица ...още... тук
19 Август 2006 01:03
Талантът и трудът определят успеха само 1%. Останалото зависи от жената. Иначе за бачкането и чалгата е прав донякъде. Казвам донякъде, защото системата е по важен фактор от индивида. Аз например тук работя не по-малко отколкото в БГ. Само, че там можех да си позволя да ходя на Бяла, Варненско, а тук ходя на Хаваите. В БГ простаци от рода на Желю Желев ми казваха, че няма нужда от инженери в бъдещия демократичен строй. Тук пък ми казват, че се радват, че имат хора като мен, защото било много скъпо да ги подготвят. След Жан Виденовата зима чаках да видя мойто любимо СДС какво ще направи, зер толкова много ходих по митинги. След като прочетох в програмата на Иван Костовото правителство, че основният приоритет на БГ е аграрния туризъм, реших, че не мога повече так, и след година вече бях далеч, далеч. Там дето няма чалга и ме уважават, че съм бачкал да постигна нещо.
19 Август 2006 01:08
изкуството..

Картина на Амедео Модилиани, умрял в крайна бедност бе продадена за 23, 9 милиона евро
21.06.2006



Портретът на съпругата му Жан Ебютерн(на 21 г. тогава) и негова муза е рисуван през 1919 г. – една година преди смърта му. Два дни след смърта му бременната в деветия месец Жан се самоубива като се хвърля от петия етаж. Предполага се, че кубизма на Пикасо е копиран от него. Картините му, наброските му на пертрет на живо с молив/за една бира/ сега са от най-скъпите на света.

>(снимка: натиснете тук)

Редактирано от - Gan(ю)гоТрий на 19/08/2006 г/ 01:13:30

19 Август 2006 01:23
Теди Москов е един МНОГО кадърен човек за жалост не твърде оценен у нас но така или иначе си е намерил мястото (в Германия)."Улицата" е едно от най-любимите неща на много българи в чужбина (говоря от собствен опит.Другият "евъргриин" е "Оркестър без име".От "Улицата" тръгнаха много наши таланти като Мая Новоселска, Кръстьо Лафазанов, Христо Гърбов, Тончо Токмакчиев, Ути Бъчваров и т.н.Мая Новоселска (съпругата на Теди) освен много добра артистка е и певица с много добри изяви и то в областта на джаза.Браво Теди!Много хубаво интервю си дал типично в твоя стил.Радвам се че въпреки сполетялото те премеждие (катастрофата в Германия) си се запазил все така остроумен.Успех на теб и на Мая!
19 Август 2006 01:31
Свалям шапка на Теди Москов!
Този човек показа, че има и друг вид хумор, освен втръсналият ни калоячевски и мутафовски хумор, при който всяко изречение от диалозите започваше с " А ма, Стояно..." и " А бе, Георги...".
Пари не би трябвало да се отпускат просто за културата, а като се яви талантлив човек, като Теди Москов, там да се концентрират средствата, защото този човек е оригинален творец. Обществото губи, ако той си прахосва времето с неща извън творчеството.
19 Август 2006 01:35
За голямо съжаление Теди е много прав. Има много верни наблюдения за салатката, ракийката, дето даже себе си не обичаме. За чалгата не е много прав проблема е по-малък отколкото го предствя и става дори по-малък. Даже ме е малко срам като се сетя как се заливахме от смях когато единия персонаж от улицата каже "Пръдла! " а другия отвърне"Кривогледа!" и така до третия път вече се търкаляхме по земята от смях.
19 Август 2006 01:56
За голямо съжаление заради Тедка и неговата екшън „Уулицата” и квичащите Лафазанска и Новоселски 2-3 години не гледах БНТ. За щастие Славчо Трифонович изпълни простотията със съдържание и го обърна на шоу. Има едно черноподобно на торта дето му викат „фъч”, ама е сладко. Тедито е обеззахарен фъч за голяма разлика от мутафката и калоянчето които са първа радост за всеки който е имал късмет да ги види и чуе. Зуйките нито виждат, нито чуват и за тях не се отнася..
19 Август 2006 02:10
много добро интервщ, макар и малко наивно... А Мая Новоселска е великолепна актриса. На вкус и цвет товарищ нет... А ти Ганьо - разбрахме че не те кефи улицата, спри да се хабиш.
19 Август 2006 02:29
Браво на Теди Москов ! Право в десятката е това интервю.
Нормално е простаците ганювци да го ненавиждат, нали им показва кирливите ризи пред цял свят.

19 Август 2006 02:49
Артикчке, аз само предположих, че тука ще си говорим за изкуство(по света има такова, за сведение де). Но щом съм се объркал неволно се оттеглям вери спешъл на другата маса(т.е. улица). Гукайте си на воля като волни п(т)ички..
19 Август 2006 02:51
Теди Москов е безспорно талантлив човек - творец, който е доказал на практика своята дарба и трудолюбие.
*
А постингите на някои от форумните апаши тука за пореден път потвърждават нещо, което и по друг повод съм казвал - простащината и посредствеността от дън душа ненавиждат интелекта и таланта.
19 Август 2006 03:08
Защото това, което правят, умишлено цели оглупяването на нацията, изпростяването и раждането на бъдещи престъпници - изнасилвачи, крадци и убийци. Като мелодия, текст и ритъм тази музика поражда агресия и деградация.

Колко е алкохолния градус на Кока колата и това за рокендрола, "Бийтълс" или чалгата се отнася ? През 1956 г. или 2006 г. е казано ?
*
То, че чалгата е простотия е простотия, но да търсиш релация от стил музика към стил поведение е три пъти по-голяма простотия. Има обществена и вкусова среда и хора които искат своето стилово изражение, а не обратното.
*
Да ме извинява Москов, но по-голяма тъпотия от "Улицата" не съм гледал. По- точно дори не успях да издържа да я догледам, колкото и да ми беше любопитно, какво е туй прехвалено от рекламата чудо. Ами само изтъркана "хумористична" първична плоска елементарност и актьорско преиграване. Абе проста чалга със снобистки режисьорски претенции.
19 Август 2006 03:34
Да бе, верно е че „Теди Москов е безспорно талантлив човек” и акУ се пообръсне официално и сложи бял панталон става за шеф на „топлофикация” и визжуално ще е същи Вальо Топлото. Но най-добре е първо да открие по 10 банкови сметки на майката, бабата и балдъзата щото милионите извират на всека „улица” и е кофти да си неподготвен.
19 Август 2006 04:52
Да, чалгата е простотия и явно влияе на хората, които я слушат, иначе нямаше да пишат простотии като горните.
Това, че музиката допринася (наред с много други неща) за формиране на поведенчески стил и светоглед е доказан факт. Влиянията са двупосочни и нищо не е само причина или само следствие.

19 Август 2006 05:07
Добро интервю с умен човек.
А за някои от коментарите тука, народа го е казал:
Свиня от кладенчова вода разбира ли?
19 Август 2006 05:14
Под туй интервю върви преброяване на разтревожените уманитари - по китап, и по душа.
19 Август 2006 05:20
Карамфилов ако се изказваш от името на свинята те разбирам напълно. Но ако говориш от името на кладенеца значи ползваш дистанционно. То за тебе и това е много.
19 Август 2006 05:29
Марадона,
Съвсем ясно съм се изказал.
Май си се засегнал и се правиш на интересен.
19 Август 2006 05:51
За мен Теди и компания промениха българския хумор. А той имаше нужда от промяна. Много дълги години едни и същи хора бяха обсебили правото да ни веселят. Те също бяха талантливи и аз не го отричам, но просто ми беше писнало да ме веселят все по един и същи начин много години наред. Пожелавам му да твори много дълги години!
19 Август 2006 06:37
Самият факт че форумци така "културно" се карат по един въпррос на вкус потвърждава тезата на Москов за простотията. От друга страна, "Улицата" според мен е хумористичен еквивалент на чалгата в музиката.
19 Август 2006 07:03
колко е талантлив москов не е еднозначен въпрос, аз не харесвам нещата му, което не пречи да се съглася, че е един умен човек и говори много точно.
когато кажеш не некой бегейски дебил истината в очите и той почва да плюе.

пример: Gan(ю)гоТрий и Чарли Дарвин - два дебила страдащи от логорея



19 Август 2006 07:30
Добре де, съгласен съм да се плаща данък за чалгата. А когато гледаш "Улицата" и нейни подобни?... Да не би пък да е жанрова завист..
19 Август 2006 08:38
Имам един приятел, който сигурно е най-големия фен на Улицата. Еми, той е същия като героите. В България обикновено ми се сърдеше, че си тръгвам след второто питие.
Обаче отиде в Щатите и някак не може да го преживее, оплаква се непрестанно, че "Империята загива" и ме кара да стоя пред кампютера с пълна чаша, защото не можел да пие сам


Верни неща казва Теди Москов, обаче хайде да не е толкова обобщаващо и с този нравоучителен тон, че и ние (форумците, де )сме поживели по света и познаваме манталитета на различни нации. А немците не са само от родата на Гьоте, ако ме разбирате правилно.


И, ако си спомняте, в тази газета една видна демократична журналистка изрева веднаж: Не искам в Германия!
Що бе, джанъм?
19 Август 2006 08:44
ПС: Не съм гледал пиесите на Теди, сигурно са по-смислени от тиви шоуто му. Обещавам, че ще го направя, за да си изградя мнение за него като творец, ако това въобще има значение за него, например, щото той е успял и без мойто признание.
Но на успехите на БГ продукти пред чужда публика не вярвам чак толкова, след като гледах пренаграждаваната в чужбина родна продукция "Мила от Марс".
Тъй че око требе да види само.
19 Август 2006 09:13
Учудвам се, че умен човек като Москов (а и не само) дели музиката на чалга и друга. Нека сравним трите компонента на "чалгата" с "другата" музика. Да вземем по отделно мелодия, текст и външния вид на изпълнителите. И нека да започнем с вида, че е най-"видим". Казват, че "чалгаджийките" били прекалено разголени. Ами Бритни Спиърс например да не е по-малко? Ами Пуси Кет Долс? Ами на Кайли Миноуг почти и изскачаха гърдите в един от клиповете! Да погледнем мелодиите: Идеята, че балканските, сръбски или гръцки мотиви са по-долнопробни или по-горнопробни от ирландските, немските, индийските или арабските такива ми е крайно непонятна и не виждам никакви основания да се натяква в такава посока. Всеки край на света е развил специфични мелодии и не виждам по какъв признак те могат да бъдат класифицирани като по-интелектуални или по-тъпи. Мога единствено да се радвам, че ги има и едните и другите и третите щото иначе би било по-скучно. И последно да вземем текстовете. Тук мога да се съглася, че преди ДЕСЕТИНА ГОДИНИ имаше малко простотии, но това вероятно беше контра-реакция на цензурираната дълги години социалистическа култура. С днешна дата текстовете на така наречените фолк-парчета по нищо не се различават от текстовете в "останалите" жанрове. Да не говорим колко често се среща думата "фак" в рап парчетата. Ама не съм чула някой да ги нарича чалга! Така, че като заговори някой за чалга, нека първо си спомни за "чалгаджийката" Бритни - "OH BABY, BABY... KISS ME BABY... ONE MORE TIME".
19 Август 2006 09:24
подкрепям и с шестте си ръце, че чалгата води до убийства и война и че трябва да се плаща данък-чалга. Войните на Сърбите дойдоха от чалгата. Изключително удоволствие е за мен , че много от форумците не харесват Москов - сигурен съм, че 99% от тях смятат хамериканците за тъпи, а Световният Заговор лично да прецакат жалката им личност за реалност и връх на съвецката ентелигентност.
19 Август 2006 09:26
Що се отнася до "Улицата" спомням си времето когато се появи за пръв път. И тогава беше интересно защото беше НОВО, казваше нещата по НОВ начин и т.н. Всичко обаче тече и света не търпи застой. И ако едно време е било интересно вече не е. Добре е творците (и не само) да знаят това за да не се опитват да лежат стари лаври цял живот.
19 Август 2006 09:31
Теди е талант и шоуто му "Улицата" го доказва. Това е единственото хубаво нещо родено от "демократичната" култура след 10 ноември. В това шоу има всичко - трагикомичност, злободневност, оригинален хумор, нетрадиционни хрумвания и т. н. Пиесите му също са добри. Препоръчвам Ви "Комедия на слугите" в театъра на армията. Страхотна е!!!
19 Август 2006 09:57
Ако имаш 99% талант, и 1 % труд е достатъчен
Ferenc Liszt е казал точно обратното 10% талант 90% труд. Ама Москов нали е по-велик от Франц Лист, така ще да е. Може в театъра да не си иска толкова труд, като при пианисти и композитори.
19 Август 2006 10:02
Е, малко се е исцепил Теди, както си му е навикът... Не е измислена още музика, на която "мелодията и ритъмът" да подтикват към простотия и агресия. Защо същата мелодия и ритъм в Индия не подтикват към агресия? Виж, текстът е друга работа.
19 Август 2006 10:03
Това, че музиката допринася (наред с много други неща) за формиране на поведенчески стил и светоглед е доказан факт.

И кой кога и къде го е доказал ?
Аман от хора впрягащи каруцата пред коня.
*
Но защо го правят ?
Може би не им е изгодно да признаят, че първо трябва да има търсене и чак тогава от него да се породи предлагане, което да му съответства? Първо да има тип манталитет и поведенчески нагласи, потребност, а чак в последствие стил музика с която да се идентифицират.
*
Та защо ?
Може би защото предлагат продукт за който няма съответното на снобарското им самовеличие и самодостатъчност търсене? Затова ли мразят това, което се търси и искат да пробутат ненужното на публиката ? Естествено под "благородния" мотив да я възпитават. Защото те са велики...комплексари... и хитреци на дребно.
*
*
А изказаното на gudjonsen е типичния пример за същия тип нагласи водещи и до вяра в магии и до добри приходи на шарлатанки с основно образование.
19 Август 2006 11:13
дарба е, дадено му е с един процент да раздава другите 99, пука ти готин от злобарчетата
19 Август 2006 11:22
Аз май от култура не разбирам, или разбирам дотолкова, че да се държа културно.Иначе форума се развива така сякаш да доказва верността на тезите на Ницше:
1.Тей рече Заратустра.
2.Раждането на трагедията от духа на музиката.
3.Че ако на света се роди един суперталантлив, то посредствената тълпа ще направи всичко възможно да го унищожи.
P.S.Та от там идва противоречието .По принцип ако имаш 99% талант, един процент труд ти е достатъчен, но за да се бориш с посредствените, трябва май да забравиш за част от таланта си, и да увеличиш процента на труда , защото те посредствените, иначе ще направят всичко възможно да те ликвидират.Това като тема за размисъл!
Иначе таланта сам по по себе си, не дава резултати, а труда дава такива, и развиващия таланта си неминуемо започва да се труди.
А ТОва за което говори Москов, предполагам е , че талантливия, когато има 99% талант, когато прави нещо стойностно , трудът му се равнява на 1% от труда на минимално талантливия, когато след големи напъни е направил нещо стойностно.
Въпреки всичко, когато някой е направил нещо истинско и стойностно, аз адмирирам, и приветствам тей да се каже, и изобщо не ме интересува колко процента труд е положил, или колко процента от потенциала си е използвал.Та нали по делата се съди за човека, и таланта е нещо абстрактно и нематериално.Има ли , го няма ли го, трудно е да се докаже, може само да има усещане за него!
19 Август 2006 11:46

Gan(ю)гоТрий - защо такава немотивирана омраза към Москов? Бил мекотело и номенклатура. Ами нито едно от двете не е верно. Ти мислиш ли като пишеш или само плюеш?
19 Август 2006 11:48

П.С.
Gan(ю)гоТрий - Модилиани се пише с и, а не с е.
19 Август 2006 11:57
таланта е можене за мислене, по и най много повече, с труд само мислиш, че мислиш, не става, лъжат ви от куртоазия другите дарби, че много труд трябвало, е, той е почтен и открит
19 Август 2006 12:07
Спорът за таланта и труда за мен е по-скоро Ентелектуално празнодумство. Важното е дали постигаш резултати. Очевидно е, че за резултатите трябват и способности и труд - а съотношението може да различно за различни професии и за различни хора. Може би на един режисьор ей така както си лежи по гръб му идва концепцията за спектакъла, а на друг - след много работа. Важно е какъв спектакъл се е получил. Явно Москов постига резултати, които на някои се харесват, на други - не. Пък че темата за таланта е любима също така за неудачниците, които имали много талант, ама пусто - на, никой не го оценява, се вижда.

_______________________
Можеш ли да докажеш на човек, видял розови слонове, че те не съществуват?
19 Август 2006 12:09
да бе, любимата ми е, това дето го писах сега ще си заплатя, иначе си прав, плода е мерило, не труда що ги беснея ли, ами от всекиго според способностите, всекиму според труда....

Редактирано от - Пейчо Пеев на 19/08/2006 г/ 12:14:16

19 Август 2006 12:13
сякаш за оплюващите Теди Москов е речено "обущарю, не по-високо от обувките!
който не му аресва "Улицата", един от малкото български конвертируеми артпродукти, да оди да се киска на смешките на бате славчо трифонов
19 Август 2006 12:31
99+1=10 стотин
19 Август 2006 12:34
Данък чалга има - плащаме го всички.
Корените на чалгата са в глупостта, разбира се. Чалгата е мерило за умственото ниво на хората.
Не може човек да има капка разум и да се кефи на "хитове" с крадена музика, питекантропски текстове и "изпълнявани" от силиконови човекоподобни кукли .
За сведение на некои форумци музиката влияе много по-дълбоко и силно на човека от текстовете. Текста требва първо да бъде прочетен, а за това вече се иска разум.
Чалгаканалите не изискват нищо и носят надоле по течението.
"... сто патрона ще ти фкарам ако ф крачка тенабарам ... "
"... Бясно караай на червено, направи за мене нещо откачено..."
19 Август 2006 12:39
За всеки влак си има пътници. Въпрос на вкус. Лошото е когато някой кондуктори се опитват да спират чуждите влакове (както прави Москов в това интервю плюейки безмозъчна злоба към стилове музика и говорейки глупости, които сме ги чували и към рокендрола и към попа и т.н.).
*
Всеки има право на свободен избор и никой няма правото да му го отнема !
*
Hauptmann,
що си мислиш, че има разлика ?
Аз си гледам Мел Брукс и не ми пука нито за Москов, нито за Слави, нито за който и да е мореплавател в чаша вода. Като поне наполовина достигнат Мел Брукс ще гледам и тях. Дотогава ? Не съм мазохист.
19 Август 2006 12:56
Разбира се, че музиката , киното и изкуствата като цяло участват във формиране мирогледа и моделиранe поведението на масовия консуматор , особено този с по-ниско образование.Това е начин за изпращане послания, идеи, за манипулиране.А българинат не веднъж е доказал способността си да бъде манипулиран , виждаме го на всеки 4 години.Не напразно има понятие "role- models", това за съжаление в БГ са фолк "звездите" и мутрите, и може би Слави Трифонов напр.А Бритни , Шакира и Пуси Кат Долс са абсолютни чалгаджийки със 0.0001% , 99.9999% PR , еднодневки за правене на бързи милиони, обичани от масовката и заклеймявани от разбирачите.Нямам ясно формирано мнение за искуството на Теди Москов, но той със сигурност допринася за положителния образ на нещастната ни Родина, за разлика от много псевдоинтелектуалци, на които не им остава нищо друго освен злобничко да си гризкат ноктите.Дерзай Теди Москов!
19 Август 2006 13:04
Всеки има право на свободен избор и никой няма правото да му го отнема !

разбира се; ти избираш Мел Брукс, но некои се кикотят на щатски тийнейджърски комедии еднодневки
19 Август 2006 13:23
Теди, така е, ама не важи за България.
19 Август 2006 14:24
българинът уж е archеtect, а покрива му е в мазето
19 Август 2006 15:03
Сирена,
че ти се обЙасни, ама аре да не е сега, че имам среща...
За мен ти си морска Сирена,
Морякът
удавник съм аз...

Редактирано от - Perkoles на 19/08/2006 г/ 15:08:14

19 Август 2006 15:16
То излиза нещо такова от статията :
Който пие пее , който не пие плаща ?!?!
19 Август 2006 15:16

тайа дУМа изкуство е знание, за правилните въпроси, после е зрение, не пре, а про, за верните отговори
... Има непоказани мнения ...
Дай мнение по статията
Всички права запазени. Възпроизвеждането на цели или части от текста или изображенията става след изрично писмено разрешение на СЕГА АД