Активни 110
ТЕНИС

И дъждът не сепна Енен на "Уимбълдън"

СНИМКА: РОЙТЕРС
Сръбкинята Йелена Янкович връща от основната линия топката към Луси Сафарова (Чех) в мача от III кръг на "Уимбълдън". Полуфиналистката от "Ролан Гарос" изненадващо загуби I сет, но все пак се класира на 1/8-финал след 5:7, 7:6 (4), 6:2.
Световната №1 Жюстин Енен се класира за 1/8-финалите на най-престижния тенис турнир - "Уимбълдън", единствената надпревара от Големия шлем, която не е печелила.

Белгийката, която в началото на месеца триумфира на "Ролан Гарос" в Париж, продължи наказателната акция в Лондон, като разби Елена Веснина (Рус) с 6:1, 6:3. В трите си мача досега в "Ол Инглънд Клъб" Енен е загубила общо само 11 гейма. Вчерашният й двубой бе прекъснат при 3:2 в нейна полза във II сет заради традиционния вече дъжд. Дори и след час и половина прекъсване Жюстин бе безкомпромисна и даде само един сервис-гейм на съперничката си.

За място в Топ 8 на "Уимбълдън" поставената под №1 Енен ще играе с №15 Пати Шнидер. Швейцарската левичарка се измъчи с №24 Альона Бондаренко (Укр), но все пак я преодоля с 6:4, 3:6, 8:6.

След поредната "мокра пауза" на тревните кортове снощи поставеният под №1 при мъжете и шампион от последните 4 години Роджър Федерер (Швейц) трябваше да играе с Марат Сафин (Рус) за място на 1/8-финала. До III кръг в четвъртък достигна и №2 Рафаел Надал (Исп) - 6:2, 6:4, 6:1 срещу Вернер Ешауер (Ав).